Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Geneze bude prodána nejvyšší nabídce

Geneze bude prodána nejvyšší nabídce
Geneze před startem v Oaks - foto Andrea Zavadilová

Polosestra v pardubických vrcholech úspěšných Greek Desserta a Gatsbyho Geneze bude prodána tomu, kdo v následujících dnech dá nejvyšší nabídku.

 

Prodej koní – Westminster Horse Racing

Polosestra výborných překážkářů Gatsbyho a Greek Desserta GENEZE je stále na prodej, protože žádný z kupců zatím nenabídl požadovanou částku. Ta však již nyní nebude požadována a klisna bude prodána následujících dnech tomu, kdo dá nejvyšší nabídku.

V případě zájmu kontaktujte Tomáše Jandu – tel. 724238217, mail t.janda@atlas.cz

GENEZE (CZE) (Amico Fritz - Greek Wedding (Arch))

3letá klisna

Debutovala v květnu blízkým třetím místem ve IV. Kategorii na 2200 metrů ve Velké Chuchli. V dalším startu směřovala mezi špičku tříletých klisen. V předzkoušce Oaks Ceně Latiny (I. kat., 2200 m) byla osmá, v Oaks (I. kat., 2400 m) skončila rovněž osmá. Poslední start absolvovala v prodejním dostihu ve Francii, kde na malé dráze v Lyon La Soie, v dostihu na 2015 metrů na umělém povrchu, byla po startu vystrkána na špici, ale v závěru se propadla.

„Průběh byl pro ni moc hektický. V dostihu se zahltila. Byla vystrkána moc razantně dopředu, kde navíc neměla moc klid, když si k ní sednul jeden z koní. Mohla by být dobrá na překážkách, kde se výborně ukazují její polosourozenci Greek Dessert a Gatsby. Ti na rovinách vůbec nestartovali a začali rovnou na překážkách. Mohla by se i dobře uplatnit v chovu, protože je jedinou dcerou matky Greek Wedding, která již uhynula,“ říká manažer stáje Luka Racing, kde je Geneze v tréninku, Tomáš Janda.

Její dva dosud startující polosourozenci totiž rovnou začali na překážkách a vedou si skvěle. Gatsby (Egerton) prohrál jen jediný start v životě, když byl loni v lednu o půl délky druhý v italské Pise. U nás se stal nejlepším čtyřletým krosařem a vyhrál Cenu ČASCH. Lehce vyhrál i všechny tři letošní starty, které završil jistým vítězstvím v Ceny Vltavy. Greek Dessert (Stormy Jail) jde v jeho stopách a v šesti životních startech nebyl poražen. Loni vyhrál dva dostihy přes proutěné překážky v Polsku, letos jednoznačně vládne čtyřletým krosařům, když v neděli vyhrál Cenu ČASCH.

Geneze má i velkou chovnou hodnotu. Ze čtyř narozených potomků již uhynulé Greek Weding, vítězky Pardubického St Legeru a Ceny prezidenta republiky, je jedinou klisnou. Mohla by tak v budoucnu v chovu navázat na úspěchy své matky.

Kariéra

Geneze

PRODÁNA

Gatsby a Greek Dessert - foto Jana Syručková

 

Prodej koní 

MALA CZARNA (IRE) (Dutch - Art Tsaritsa (Shirocco))

4letá menší, silná klisna, vítězka I.kat. na 2200 metrů v roce 2021, mnohokrát umístěná v roce 2022

Kariéra

 

PRODÁNA