Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Cena Masise úspěchem koní z Osarusu, dražby, která se blíží

Cena Masise úspěchem koní z Osarusu, dražby, která se blíží
Moraya s Martinou Hnavelkovou vyhrála Cenu Masise - foto Andrea Zavadilová

První jedničkový dostih pro dvouleté koně Cena Masise skončil úspěchem koní, kteří byli zakoupeni na držbě Osarus ve Francii.

První tři z „Masise“ zakoupeni na dražbě Osarus

Cena Masise je prvním jedničkovým střetnutím dvouletých koní u nás. Dostih byl poznamenán čekáním na volně pobíhajícího Didiera, který nakonec neodstartoval. Na trať 1200 metrů se tedy vydala osmička koní. Velká favoritka Francinette zklamala až čtvrtou příčkou. Šla z vnějšího boxu, ale dostala se hned na druhou pozici. Na distanci však z boje o přední příčky vycouvala. Je možné, že její výkon poznamenaly předstartovní problémy, protože v boxe byla značně nervózní.

MORAYA byla také brzy na nahou, ale nakonec ji Martina Havelková usadila na třetí pozici. V rovině přišla s útokem po bariéře a v cíli měla pohodlný náskok 2 délek. Šanci může mít i na delších distancích. Loni byla zakoupena ve Francii na dražbě společnosti Osarus za 2.500 €, zřejmě proto, že její matka toho na dráze moc neuměla. Bába se však umístila v Listed na 2000 metrů a dala potomka, který byl čtvrtý v Listed na 2400 metrů ve Francii. Otec Morayi Morandi byl druhý ve francouzském derby a nejblíž mu byly dostihy na 2000 metrů. 

MORAYA

byla zakoupena prostřednictvím

 

Serena Chope naopak útočila zezadu, přestože má v původu dost rychlosti a podle původu by se spíš měla uplatnit na distancích do míle. I tréninková kolegyně vítězky byla poříze na dražbě Osarusu, kde byla vydražena za 7.000 €. Na stejné dražbě byla za 2.500 € pořízena i River Dawn, která dostih odvodila. Měla za sebou dva starty ve Francii a rannost jí nechybí, protože oba její rodiče byli nejlepší ve dvou letech. Matka se umístila v Listed v Itálii, otec Herald The Dawn Gr.2 v Irsku.

VÝSLEDEK

 

Dražba ročků Osarus

Dražba ročků společnosti Osarus proběhne v pondělí a úterý 11. a 12. září v La Teste-de-Buch. To je na jižním pobřeží Francie. Je výhodné, že do 50 kilometrů vzdáleného Bordeaux začal létat přímý spoj z pražského letiště. V sobotu do Bordeax, ve středu zpět, což se hodí na termín dražby.

Z dražby Osarus zatím do střední Evropy neputovalo mnoho koní, přesto u nás řada z nich dosáhla velkých úspěchů. Nejznámější je Blessed Kiss, která vyhrála České derby. Klasickou vítězkou je i Syrenka, Marlowe vyhrál Karpatskou cenu v Bratislavě, Coletka se letos dobře ukázala v předzkoušce Oaks. Mysak Miky a Ideal Man v českém tréninku běhali ve Francii, kde oba vyhráli a vyběhali si 55.000 a 33.000 €.  

Letos bude v nabídce více koní než loni, i díky tomu, že dražba bude opět dvoudenní. Z plemeníků budou zastoupeni třeba Born To Sea, Romanised, Sands Of Mali (který byl sám na této dražbě zakoupen), Dariyan, Zarak, Elarqam, City Light, Van Beethoven, Taj Mahal, Gutaifan, Ectot, Motivator, Telecaster, The Great Gatsby, Prince Gibraltar, Hunter´s Light, Galiway, Cloth of Stars, Shalaa, Le Brivido, Toronado, Robin Of Navan, Al Wukair, Dream Ahead, War Command, Lawman, Kendargent, harzand, Ultra, Morandi, Zelzal, Belardo.

V nabídce je spousta zajímavých koní. Někteří ročci mají i více překážkové původy. Najdeme zde třeba polosestru Derby vítězky Blessed Kiss, pravého bratra jednoho z nejlepších koní v Polsku Kaneshya, nebo hřebce z rodiny v českém tréninku úspěšných polosourozenců Ideal King, Ideal Man, Icar, kteří všichni zvítězili ve Francii. Dále spousta potomků blacktype matek či matek, které již dali blacktype potomky na rovinách i překážkách.

KATALOG ROČKŮ

Pokud budete mít zájem na dražbě nakupovat, můžete využít služeb bloodstock agenta Tomáše Jandy, který bude na dražbě přítomen.

 

(Ondřej Blahník)