Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Breeders‘ Cup odstartuje v pátek dvouletými

Breeders‘ Cup odstartuje v pátek dvouletými
foto Alex Evers - breederscup.com

Míša Moricová rozebírá dostihy dvouletých, které jsou na programu úvodního dne Breeders‘ Cupu, dostihového mistrovství světa.

Rozbory Míši Moricové

 

22:00 - Breeders‘ Cup Juvenile Turt Sprint (Gr.1, 1000 m, 2letí, tráva)

Hned trojici zajímavých koní má v dostihu trenér George Weaver, jemuž v posledních letech dělal radost hlavně ryzák Vekoma. Letos se mu daří s dvouletky, a to zejména s Crimson Advocate. Kobylka po Nyquist totiž vyhrála Queen Mary Stakes při Royal Ascotu. Od onoho Gr.2 vítězství sice nevyběhla, talent ale ukázala, což platí také o tréninkovém kolegovi No Nay Mets. Tomu se v Ascotu nevedlo, posledně ale vyhrál dobře dotovaný dostih o více než tři délky. Tato dvojice by měla být hlavními soupeři favorita BIG EVS v péči Michaela Applebyho, kterému hnědák zajistil už tři vítězství. To hlavní získal v září, kdy lehce opanoval Gr.2 Flying Childers Stakes. Ačkoliv na pevném podkladu nestačil na starší soupeře v Nunthorpe Stakes, myslím si, že v Santa Anitě by si mohl s půdou poradit a připsat si i vítězství na nejvyšší scéně. Talent na to rozhodně má.

STARTOVNÍ LISTINA

DOSTIHOVÝ PROGRAM

 

22:40 - Breeders‘ Cup Juvenile Fillies (Gr.1, 1700 m, 2leté klisny, písek)

Mezi klisnami najdeme tři, jež ve dvou startech nepoznaly hořkost porážky. Hlavní hvězdou bez debat je TAMARA v péči Richarda Mandelly, neboť se jedná o dceru fantastické Beholder. Hnědka po Bolt D’Oro prozatím nešla dál než 1400 metrů, na kterých s přehledem vyhrála Gr.1 dostih, nicméně při pohledu na ni se zdá, že má před sebou zářnou budoucnost. Distanci by zvládnout měla, ovšem stanou proti ní další dvě vítězky Gr.1 klání, a sice Just F Y I a Candied. Zejména druhá jmenovaná se minule prosadila opravdu lehce na distanci 1600 metrů, a tudíž bychom mohli být svědky zajímavého souboje dvou nadějných klisen.

STARTOVNÍ LISTINA

DOSTIHOVÝ PROGRAM

 

23:20 - Breeders' Cup Juvenile Fillies Turf (Gr.1, 1600 m, 2leté klisny, tráva)

Co se týče dostihu po trávě pro dvouleté klisny, zde mě zaujala jen Porta Fortuna od Donnachy O’Briena, jež po dvou umístěních zvítězila v září v Gr.1 dostihu, a sice v Cheveley Park Stakes. Otázkou je, jak se jí bude zamlouvat o něco delší distance.

STARTOVNÍ LISTINA

DOSTIHOVÝ PROGRAM

 

24:00 - Breeders‘ Cup Juvenile (Gr.1, 1700 m, 2letí, písek)

Překvapivě mě nikdo moc nezaujal mezi dvouletými hřebci, kteří se utkají o body do Kentucky Derby. Z dvojice favoritů se mi o něco více líbí TIMBERLAKE, který naprosto lehce ovládl Gr.1 Champagne Stakes. Je to takový typický Into Mischief a pro Brada Coxe by mohl získat další velký úspěch, byť ani spolufavorita Locked neodepisuju. Jen jsem prostě nad jeho minulým úspěchem v Gr.1 pokrčila rameny, protože mi nepřišlo, že by porazil něco extra. Vyloženě nejsem unešená ani z žádného z ostatních účastníků, neboť Prince of Monaco nevypadá, že mu 1700 metrů sedne, přičemž o třídě Mutha taky nejsem přesvědčená. Asi si spíše počkám na kurzy a hodím něco na podceňovaného Fierceness v péči Todda Pletchera. Ten vyhrál debut o parník, ale při premiéře v Gr.1 měl špatný průběh a vyhořel. Napodruhé by to mohlo být z jeho strany lepší.

STARTOVNÍ LISTINA

DOSTIHOVÝ PROGRAM

 

0:40 - Prevagen Breeders' Cup Juvenile Turf (Gr.1, 1600 m, 2 l. hř. + val., tráva)

Mezi hřebci na trávě to pak vidím na souboj dvojice River TiberUnquestionable z lotu Aidana O’Briena, protože při pohledu na zbytek pole mi tihle dva přijdou alespoň o třídu lepší. O něco více věřím River Tiberovi, protože v poslední startech se se ctí utkal s vynikajícím Vandeekem. Pokud předvede podobný výkon jako tehdy, měl by vyhrát.

STARTOVNÍ LISTINA

DOSTIHOVÝ PROGRAM

 

KOMPLETNÍ DOSTIHOVÝ PROGRAM NA PÁTEK