Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Ideal Approach zahajuje desátou sezónu na dráze

Ideal Approach zahajuje desátou sezónu na dráze
Ideal Approach poráží Politica ve Velké ceně Prahy, foto: Jana Syručková

Míša Moricová rozebírá Velkou aprílovou cenu, která je hlavním dostihem sobotních dostihů v Bratislavě.

Rozbor Míši Moricové

17:00 – Bratislava

Veľká aprílová cena (I. kat., 1800 m, 5.800 €)

Hlavním bodem sobotního odpoledne v bratislavském Starém háji bude 1800 metrů dlouhá Velká aprílová cena, na jejíž výsledek si můžete vsadit u Tipsportu. V den/hodinu psaní tohoto článku se na čele pohybuje dvojice Rex of Thunder – Zariyannka, nicméně dostih je to mezi českými koňmi dosti otevřený. Kromě této dvojice to totiž v Bratislavě sakra dobře umí veterán Ideal Approach a skvěle se na místní dráze vloni ukázal také bělouš Australien.

Pohled na pole o deseti koních nemůžu začít jinak než u jedenáctiletého Ideal Approache (Laube, 5:1). Hnědák v péči Luboše Urbánka poběží Velkou aprílovou cenu už pošesté, přičemž v letech 2017 a 2021 se prosadil. Dvakrát byl třetí a jednou čtvrtý, a přestože valach samozřejmě nemládne, v jeho oblíbené Bratislavě s ním je třeba počítat. Věk je vlastně asi jediným faktorem, který proti Ideal Approachovi hovoří, protože už na první start bývá výborně nachystaný, distance mu sedí, je to bojovník, a pokud mu vyjde průběh, může pomýšlet i na vítězství. Snadné to ale asi mít nebude, protože další trojice českých soupeřů vypadá pro Velkou aprílovou cenu hodně slibně.

Řeč je o Zariyannce (Foret, 4:1), jež více než dva a půl roku čekala na vítězství na jedničkové scéně. V roce 2020 vyhrála Oaks, a i když sbírala umístění, velkého úspěchu se dočkala až v letošní Velké dubnové ceně ve Velké Chuchli. Šestiletá klisna navíc triumfovala zcela lehce a zdá se být ve výborné formě. Vloni však Ideal Approachovi podlehla v Ceně Scottish Rifla na stejné distanci, neboť v závěru nedokázala přidat natolik razantně, aby se na veterána dotáhla. Hnědák tehdy našel největšího soupeře v bělouši jménem Australien (Verner, 7:1), který na závěr loňské sezóny na Slovensku vyhrál jedničkový handicap, kde nesl suverénně nejvyšší hmotnost. Svěřenec Stanislava Popelky se etabloval mezi špičkou, a i od něj se dá čekat solidní výkon.

Velkou pozornost pak poutá pětiletý hřebec REX OF THUNDER (4:1), jehož dostihem provede jeho trenér Michal Demo. Ten s hnědákem v minulosti vyhrál tři jedničkové dostihy, a přestože 1800 metrů bude možná na Rex of Thundera příliš krátkých, díky své třídě by triumfem opravdu nepřekvapil. Uvidíme, v jaké bude formě, starty sezóny ale mívá dobré, takže zklamání ze září, kdy hnědák stačil jen na šesté místo ve Velké ceně českého turfu, by se opakovat nemělo.

Domácí posílají do boje šikovnou Lady Mazie (Janáček, 10:1), pár koní spíše dvojkové výkonnosti a také Quessignyho (Línek, 7:1), jenž ještě vloni trénoval v Česku a získal například druhé místo ve slovenské Velké jarní ceně. Nyní je chystán Jaroslavem Línkem. Pole dotváří dvojice maďarských outsiderů.

 

Rex Of Thunder vyhrál v Bratislavě Starohájské kritérium 2021 – foto Zenon Kisza