Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Do Haydocku na handicap

Do Haydocku na handicap

Ondřej Blahník přináší tip v handicapu proutěnkářů v Haydocku.

Betfair Chase jsem se věnoval v ROZBORU. V Chanelle Pharma 1965 Chase, která je vrcholem v Ascotu se přikloním na stranu Master Tommytuckera, který je rozběhaný z proutěnek, což přestože to není excelentní skokan, není jeho parketa, navíc to bylo na pro něj dlouhých 3 mílích. Dashel Drasher je podle mě srovnatelný soupeř, už spolu bojovali a bude to jeho první start v sezóně.

Jindy bych si asi vzal Defi Du Seuila, což je můj oblíbenec, ale minulá sezóna byla špatná a moji důvěru teprve musí obnovit. To platí i pro Lostintranslationa, který je navíc na delší tratě. Jsou to oba výborní koně, ale v tuhle chvíli mě sliby trenérů, že jsou na tom opět dobře nestačí. Je tu tedy hodně otazníků a na tip to není. Ty jsem si vybral v jiném dostihu, i když tam je to hodně nepřehledné.

 

15:25 – 5. dostih – Haydock

Betfair Exchange Stayers' Handicap Hurdle (4900 m)

IF THE CAP FITS   V/1-5   17/3,5:1

Tipsport  1+1 bod

ASK DILON    V/1-5   17/3,5:1

Tipsport  1+1 bod

Přiznám se, že pole 16 koní jsem nijak zvlášť nestudoval. Je tu řada mladých koní, kteří jsou nahoru a ti jsou na trhu populární. Já půjdu proti proudu a zaměřím se na koně, kteří už mají něco za sebou, ale už ukázali, že něco umí a myslím, že by tu mohli mít šanci v dobrých kurzech.

Prvním z nich je If The Capo Fits, který patřil mezi špičku proutěnkářů. Jeho parketou byly spíš tratě okolo 4000 metrů, ale před dvěma lety dokázal vyhrát i Stayers Hurdle v Aintree, kde porazil Roksanu. Minulou sezónu přešel na steeply a mezi nováčky si nevedl špatně a 3 míle dával v pohodě. Přesto ho Harry Fry na Cheltenham Festival vrátil na proutěnky, což se moc nepovedlo. Měnit před vrcholy sezóny disciplínu se nelíbí ani mě. Do nové sezóny vstoupil před dvěma týdny v Aintree v proutěnkách na 4000 metrů a podle mě, ukázal dobrou formu. Utekl mu jen Brewin'upastorm, což je dobrý kůň, ale ani ti, co porazil, nebyl špatní, včetně Summerville Boy. Teď sice ponese nejvyšší váhu, ale formu má a může si poradit s mladšími adepty. Kurz mi přijde zajímavý.

Ask Dilon byl v tomto dostihu před rokem čtvrtý. To měl o 3 lb nižší rating, ale s aktuálním ratingem 144 lb vyhrál na jaře v Cheltenhamu. V první startu v nové sezóně s ním zkusili stejně jako loni steepl. Loni spadnul, teď v Chepstow skákal většinu překážek „jak parkurák“. Přestože skoro na každém skoku ztratil, stále šel zepředu, což nebylo moc úsporné a v koncovce mu došel dech. Návrat na proutěnky byl logickou volbou, v jedničkové společnosti ve Wetherby ale neměl očekávaně moc šanci. Žádný propadák to ale nebyl, teď se vrací tam, kam patří a kurz je solidní. Evropské kanceláře ho ale drží ještě víc, tak bych možná počkal až na Live nabídku.

STARTOVNÍ LISTINA

Tipů: 198 tipů, 60 správných tipů, vsazeno 278,5 bodů, výběr 310,64 bodů, zisk: +32,14 bodů (11,5%, ROI 1,11)

2021: 58 tipů, 19 správných tipů, vsazeno 90 bodů, výběr 111,25 bodů, zisk +21,25 bodů (23,6%, ROI 1,23)

2020: 14 tipů, 5 správných tipů, vsazeno 17 bodů, výběr 34,85 bodů, zisk: +17,85 bodů (105%, ROI 2,05)

(Ondřej Blahník)