Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Dnešní Miláno

Dnešní Miláno

Miroslav Hlahulek rozebírá vrcholy dnešního překážkového mítinku v Miláně.

Rozbory Miroslava Hlahulka

V neděli se na závodišti San Siro odběhnou vrcholy milánske překážkove sezóny. V 5 gruppa dostizich s celkovou dotací 252.050 € se tradičně představí řada koní v českém tréninku a početná ekipa ve Francii působícího Davida Satalii.

Nejlépe obsazeným a hodně otevřeným je druhý nejlépe dotovaný dostih GR1 PREMIO GRAN CORSA SIEPI DI MILANO, 5+,4000M, 60.000 €.

Pro italské příznivce bude mít zvláštní příchuť jelikož se v něm představí nejlepší a nejpopulárnější italský překážkovy kůň posledních let LIVE YOUR LIFE, který v majetku Christiana Trogera vyhrál mnoho nejvýznamnějších dostihu přes Siepi na apeninskem poloostrově, včetně tohoto dostihu v roce 2019 a vloni zvítězil v obou největších gruppa dostizich na siepi v Meranu. Po tom co pan Troger přesunul své dostihové aktivity do Francie přesel tento kůň do majetku rodiny Raffaela Romana, který ho jako jezdec a trenér dovedl k největším úspěchům. Letos absolvoval sezónní debut třetím místem 20 března v Miláně.

Barvy Christiana Trogera bude letos hájit pod Davidem Sataliou ve Francii trénujíci WHY, kůň s francouzskou známkou 63, který dokázal ve Francii získat ze čtyř startů 3 vítězství. Naposledy 12 března v Auteil, kde po aktivním průběhu předvedl v závěru i skvělé zrychlení. Určitě bude patřit k favoritům. Jediný otazník je ten, že ještě nikdy dostih na 4000 m nebezel. V jeho sedle bude Natalie Desoutter. Davide Satalia posílá do dostihu další dva koně, které nelze přehlížet a kteří by umístěním neorekvapili. ESPION DE VINDECY nedisponuje sice takovou třídou, ale je ve výborné formě. V zimě získal tři vítězství v řadě na francouzských provinciích a 4000 m pro něj problém nejsou. MAGNETO střídající ve Francii steeplechase a proutěné překážky zvítězil v březnu v Nancy a loni byl 5° v Corsa Siepi di 4 anni v Meranu.

Svěřenec Zdeňka Semenky SKINS ROCK tento dostih vyhrál v roce 2020. Letos zvítězil v přípravném Premio Citterio, kde s vahovou výhodou porazil Mauriciuse. SKINS ROCK podává v Miláně vždy lepší výkony než na ostatních italských drahách a v sedle s Lukášem Matuskym bude patřit k favoritům.

Jeden ze dvou svěřenců Josefa Váni ml. Scuderie Aichner v dostihu, MAURICIUS(žokej PAVEL SLOŽIL) získal v českém tréninku ze tří startů dvě vítězství v zimě v Pise, včetně GR1 GRAN CORSA SIEPI DI PISA. V Miláně doběhl druhý za SKINS ROCKEM a určitě lze od něj očekávat další progres. Tabule by mu neměla uniknout a ani případným vítězstvím by nepřekvapil.

JOSEF BARTOŠ bude v sedle PITON DES NEIGES, který v tomto dostihu doběhl loni 6° a předloni 4°. Vítěz Gran Corsa Siepi D'ITALIA získal v zimě vítězství a umístění v Pise a Trevisu. V Miláně doposud nepredvadel své nejlepší výkony.

Na dlouhých milanskych diagonalach zatím ve čtyřech startech nenašel premozitele zástupce stáje Drahomíry Stejskalove IVO, který se pokusí se svým stálým partnerem v sedle JANEM FALTEJSKEM tuto sérii prodloužit ve vyšší kategorii a na distanci, kterou doposud nebezel. I když se zatím prosadil nejvýše v Listed mohl by být na dráze, která mu sedí koněm pro překvapení.

WHY - SKINS ROCK - MAURICIUS - IVO

 

Hlavním dostihem bude GR1 GRANDE STEEPLECHASE DI MILANO, 5+,5000 m, 65.000 €

Favoritem dostihu bude po svých výborných výkonech ve Francii svěřenec JOSEFA VÁNI STERNKRANZ s Josefem Bartošem, který svůj jediný start na San Siru v předchozích letech proměnil ve vítězství v crosscountry. Josef Váňa pro italská media prohlásil, že je aktuálně rozhodně lepší z jeho dvojice koní v dostihu I když dodal, že železný veterán NOTTI MAGICHE je výjimečný kůň, který ho nepřestává udivovat a každý jeho start v něm vyvolává emoce… NOTTI MAGICHE(žokej PAVEL SLOŽIL) tento dostih vyhrál v roce 2019. Letos  na SAN SIRU vítězne debutoval v crosscountry. Ani ve 12 letech by umístěním nepřekvapil…

Davide Satalia připravoval právě pro tento start FAN D'APPLE'S (G. Faivre - Picon). Kůň, který měl loni pád v GRAN PREMIO DI MERANO zvítězil letos 1.brezna ve Strasburgu. Pokud by předvedl takový výkon jako při pátém místě v srpnové Grande Steeple-chase v Clairefonte mohlo by to v Miláně stačit i na boj o vítězství.

Paolo Favero pošle do dostihu pěti leteho BIG CITY, který ve dvou startech ve steeplechase získal vítězství v Grande steeplechase di Treviso a přípravném PREMIO DURINI. Zatím neběžel tak dlouhý dostih a nemá velké zkušenosti ve steeplechase, ale svým skvělým závěrem by v pro něj příznivém průběhu mohl získat některé z umístění.

STERNKRANZ - FAN D'APPLE'S - NOTTI MAGICE

 

CORSA SIEPI DI 4 ANNI, GR2, 4 LETÍ, 3600M, 50.050 €

O roli jednoho z favoritů si vítězným debutem v přípravném Premio Corona Ferrea řekl zástupce stáje Hana Veselá, svěřenec Zdeňka Semenky MACHINOS (žokej JAN FALTEJSEK)

Loni získal tři vítězství včetně GR1 Gran Criterium d'Autunno v Meranu svěřenec GREGA WROBLEWSKEHO ISATIS DE L'ECU (žokej PAVEL SLOŽIL) u nějž bude otázka kolik sil ho stály dva náročné starty ve Francii.

Davide Satalia přivezl VALE OF TOF(žokej G. Faivre - Picon) , lednového vítěze z Cagnes Su Mer, který zvítězil v GR CRITERIUM D`INVERNO v Pise a na kontě má i umístění v AUTEIL. U kterého je ovšem i podle samotného trenéra otázka jak mu bude vyhovovat dráha na San Siru.

JOSEF BARTOŠ bude v sedle svěřence Raffaele Romana WOPART, který zklamal čtvrtým místem v překážkovem debutu v dostihu, ve kterém zvítězil Machinos a následně zvítězil v Maiden. Do koně byly od počátku vkládané velké naděje, kterým dosavadní výsledky neodpovídají. Uvidíme zda předvede další progres.

MACHINOS - ISATIS D'ECU - VALE OF TOF

 

PREMIO STAFFE D'ORO, STEEPLECHASE, GR3, 3600 m, 4+, 33.000 €

Po loňské GR1 PREMIO CRITERIUM D'AUTUNNO, kde doběhli 1-2 koně "polského kouzelníka" , řekl Greg Wroblewski, že vítězný Istatis d'Ecu je koněm do siepi a budoucnost druhého OCEAN LIFE vidí ve steeplechase. Na jeho slova došlo a uvidíme jak si vítěz Premio Pirelli a druhý z GR3 PREMIO TAGLIABUE v premiéře ve steeplechase s Pavlem Slozilem v sedle povede.

Jedním z favoritů by měl být další polský rodák TKLIWY NIHILISTA, který doběhl v GR1 PREMIO CRITERIUM D'AUTUNNO třetí a také získal v treninku Guillauma Macaire druhé místo v Auteil. Následně byl prodán do Švýcarska do tréninku J. Lengmeiera. V jeho sedle bude jeho partner z francouzských drah J. Reveley, který o to jet koně v Miláně hodně stál.

Druhý z Premio Pirelli CHES DEMONMIRAIL (žokej JOSEF BARTOŠ) absolvoval v tomto dostihu premiéru v treninku Josefa Váni a lze předpokládat další zlepšení. Umístění by mu nemělo uniknout

Koněm pro překvapení by mohl být BLACK WATH trenéra Romana, který má ze startovního pole nejvíce zkušeností ve steeplechase a umístění v GR3

CHES DEMONMIRAIL - OCEAN LIFE - TKLIWY NIHILISTA

 

PREMIO GIULIO BERLINGIERI, GR2, SIEPI, 3 LETÍ, 3200 M, 44.000€

By měl být opět souboj prvních dvou koní z Premio Prime Siepi POPE (žokej PAVEL SLOŽIL) a RAMUNTCHIO (žokej Gabriele Agus) a BERKSHIRE PHOENIX (žokej JAN FALTEJSEK), který taktéž předvedl výborný výkon při debutu nad Siepi.

Umístěním či vítězstvím by nepřekvapil některý z koní Davida Satalii, které není lehké zařadit.