Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Hlavní body Breeders‘ Cupu začnou za chvíli

Hlavní body Breeders‘ Cupu začnou za chvíli
foto breederscup.com

Ondřej Blahník rozebírá šance účastníků dnešních vrcholů hlavního dne dostihového mistrovství světa Breeders‘ Cupu.

Ondřej Blahník – rozbory a tipy

Přiznám se, že jak jsem si našel čas na páteční dvouleté, které jdou většinou trochu mimo mě, tak na dnešní hlavní dostihy Breeders‘ Cupu jsem moc čas neměl. Proto to bude kratší a řadu dostihů jsem ještě nestihl. Ale snad je budu doplňovat během večera. První z velkých dostihů začíná již ve 20 hodin. Opět připomínám, že mé občasné tipy berte víc s rezervou než v mé tipařské sekci, nejsem na americké dostihy takový odborník, ale snad to bude někomu k užitku. Snažím se hledat větší kurzy, včera ale chodily spíš favorité. Vyšel jen 5:1 1-3 Pappacap v BC Juvenile. Uvidíme, Breeders‘ Cup večer začíná.

BREEDERS CUP LIVE STREAM

 

20:05 - Breeders' Cup Filly & Mare Sprint

(Gr.1, 3+ kl., 1400 m, písek, 1.000.000$)

V málo početném poli je favoritkou loňská suverénní vítězka GAMINE. Svěřenkyně Boba Bafferta neprohrála ani jeden ze čtyř letošních startů a na start tak nastoupí v desetinovém kurzu. Její hlavní konkurentka je tříletá Bella Sofia, která z pěti startu prohrála jen ve druhém. Na svém kontě má Gr.1 úspěch na 1400 metrů proti vrstevnicím. Naposled si v Belmont Parku poradila i se staršími v handicapu. Ce Ce byla loni pátá v Breeders‘ Cup Distaff, ale návrat na kratší tratě se ukázal být dobrou volbou. Letos vyhrála Gr.2 na 1400 metrů a naposledy Gr.3 na 1300 metrů. V Gr.1 handicapu v Saratoze však skončila třetí 3 délky za Gamine, přestože proti nesla o něco nižší zátěž.

STARTOVNÍ LISTINA

 

20:40 - Breeders' Cup Turf Sprint

(Gr.1, 3+, 1000 m, tráva, 1.000.000$)

Domácího favorita Golden Pal známe z jeho účasti v Nunthorpe Stakes v Yorku, kde po aktivním průběhu na přímé dráze skončil pátý. Doma se pak opět vrátil do vítězných kolejí, když vyhrál Gr. 2 v Keenelandu. Ve třech startech letos neprohrál Lieutenant Dan, který dva úspěchy dosáhl na dráze v Del Mar. Vítěznou formu mají ale i další Američané. Těžko mezi nimi vybírat.

Pro nás jsou zajímaví Evropané, mezi nimiž je vítěz Sprint Cupu v Haydocku Amaraaty Ana, před tím druhý v Nunthorpe Stakes. A Case Of You byl druhý ve Flying Five Stakes v Curragh a následně vyhrál Prix de l'Abbaye de Longchamp. Nechybí ani obhájkyně Glass Slippers.

STARTOVNÍ LISTINA

Tip: Přestože obhájkyně prvenství Glass Slippers nemá za sebou letos tak dobré výkony jako loni, ve všech třech letošních startech na nejvyšší scéně obsadila třetí místa a stále tedy chodí spolehlivě. To nemusí v Breeders‘ Cupu stačit, ale do sezóny vstoupila později a může být dostatečně čerstvá.

Glass Slippers    V   8,5:1   Tipsport

 

21:19 - Big Ass Fans Breeders' Cup Dirt Mile

(Gr.1, 3+, 1600 m, písek, 1.000.000$)

Velkým favoritem je LIFE IS GOOD, který na jaře v předzkoušce porazil pozdějšího vítěze Kentucky Derby Medina Spirit o osm délek, ale kvůli zranění musel vynechat Triple Crown a na dráhu se vrátil až koncem srpna. Svěřenec Boba Bafferta byl v Saratoze na 1400 metrů zpočátku rychlejší než horký favorit BC Sprintu Jackie’s Warrior, který ho v závěru porazil jen o krk, když zbylým soupeřům nadělili skoro 9 délek. Při návratu na míli pak neměl problém lehce vyhrát handicap v Belmontu.

Jeho hlavními soupeři by měli být Silver State, který vyhrál handicap na míli v Belmontu, kde nejvyšší váhu nosil Knicks Go, který mu pak v Saratoze na nadělil na 1800 metrech 8 délek.

STARTOVNÍ LISTINA

 

21:59 - Maker's Mark Breeders' Cup Filly & Mare Turf

(Gr.1, 3+ klisny, 2200 m, tráva, 2.000.000$)

Bude zajímavé, zda se loňská suverénka Love dokáže vrátit do vítězných kolejí. Letos sice vyhrála Prince of Wales’s Stakes na 2000 metrů v Ascotu, ale v dalších třech startech našla přemožitele. Většinou se jednalo o velké hvězdy jako Adayar nebo Mishriff, takže žádná ostuda to nebyla. Naposledy prohrála jen těsně s tříletou La Petite Coco, která šla v předešlých startech nahoru. Jak říká Aidan O’Brien, byla to příprava na „Arc“, takže z toho žádné drama nedělal. V něm opět neběžela kvůli měkké půdě, ale tady by jí měla rychlá dráha vyhovovat. Je poměrně ofenzivní klisnou a startovní box č.6 by snad měl být v pohodě.

Proti sobě ale bude mít silné soupeřky, jímž vévodí japonská Loven Only You, která byla těsně třetí za Mishriffem a Chrono Genesis v Dubai Sheema Classic, když chvilku vypadalo, že by mohla vyhrát. Distance 2200 metrů by jí mohla sednout víc, na jaře přidala výhru v QEII Cupu na 2000 metrů v Hong Kongu.

Obhájkyně prvenství Audarya prohrála s Love v Ascotu o ¾ délky. Na Arc mítinku byla čtvrtá v Prix de l’Opera, kde na hodně měkké dráze šla z druhé pozice, ale v závěru nedokázal reagovat na finiš soupeřek, mezi nimiž byla zezadu útočící Rougir, která vyhrála. Tady ale bude dráha rychlá, což by mělo sednout Audarye, problém ale může být vysoké startovní číslo, když po startu se jde brzy do oblouku. Rougir půjde z boxu 4 a jak ukázala v minulých startech, nemusí být koncovou klisnou a ani rychlejší dráha by pro ni nemusela být takový problém. Z domácích je nejvíc ceněná v posledních čtyřech startech neporažená War Like Godes, naposledy vítězná v Gr.1 v Santa Anitě.

STARTOVNÍ LISTINY

 

22:38 - Qatar Racing Breeders' Cup Sprint

(Gr.1, 3+, 1200 m, písek, 2.000.000$)

Jackie’s Warrior byl loni čtvrtý v BC Juvenile a v první letošní startu začal kampaň na Kentucky Derby, ale v ten den v Churchills Down vyhrál Gr.2 na míli a pak zamířil ještě na kratší tratě, kde na 1400 metrů těsně prohrál, ale poslední tři starty byly vítězné. V Saratoze na 1400 metrů porazil těsně favorita BC Mile Life Is Gooda, v obou startech na 1200 metrů byl zcela suverénní.

Další tříletek Dr.Schivel prohrál je první dva starty jako dvouletý a od té doby drží vítěznou sérii. Působivé bylo především jeho poslední vítězství v Santa Anitě. Vypadá to, že klasický ročník, mezi něž patří i Following Sea, má nabito, ale veterány bych nepodceňoval, dokáží se probrat v pravou chvíli.

STARTOVNÍ LISTINA

Tip: Mezi veterány patří C Z Rocket a Firezen Fire, kteří loni doběhli na druhém a třetím místě. Svými výkony tolik neoslní, ale stále se dokáží držet mezi špičkou. C Z Rocket loni nastoupil s posledními dvěma výhrami, letos to jsou jen umístění. Ztratil trochu té počáteční rychlosti a chodí víc koncem, ale stále dokáže sbírat cenná umístění. Na to může dosáhnout i tady a kurz do třetího nemá špatný.

C Z Rocket   1-3   3,5:1  Tipsport

 

23:20 - FanDuel Breeders' Cup Mile

(Gr.1, 3+, 1600 m, tráva, 2.000.000$)

Travnatý povrch by měl víc vyhovovat Evropanům, ale domácí to na tomto povrchu také umí a na malých oválech jsou jako doma. Favoritem je lehký vítěz Prix de la Foret Space Blues, který však šel delší distanci než 1400 metrů naposledy z kraje tříleté sezóny. Sekundovat mu bude stájový druh z Godolphinu Master Of The Seas, který se po těsném druhém místě v 2000 Guineas odmlčel a na dráhu se vrátil až v září. Výkonem v Queen Elizabeth II Stakes zrovna nenadchl, ale rychlejší dráha mu může přijít vhod.

Pearls Galore byla v Prix de la Foret o 2 délky druhá za Space Blues a před tím v Leopardstownu porazila Mother Earth, ale ta v závěru neměla takový prostor. Vítězka 1000 Giuneas byla naposledy pátá v Queen Elizabeth II Stakes ve velmi dobré společnosti a stále drží slušnou formu.

Z domácích je favoritem Mo Forza, který v obou letošních startech porazil Smoot Like Strait. Finišem zezadu ho vždy porazil těsně před cílem. Ve větším poli by si ale mohli pořadí prohodit.

STARTOVNÍ LISTINA

Tip: Přestože toho má Mother Earth letos hodně za sebou, stále chodí slušně. Minulý rok ukázala, že jí nevadí menší ovály, když byla druhá v BC Juvenile Filllies Turf. Na rozdíl od Space Blues je míle její parketou. Nevím, jestli kurz má hodnotu, protože zahraniční sázkovy ji mají víc, ale mě se líbí. Dobré startovní číslo má Smooth Like Strait, jemuž sedí ofenzivní taktika a kurz na umístění není špatný.

Mother Earth   V 7:1  Tipsport

Smooth Like Strait   1-3  3,85:1  Tipsport

 

24:00 - Longines Breeders' Cup Distaff

(Gr.1, 3+ klisny, 1800 m, písek, 2.000.000$)

Letruska na jaře porazila loňskou vítězku BC Distaff Monomoy Girl. Sice měla váhovou výhodu, ale nastartovala tím vítěznou sérii dalších čtyř vítězství. Díky tomu je oprávněnou favoritkou. V červnu porazila v Belmontu Shedaresthedevil, v srpnu v Saratoze za sebou nechala Royal Flag a Dunbar Road, která se jí nejblíž přiblížila v posledním startu.

Tříletá Malathaat letos vyhrála tři Gr.1 a v American Oaks byla těsně druhá. Vždy za ní zůstala Clairie, která bez její účasti naposledy jistě vyhrála Gr.1.

STARTOVNÍ LISTINA

Tip: O postu favoritky pro Letrusku není pochyb. Proto se poohlížím po nějakém kurzu na umístění. Do oka mi padla Dunbar Road, která byla loni třetí, chodí koncem, takže nejvyšší číslo by nemuselo vadit a naposledy se k Letrusce hezky přiblížila.

Dunbar Road   1-3   4:1  Fortuna

 

0:40 - Longines Breeders' Cup Turf

(Gr.1, 3+, 2400 m, tráva, 4.000.000$)

Obhájkyně loňského prvenství Tarnawa si vedla skvěle i letos. Do sezóny vstoupila až začátkem srpna lehkým vítězstvím v Gr.3. V Irish Champion Stakes ukázala, jaké má zrychlení. Tam ji porazil jen vynikající St Mark’s Basilica, na hluboké dráze v Prix de l’Arc de Triomphe zas jen německý Torquator Tasso. Pro obhajobu má tedy všechny předpoklady, vrásky snad může dělat jen vysoké startovní číslo, ale i s tím by si mohla poradit.

Přemožitelka Snowfall Teona Arc kvůli měkké půdě vynechala. Může být její hlavní vyzývatelkou, ale forma z Prix Vermeille může mást, protože jak se ukázalo, ani v dalším startu nenavázala Snowfall na svou dřívější suverenitu. S americkými drahami mají zkušenosti zástupci Godolphinu. Walton Street lehce vyhrál Canadian International, Yibir vyhrál v Belmonte Parku, kde byl čtvrtý O’Brienův Balshoi Ballet, který již v USA vyhrál Gr.1. V Americe v posledních startech běhal i Japan, který v Saratoze těsně prohrál s Gufo. Tehdy čtvrtý Rockemperor jim ale nedal šanci v Belmontu, kde Japan skončil až šestý a před ním i loni v BC Turf třetí Channel Maker, který letos nevypadá v takové formě. Možná by mohl být nejlepším z O’Brienovců Broom, který často pracoval pro lepší stájové druhy, ale vyhrál i Grand Prix de Saint-Cloud.

Pozornost zaslouží i německý derby vítěz Sisfahan, který v Grosser Preis von Baden prohnal Torquator Tassa a ani třetí místo v Preis von Europa nebylo špatné.

STARTOVNÍ LISTINA

Tip: Možná by to bylo lepší tento dostih vynechat a jen koukat, zda si Tarnawa poradí s nevýhodným boxem, ale nakonec jsem vybral dva koně, kteří by mohli mít šanci na umístění.

Sisfahan   1-4   3:1   Tipsport

Broome   1-5   3:1   Tipsport

 

1:40 - Longines Breeders' Cup Classic

(Gr.1, 3+, 2000 m, písek, 6.000.000$)

V dostihu se schází skvělá sestava. Loňský vítěz BC Dirt Mile Knicks Go vyhrál v zimě Pegasus World Cup, ale s lehce i poslední tři starty. Dokázal ale zklamat v Saudi Cupu. Je hodně ofenzivním koněm, a právě to může být problém, protože i vítěz Kentucky Derby Medina Spirit chodí zásadně z první pozice. Na přední pozici si v posledních startech liboval i další tříletek Hot Rod Charlie, ale při třetím místě v Kentucky Derby dokázal jít i z pozice. Čekat, jak se poperou o špici, může v klidu pozorovat Essential Quality, který loni vyhrál BC Juvenile, v Kentucky Derby byl čtvrtý a v Belmonte Stakes těsně porazil Rot Rod Charlie.

STARTOVNÍ LISTINA

Tip: Mezi tuto čtveřici bych se nerad míchal. Proto jsem dávám opět přednost sázce na místo. Vybral jsem si Tripoliho, který jako syn Kitten’s Joye běhal na trávě, ale po přechodu na písek vyhrál Gr.1 v Del Mar. Minule sice na ztrácel na Medina Spirita 8 délek, ale ten si dostih udělal, což teď nemusí platit a Tripoli může těžit z boxu č.1.

Tripoli    1-4   3,3:1   Tipsport