Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Dublin Racing Festival láká favoritem Gold Cupu i soubojem s Honeysuckle

Dublin Racing Festival láká favoritem Gold Cupu i soubojem s Honeysuckle
Dublin Racing Festival - inpho photography

O víkendu v Leopardstownu jeden z hlavních mítinků irské překážkové sezóny, jehož vrcholy budou Irish Gold Cup a Irish Champion Hurdle.

 

Pozvánka Ondřeje Blahníka

O víkendu se máme skutečně na co těšit. Dublin Racing Festival na závodišti v Leopardstownu má co nabídnout. V dostizích pro nováčky uvidíme zřejmě nejnadějnějšího proutěnkáže Facile Vegu, syny fenomenální Quevegy, jehož vyzve výborný O’Brienův rovinář High Definition. O nejrychlejšího mladého steeplera si to rozdá Mullinsovo duo Appreciate It a Dysart Dynamo.

Hlavním lákadlem je však trojice dostihů pro absolutní překážkovou špičku. Bohužel se nejedná o nějaké měření s koňmi z Británie. Jen Alan King vyslal svého Sceaux Royala do Ladbrokes Dublin Chase, kde ale narazí na jednoho z favoritů Queen Mother Champion Chase Blue Lorda.

Největším lákadlem prvního dne bude bezesporu Paddy Power Irish Gold Cup. Už se všichni těšíme, až opět uvidíme Galopin Des Champse. Výborného koně a bravurního skokana z lotu Willieho Mullinse. I on však dokázal své příznivce nepříjemně překvapit, když nikým neohrožován neustál poslední překážku Turners Novices‘ Chase na Cheltenham Festivalu. Do nové sezóny však vstoupil lehkým vítězstvím, aktuálně je velkým favoritem Cheltenham Gold Cupu a nepředpokládá se, že by ho zde mohl někdo porazit, když na startu bude chybět obhájce Conflated, který vyhrál i vánoční Savills Chase, a sekundovat mu bude hlavně stájové duo Stattler a Kemboy.

To Chanelle Pharma Irish Champion Hurdle by mohly být napínavější. Honneysuckle sice poprvé v kariéře prohrála, ale Henry de Bromhead říká, že je jeho klisna ve výborné formě a přijímá výzvu State Mana, který vyhrál vánoční Matheson Hurdle před stájovým kolegou Vaubanem. Čtvrtým vítězstvím v tomto dostihu by mohla napodobit legendárního Istabraqa.

STARTOVNÍ LISTINY – SOBOTA

STARTOVNÍ LISTINY – NEDĚLE

 

Dvě otázky pro experta:

Je Galopin Des Champs tak dobrý, že bez problémů vyhraje Irish Gold Cup?

Ferdinand Minařík: „Je to možné, ale při prvním pokusu na 3 míle na chase v kurzu 1,3:1 ho teda určitě nepodpořím. Navíc ta konkurence není až tak špatná, Stattler prohrál naposledy o krk s navrátilcem Minella Indo, kterému ještě dával kila. Trojici Kemboy, Fury Road a Franco de Port tu nedělilo moc o Vánocích a všichni mají dvouciferné kurzy, takže tam může být případná hodnota.“

Dokáže se Honeysuckle dostat do vítězných kolejí nebo jí opět někdo porazí?

Ferdinand Minařík: „Já bych se tomu nedivil, kdyby se vrátila do vítězných kolejí. Naposledy to bylo na čtyřech kilometrech na místy hluboké dráze a naběhala hodně metrů navíc. Tehdy to bylo spíš pro vytrvalce, vítězný Teahupoo je teď favoritem Stayers Hurdle a Klassical Dream patří mezi špičku už déle. Já bych tuhle formu stavěl výš než tu, kterou v Leopardstownu ukázal o Vánocích State Man. Ten musel porazit akorát Vaubana, který ještě neměl moc místo, když se šlo do finiše.“