Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Grand Steeple-Chase de Paris s mezinárodní účastí

Grand Steeple-Chase de Paris s mezinárodní účastí
foto racingpost.com

Dnes se na pařížském závodišti Auteuil uskuteční další ročník vrcholu překážkové sezóny ve Francii a tentokrát prověří domácí špičku především silná irská ekipa.

Pozvánka Jiřího Šnajberka

16:00 - Auteuil

Grand Steeple-Chase de Paris (G1, 6000 m)

Domácí špička se v poslední době zcela proměnila. Na startu již nebude dvojnásobný vítěz Docteur de Ballon ani další tradiční účastníci, z medailistů posledních tří let je tu jen jediný Feu Follet. Ten také vyhrál poslední předzkoušku na konci dubna, ale s prodloužením distance může mít problém. Více šancí má možná druhý z tohoto přípravného dostihu Sel Jem, i když ani on ještě na vytrvalecké distanci nestartoval. Početně silnou sestavu posílá do dostihu trenér Nicolle a z té budí největší naděje Niko Has. Nastupující generaci reprezentuje Gex, který teprve nedávno přešel na těžké překážky a v jeho sedle bude zkušený několikanásobný vítěz dostihu James Reveley.

Velmi silnou sestavu posílá na start irský trenér-šampión Willie Mullins. Dvojnásobný vítěz Gold Cupu z Cheltenhamu z let 2019-20 Al Boum Photo s Paulem Townendem je dokonce podle anglických bookmakerů mírným favoritem dostihu, v posledních dvou letech velmi úspěšná Rachael Blackmore bude v sedle letošního účastníka GN v Aintree Burrows Saint.

Na startu by se mělo sejít šestnáct koní a určitě půjde o jeden z nejvyrovnanějších ročníků v posledních letech.

STARTOVNÍ LISTINA