Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Ace Impact ukončil dostihovou kariéru

Ace Impact ukončil dostihovou kariéru
Ace Impact s Cristianem Demurem po vítězství v Prix de lArc de Triomphe - foto Jiří Šnajberk

Neporažený vítěz Prix de l’Arc de Triomphe Ace Impact ukončil kariéru a míří do chovu.

Komentář Jiřího Šnajberka  

Mohl to být hodně zajímavý souboj dvou v současnosti nejlépe hodnocených koní světa na závěr sezóny v Japan Cupu. Majitelé vítěze letošního Prix de l'Arc a dalších pěti dostihů včetně francouzského derby ale nakonec rozhodli jinak. Náročná cesta do Japonska včetně delší karantény se ukázala jako příliš riskantní a ACE IMPACT tak ukončil dostihovou kariéru jako neporažený. Celé jeho působení na dostihových drahách se tak vešlo do jediného kalendářního roku a je ohraničeno daty 26. leden, kdy se poprvé vítězně představil v Cagnes-sur-Mer, a 1. říjen, kdy ovládl největší evropský dostih. Nyní se tedy přesouvá do svého nového působiště v Haras de Beaumont v městě Vauville (Calvados), které se nachází nedaleko tréninkového centra v Deauville, kde se připravoval. Samozřejmě hned od začátku své chovatelské kariéry v roce 2024 budí velký zájem domácích i zahraničních zájemců. V dostizích vydělal svým majitelům téměř čtyři miliony eur a dá se předpokládat, že v chovu najde velké uplatnění. Zároveň se ukazuje, jak je i v současné době těžké uskutečnit někde souboj těch nejlepších koní z různých kontinentů. Zřejmě z podobných důvodů nepřijel na přelomu září a října soupeřit s evropskou špičkou do Paříže japonský Equinox.

Alespoň malou náhradou za tříletého šampióna by mohl být šestiletý valach Iresine, jehož realizační tým má zatím Japan Cup v plánu. Ten ani v letošním roce nezávodil příliš často, ale ve velmi dobrém světle se představil v nedělní Prix de Conseil de Paris (G2), kde znovu triumfoval se svou stálou jezdkyní Marií Velon. Dvojice se tedy chystá na cestu do Tokia a trenér Jean-Pierre Gauvin doufá, že s přepravou a následnou aklimatizací nebude problém.

Na závěr ještě jeden odchod z dostihové dráhy. Letošní vítěz King George VI and Queen Elizabeth a devátý z Arc šestiletý Hukum sice do Japonska zamíří, ale již pouze plnit chovatelské povinnosti v hřebčíně Darley.