Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Budou v Lysé znovu úřadovat Jan Kratochvíl s Aeneasem?

Budou v Lysé znovu úřadovat Jan Kratochvíl s Aeneasem?
Aeneas s Janem Kratochvílem potřetí vítězí v Mem. Evy Palyzové - foto: Jana Syručková

Míša Moricová rozebírá Prvomájovou steeplechase, která se poběží v tradičním termínu 1. května v Lysé nad Labem.

Rozbor Míši Moricové

17:10 - 7.dostih – Lysá nad Labem

Prvomájová steeplechase města Lysá nad Labem

cross country, I.kat., 4200 m, 150.000 Kč

Jan Kratochvíl sice vloni Prvomájovou steeplechase nevyhrál, stejně je ale považován za nekorunovaného krále, jelikož v posledních letech tomuto klenotu závodiště v Lysé nad Labem doslova vládl. K dalšímu úspěchu má našlápnuto i letos, neboť povede devítiletého AENEASE (2,85:1) v péči Josefa Váni st.

Hnědák na místní dráze třikrát zvítězil v Memoriálu Evy Palyzové, naposled v roce 2021, načež získal své zatím poslední kariérní prvenství, a to v Ceně Labe. Od té doby nevyhrál, když nejlépe si vloni vedl při druhém místě v Ceně Vltavy. V roli horkého favorita zklamal ve Velké slušovické steeplechase, nicméně Lysá nad Labem je jeho oblíbeným závodištěm, a pokud se realizační tým snaží hnědáka trochu polít živou vodou, mohlo by se to stát zrovna tady.

Sice na úvod sezóny asi nebude v té nejlepší formě, leč většina faktorů mu hraje do karet. V prvních startech nikdy moc nezářil ani stejně starý Argano (Liška, 3:1). Svěřenec Martina Lišky se vloni propracoval mezi širší špičku, a po druhém místě v Memoriálu Evy Palyzové a třetí příčce v srpnové kvalifikaci finišoval na skvělém pátém místě ve Velké pardubické. Slušný výkon od něj čekám a jsem také zvědavá, jak si nově pod vedením trenérky Jašíčkové povede osmiletá hnědka Antalgique (Odložil, 7,77:1). Kobylka svá jediná dvě vítězství získala právě v Lysé nad Labem, včetně triumfu v Prvomájové steeplechase 2021. Šlo však o její jediný start sezóny, vloni zde pak doběhla třetí v Memoriálu Evy Palyzové.

Sexy Lord (Myška, 5,5:1) se bude v pondělí pokoušet o navázání na úspěch ve Slušovicích. Na závěr sezóny tam totiž triumfoval ve Velké slušovické steeplechase na 5200 metrů, kde suverénně podal nejlepší výkon v kariéře. Mezi prvními třemi by doběhnout mohl, možná ještě pořád neukázal, co všechno v něm je, stále však nejvíce věřím Aeneasovi. Ze Slovenska pak dorazí Enjeu D’Arthel (Cagáň, 6,5:1), druhý z Jarní ceny Petržalky.

STARTOVNÍ LISTINY