Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Hong Kong Interanational Races

Hong Kong Interanational Races

Tomáš Vraj představuje mezinárodní mítink v Hong Kongu, který proběhne v neděli na závodišti Sha Tin.

Tomáš Vraj u nás zahájil jezdeckou kariéru, působil u Václava Luky a v roce 2011 vyhrál dva jedničkové dostihy s Merbelou. Záhy však zamířil do zahraničí a nyní dlouhodobě pracuje v Hong Kongu. Kdo by měl být tedy povolanější než on, aby vám představil největší tamní mítink Longines Hong Kong International Races, na nějž se sjíždí konkurence z celého světa.

Blog Tomáše Vraje

Zdravím z Hongkongu. Tuto neděli je na programu Longines Hong Kong International Races. To obsahuje čtyři Gr1 dostihy, kde se rozdělí 100 000 000 hongkongských dolarů. Mítink se koná ve velice striktních pandemických opatřeních. Žokejové a trenéři nesmí opustit hotelové apartmá, nesmí být v kontaktu s veřejností a můžou jenom na dostihy a ranní práci. Samozřejmě všichni jsou testování každý den. Hongkong momentálně má nula případů na Covid. Tento rok přiletělo 44 koní z Japonska, Velké Británie, Irska a Francie.

První Gr1 bude Hongkong Vase o 20 000 000 HKD na 2400 metrů. Kde bude 8 účastníků, z toho 3 budou pouze z Hongkongu. Mě osobně se nejvíc líbí Angličan Pyledriver. Svěřenec W. Muir šestkrát vyhrál s 13 startu a vyhrál poslední dva dostihy. Gr1 v Coronation Cupu na 2400 se mě velice líbil, posléze vyhrál v Lingfieldu na 2000 metrů (All-Weather). Japonec Glory Vase vyhrál tento dostih v roce 2019. Poslední dva starty doběhl druhý a třetí. Myslím, že může pomýšlet určitě na tabuli. Dále tam máme z Francie Ebaiyra. Čtyřletá klisna letos vyhrála grupa 3 a grupa 2, ale otázka bude, jak je s formou na konci roku. Obhájce z minulého roku Mogul od minulého vítězství nic moc nepředvedl. Zbytku pole nedávám moc šancí.

Hong Kong Vase - startovní listina

Druhý dostih Gr1 bude Hong Kong Sprint o 24 000 000 hk dolarů na 1200 metrů. Japonec Danon Smash bude obhajovat vítězství z minulého roku. Vyhrál Gr1 Takamatsunomiya Kinen na konci března, ale pak se dvakrát neumístil. Špatné startovní číslo by mu nemuselo tak vadit, protože bude v zadní části pole, ale je otázka jeho forma. Špatné startovní číslo 11 má také Wellington, svěřenec mého šéfa Richarda Gibsona vyhrál ve velkém stylu jarní Mezinárodní Chairman’s Sprint, kde Danon Smash dokončil šestý. Jenže Wellington měl malé zranění na začátku sezóny, takže vypadl z přípravy a minulý start byl jenom zahřívací. Očekává se velký progres, ale aby to stačilo na vítězství, si nemyslím. Favoritem bude Lucky Patch. Vyhrál předzkoušku sprintu v celkem dobrém čase. Já osobně sázím na Japonce Pixie Knight. Jeho forma je momentálně stálá a vyhrál Gr1 na začátku října. Bylo tam ostré tempo což by na HK mělo sednout. Druhá v tom dostihu byla Resistencia a myslím, že na tabuli může být. Hodně se mluví taky o Naboo Attack. Byl druhý v předzkoušce, kde vyhrál Lucky Patch. Když bude hodně rychlý dostih, přijde koncem. Ostatní koně nemají tak dobrou klasu.

Hong Kong Sprint – startovní listina

Třetí Gr1 bude Hong Kong Mile. Tam je to jasné! Favorit samozřejmě lokální hvězda Golden Sixty. Ze 16 startu 15 vítězství v řadě za sebou. Dostih se bude vyvíjet proti němu a bude záležet, kdo půjde dopředu. Healthy Happy nebo Salios by se měli starat o tempo. Waikuku určitě poběží dobrý dostih a taky Japonec Danon Kingly.  O’Brien tam má Mother Earth, ale co vím od Ryana Moora, tak nemluvil moc přesvědčivě. Takže pro mě na místo Waikuku a Danon Kingly.

Hong Kong Mile – startovní listina

A posledním dostihem Gr1 bude Hongkong Cup o 30 000 000 hkd. Představí se 12 aktérů. Favoritem bude Japonská Love Only You, která dominovala na Breeders Cup a svěřenec W J Haggase Dubai Honour, který finišoval v Ascotu na druhém místě v Champion Stakes.  Má velice stabilní výsledky a 2000 metrů mu nedělá problém. Love Only Me má za sebou hodně moc cestování a myslím si, že se to projeví. Bolshoi Ballet měl velice dobrou sezonu zkraje léta, ale vypadá to, že už toho má taky dost. Poslední 3 starty nebyl v top 3. Hongkongské koně mě nějak extra neoslnili. Japonce Leo Papale na jaře vyhrál Gr1 Osaka Hai na 2000 metrů, ale podzimní forma už tak oslnivá není. Zajímavým koněm je japonský Hishi Iguazu, ale kůň má rád trošku měkkou půdu, což v neděli nebude. Takže moji favorité jsou Dubai Honor a Love Only You.

Hong Kong Cup – startovní listina