Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Ferdinand Minařík: Gold Cup aneb „Práce“ pro Deltu

Ferdinand Minařík: Gold Cup aneb „Práce“ pro Deltu

Letošní Cheltenham pro mě bohužel skončil v podstatě hned v úterý, Gold Cup si ale ujít nenechám. Tady krátký rozbor podle sázkových kurzů.

Al Boum Photo (4:1) – loňský poměrně překvapivý vítěz přinesl Mullinsovi v Gold Cupu po několika druhých místech. Letos jde stejnou cestou. Proti němu hraje statistika, když poslední úspěšný obhájce byl Best Mate v letech 2003 – 2004. Letošní sestava navíc vypadá trochu silněji než ta loňská.

Santini (6:1) – dlouho figuroval v nabídkách jako favorit. Vloni druhý z RSA naposledy udolal Bristol de Mai. Těžko říci, zda-li tato forma bude stačit na vítězství. Stále působí trochu těžkopádně, potřebný „kick“ by měly dodat poprvé nasazené „beránky“.

Delta Work (6:1) – vloni v RSA při vbíhání do roviny vypadal jako vítěz, na zrychlení dvojice Topofthegame a Santini ale nereagoval. V aktuální sezóně porazil v Leopardstownu těsně Monalee, jistěji už si následně poradil s Kemboyem.

Clan des Obeaux (8,5:1) – s jeho triumfem v King George v Kemptonu se moc nepočítalo. Vloni v Gold Cupu patřil mezi favority a dokončil na pátém místě s 11 délkovou ztrátou na Alboum Photo. Jako hlavní soupeři tak opět vypadá distance a místní kopec.

Lostintranslation (10:1) – Na úvod sezóny porazil v Haydocku tamního specialistu Bristol de Mai. V Kemptonu byl zadržen, když měl problémy s dýcháním. Od té doby měl pauzu, tady nastoupí poprvé po „wind op“ a s fixací jazyka. Otazníky jsou tedy okolo aktuální formy, taktéž jako u „Clana“ jak si poradí s distancí na zdejší dráze. Stájovým kolegům se zatím na Festivalu nevede.

Kemboy (11:1) – vloni měl pád na první překážce, pak zvítězil v Aintree i Punchestownu. Ve dvou startech v aktuální sezóně nadělal dost chyb a vždy skončil za „Deltou“. Aby mu mohl porážku vrátit, musí se toho vyvarovat.

Presenting Percy (13:1) – svým vítězstvím v RSA 2018 udělal velký dojem a vloni do Gold Cupu nastupoval jako favorit přesto, že v sezóně měl jediný start na proutěnkách. V dostihu samotném mu ujelo sedlo a poté kulhal. V Leopardstownu naznačil v druhém startu jisté zlepšení, tady by ale potřeboval ještě trochu přidat.

Bristol de Mai (22:1) – dlouho platilo že zaběhne jen v Haydocku, vloni v Gold Cupu ale překvapil třetím místem. V lednu tu měl jeho skokanský projev k dokonalosti daleko a Santoninu podlehl. Jako vítěze si ho lze představit těžko, přesto jeho kurz vzhledem k tomu, že byl naposledy poražen spolufavoritem (a nosil víc kilo), vypadá přehnaně.

Monalee (25:1) – na to, že „Deltu“ mohl v Savills Chase porazit (jezdkyně ztratila třmen) vypadá i jeho kurz přestřelený. Pravdou ale je, že na místním kopci už si vylámal zuby několikrát. Asi se nedá čekat že půjde z čela, což je jeho nejoblíbenější taktika.

Chris´s Dream (25:1) – v listopadu zvítězil v handicapu s irskou známkou 146, následně na kratší distanci porazil Shattered Love.  Z tohoto pohledu to vypadá, že kurz odpovídá.

Real Steal (50:1) a Elegant Escape (80:1) – pro prvně jmenovaného vypadá distance příliš dlouhá, u druhého naopak. Oba dva mají jako poslední formu PU a a nebyl by div, kdyby takový zápis měli i tady.

Verdikt: V Gold Cupu nepředpokládám překvapení a měli by si to rozdat tři favorité. Al Boum Photo je v roli obhájce a ti to nemívají v tomto dostihu jednoduché, navíc letošní sestava vypadá silněji než ta loňská. Z nastupující generace Santini na mě dělá dojem koně, který bude muset ještě dozrát. Logickou volbou je tak Delta Work, který ovládl dvě největší irské zkoušky a obě jeho účasti na Festivalu vyústily v boj o vítězství. Za těchto okolností bych jeho kurz viděl přibližně na úrovni obhájce. Hodně štěstí!

Cheltenham 13. 3. 15:30, Delta Work – vítěz @ 6:1 (tipsport), 1 bod

 

statistika tipů: tipů 221 – vklady 337,5 – výběry 395,48 – roi 1,13