Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Austrálie má dalšího miláčka davů

Austrálie má dalšího miláčka davů
Anamoe - foto godolphin.com

Míša Moricová představuje čtyřletého Anamoe, který výhrou v Cox Plate získal sedmou Gr.1.

Blog Míši Moricové

Hnědák Anamoe o víkendu překonal Leading Lightse a Daylamiho v počtu Gr.1 vítězství, získaných pro stáj Godolphin. Zmíněná dvojice dokázala vyhrát 6x na nejvyšší scéně, přičemž svěřenec Jamese Cummingse v Austrálii vyhrál sedm Gr.1 dostihů a momentálně patří mezi absolutní hvězdy tamního turfu.

Syn plemeníka Street Boss zářil už jako dvouletý, když na grupové úrovni posbíral tři umístění a také dvojici vítězství, včetně lehkého prvenství v Gr.1 Inglis Sires‘ na dráze v Randwicku. Jako tříletý začal úspěchem v Gr.2, načež jen o hlavu podlehl In The Congovi v Gr.1 Golden Rose. Do té doby se hřebec pohyboval na distancích od 1200 do 1400 metrů, přičemž v následujícím startu vyhrál svou druhou Gr.1, a to už na mílové trati. Se ctí zvládl také loňský Cox Plate na 2000 metrů, neboť doběhl druhý za irským State of Rest. V druhé části australské sezóny nadále podával velmi dobré výkony, nejvíce se ale blýskl suverénním vítězstvím v Gr.1 Rosehill Guineas na 2000 metrů, kdy běžel na velmi hluboké půdě. Poté sice zklamal poslední příčkou, leč pro Anamoe šlo o jediný dostih, kdy se nevešel na tabuli, a samozřejmě se výpadek dal omluvit.

Zvláště, když v probíhající sezóně je v Austrálii neporažen. K dosavadním třem Gr.1 úspěchům přidal od srpna do října další čtyři. Nejprve na distanci 1400 metrů vyhrál Winx Stakes, těsně si připsal mílovou Gr.1, než se opět objevil na střední distanci a získal prvenství v Gr.1 Neds Might And Power Stakes. Rekord mezi Godolphinskými koňmi pak Anamoe zlomil 22. října na dráze Moonee Valley. Tehdy pod Jamesem McDonaldem cválal na ideální pozici poblíž špice, v závěru jej žokej vzal ven, kudy Anamoe zaútočil na čelo a o půl délky v Cox Plateu triumfoval.

Obdivuhodně konzistentní zvíře zvládá distance od 1200 do 2000 metrů, navíc na jakékoliv půdě i závodišti, a proto také trenér James Cummings počítá s tím, že by chtěl Anamoe poslat na mítink Royal Ascot 2023. Se sprintery se Australanům podařilo ve Velké Británii uspět, přičemž Anamoe by měl dle slov trenéra zkusit potrápit středotraťaře. A proč by také nemohl vzhledem k tomu, že co se týče Godolphinu, je to pro ně doposud nejúspěšnější kůň běhající na jižní polokouli.

Výsledek Cox Plate