Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Hvězdní A Plus Tard a Constitution Hill vstoupí do sezóny

Hvězdní A Plus Tard a Constitution Hill vstoupí do sezóny
A Plus Tard s Rachael Blackmore vítězi Gold Cupu, foto: Jaroslav Fabris

Zítra vstoupí do sezóny hvězdní A Plus Tard a Constitution Hill, kteří vévodili poslednímu vydání Anglicko-Irské Překážkové Klasifikace.

 

Rozbory Jaroslava Fabris

 

Betfair Chase (Gr.1, 5143 m)

Haydock – sobota – 16:00

Vrcholem nadcházejícího víkendu je Betfair Chase, která společně s vánoční King George VI Chase a březnovým Cheltenham Gold Cupem tvoří pomyslnou anglickou překážkovou trojkorunu. Loňské vítězství v ní bude obhajovat A PLUS TARD, který před rokem trumfoval s nevídanou převahou. Cílem totiž procválal s náskokem 22 délek, aniž by se mu od Rachael Blackmore dostalo výraznějším pobídek. V březnu pak suverénně zvítězil také v  Gold Cupu, takže na konci sezóny s ratingem 180 liber vévodil Anglicko-Irské Překážkové Klasifikaci.

V sobotu pro něj může být největším problémem očekávané měkká půda, protože své nejlepší výkony podal na rychlejší dráze. Jisté obavy z půdy vyjádřil i trenér Henry de Bromhead, který ale rovněž připomněl, že v roce 2019 na „softu“ přesvědčivě vyhrál na Cheltenhamském Festivalu handicap pro nováčky. Zároveň avizuje, že A Plus Tard se nachází ve skvělé formě. Do jeho sedla se znovu vyhoupne Rachael Blackmore.

A Plus Tarda vyzve čtveřice soupeřů. Tím největším by měl být v Gold Cupu třetí Protektorat (Skelton), který předtím na měkké půdě suverénně zvítězil v Many Clouds Chase v Aintree. Specialistou na Betrair Chase je její trojnásobný vítěz Bristol De Mai (Jacob), který v ní v letech 2017 a 2020 zvítězil na dráze s označením „heavy“. Předpovídané deště mu tedy hrají do karet, ale loni byl zadržen a zdá se, že v jedenácti letech už má to nejlepší za sebou. Výhodu startu v nohách mají Eldorado Allen (Powell) a Frodon (Frost). Pro oba ale může být v kombinaci s měkkou půdou distance trochu dlouhá, a i proto jdou jejich kurzy nahoru.

STARTOVNÍ LISTINA

 

Coral Hurdle (Ascot Hurdle) (Gr.2, 3875 m)

Ascot – sobota – 15:40

Zítra se nebude pozornost soustředit pouze do Haydocku, ale zajímavý program nabízí rovněž Ascot. Největší hvězdou mítinku je CONSTITUTION HILL, který do aktuální sezóny vstoupí v Coral Hurdle (Ascot Hurdle). Svěřenec Nickyho Hendersona byl minulou sezónu na proutěnkami nováčkem, takže nad nimi zatím absolvoval jen trojici startům, ovšem udělal v nich mimořádný dojem. V žádném z nich totiž nenašel soupeře, přičemž festivalové Supreme Novices‘ Hurdle ovládl s náskokem 22 délek. Jeho výkon byl natolik impozantní, že Anglicko-Irské Překážkové Klasifikaci byl se známkou 170 liber nejlépe hodnoceným proutěnkářem. Dokonce i v šestnácti startech neporažená Honeysuckle byla oceněna o 5 liber níže.

Zatímco trenér Henry de Bromheada z deštivého počasí radost nemá, trenér Nicky Henderson ho pro svou hvězdu naopak vítá. Sdělil totiž, že start Constitution Hilla by byl ohrožen v případě pevnější dráhy, na níž to aktuálně nevypadá. Poradit by si měl i s o pár set metrů delší distancí. V jeho sedle nebude chybět tradiční partner Nico de Boinville.

Ze čtveřice soupeřů stojí za zmínku Brewin'upastorm (Coleman) a Goshen (Moore), nicméně kvalit Constitution Hilla ani oni nedosahují a navíc na ně není velký spoleh.

STARTOVNÍ LISTINA

Constitution Hill po vítězství v Supreme Novices' Hurdle

 

Chanelle Pharma 1965 Chase (Gr.2, 4232)

Ascot – sobota – 15:05

Dalším koněm, který loni zářil mezi nováčky a sezónu zahájí v Ascotu, je L'HOMME PRESSE. Svěřenec Venetie Williams míří do Chanelle Pharma 1965 Chase a dosud nejvíce zazářil na posledním Cheltenhamském Festivalu. Na něm totiž po aktivním průběhu splnil roli favorita Brown Advisory Novices' Chase, tedy ve vrcholu sezóny pro nováčky, kteří se specializují na třímílové steeplechase. Následně sice v Aintree poznal první porážku ve steeplechase, ale i tak je aktuálně třetí až čtvrtou šancí pro březnový Gold Cup. Se zkrácením distance by si měl poradit, když minulou sezónu posbíral většinu vítězství právě na tratích kolem čtyř kilometrů. Jeho stálým jezdcem je Charlie Deutsch.

Ze čtveřice soupeřů by měl být tím největším spolehlivý Hitman (Williams). Ten se může opřít o start v nohách i dobrou stájovou formu trenéra Paula Nichollse. Jeho svěřencem je rovněž Saint Calvados (Maxwell), který minulou sezónu uzavřel lehkým vítězstvím v Sandownu.

STARTOVNÍ LISTINA

L'Homme Presse po vítězství na Cheltenhamském Festivalu