Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Do Prahy míří špičková jezdkyně: V nominaci EJC bude poprvé žena

Do Prahy míří špičková jezdkyně: V nominaci EJC bude poprvé žena
Stupně vítězů EJC 2019, foto: Martin Haleš

Už jen necelý měsíc zbývá do sedmého ročníku Evropského poháru žokejů (EJC), který se uskuteční v sobotu 25. září v Chuchle Areně Praha.

Pořadatelé vzhledem k aktuální situaci v České republice očekávají návrat publika, doprovodného programu i nezaměnitelné atmosféry, díky níž si akce získala řadu příznivců i v zahraničí.

"Veškeré přípravy a organizační práce naplno běží. Máme již i první potvrzené účasti špičkových zahraničních jezdců, někteří z nich nás dokonce kontaktovali sami s tím, že mají o účast v Praze zájem. Konkrétní nominace odtajníme v průběhu září," řekl za pořadatele Tomáš Machovský.

V souvislosti s nejbohatším rovinovým mítinkem české sezony se rýsuje hned několik inovací. Jednou z nich by měla být nominace špičkové zahraniční jezdkyně. Poté, co loni Martina Havelková jako první žena v historii EJC obdržela divokou kartu, se do Prahy podívá některá z jejích zahraničních kolegyň.

Prakticky v každé z dostihově rozvinutých zemí se momentálně nachází v jezdecké špičce několik žen konkurujících svým mužským kolegům a letošní Evropský pohár žokejů chce na tuto skutečnost upozornit a podpořit ženy v sedle. "Jsme ve spojení hned s několika hvězdnými jezdkyněmi, a proto můžeme už nyní s potěšením oznámit, že poprvé v sedmileté historii EJC se v základní nominaci žokejských hvězd objeví jezdkyně," potvrdil člen pořadatelského týmu Jiří Vávra.

Minimálně jednu zajímavou novinku bude obsahovat i doprovodný program EJC, který pořadatelé odtajní rovněž v září.

[banner_135]

Ve čtvrtek mezitím proběhlo další škrtání ve čtveřici hlavních dostihů mítinku. Do 1,2 milionem korun dotovaného vrcholu EJC Leram Million byl dohlášen Lailaho ze stáje Lokotrans. Jeden z nejtřídovějších českých odchovanců v letošní sezoně a čtvrtý z Velké jarní ceny klisen je jediným koněm domácího chovu mezi patnácti zbývajícími kandidáty.

Vítěz Slovenského derby Rabbit Red Jazz byl přesměrován do středotraťařského EJC Middle a k jedné dodatečné přihlášce došlo i v Gerschově memoriálu pro dvouleté koně. K juniorům zvučných jmen Arkhangelsk, Red Coral, Well Prepared či Porcinella nově přibyl dvakrát v Itálii umístěný Ashat.

Definitivní startovní pole vykrystalizují ve čtvrtek 16. září, kdy mají stáje poslední možnost dodatečně nominovat své koně.

(tisková zpráva EJC)