Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Florian s prvním titulem (+ video rozhovor)

Florian s prvním titulem (+ video rozhovor)
Adam Florian - foto: Zenon Kisza (fotokisza.com)

Poslední letošní mítink rozhodl, kdo získá titul nejúspěšnějšího jezdce na rovinách. Šampiónem pro sezónu 2019 se stal Adam Florian.

Adam Florian patřil od začátku mezi mladé talenty. Před dvěma lety, kdy mu bylo 18 let, začal sbírat první větší úspěchy. S derby vítězem Josephem byl třetí v Ceně prezidenta republiky, se sprinterem Mikeshem byl pátý v Listed v Mnichově. Loni již jezdil naplno a patřilo mu třetí místo v šampionátu. Přišel první hattrick ve Slušovicích, se Sagarem byl druhý ve Velké ceně Prahy.

Do letošní sezóny vstoupil výborně. S Black Canyonem získal první jedničkové vítězství ve Velké dubnové, když zaskakoval za zraněného Petra Foreta. Podporu DS Pegas, kde působil, dostal i v dalších startech. Se Sagarem obhájil druhé místo ve Velké ceně Prahy, druhý byl se Svensonem v St Legeru a třetí byl v Memoriálu Jaroslava Maška s Noble Cliffsem, v Ceně zimní královny se Sterli.

Dařilo se mu i na Slovensku, kde v polovině října vyhrál během jednoho dne čtyři dostihy, včetně Velké ceny BBAG s Eternity. S Lady Roseburg byl druhý ve Slovenském Oaks. Cenu Turfu vyhrál s Pamerou, s níž slavil úspěch i v Lovaregyleti díj v Budapešti.

 

Adam Florian vítězí s Black Canyonem ve Velké dubnové - foto: Jana Syručková

Během sezóny nasbíral 37 vítězství, 30 se jich počítá do domácího šampionátu, kde o 3 zásahy předčil Jana Vernera, který zopakoval umístění z roku 2015. Loňský šampión David Liška skončil s 19 body třetí.

Šampionát 2019 – Lázně Poděbrady Cup

  1. Adam Florian         30
  2. Jan Verner             27
  3. David Liška            19
  4. Michal Hrouda        17
  5. Vendula Korečková 15

 

Ferdinand Minařík zpovídá šampióna 2019 Adama Floriana

(Ondřej Blahník)