Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Irská September Yearling Sale je významnou dražbou pro náš region

Irská September Yearling Sale je významnou dražbou pro náš region
September Yearling Sale - foto Tattersalls Ireland

Za týden 20. a 21. září proběhne September Yearling Sale dražební společnosti Tattersalls Ireland, kde byl koupen Ponntos nebo Hazarder.

20.- 22. září – Tattersalls Ireland

September Yearling Sale

September Yearling Sale je velká dražba spíše levnějších a středně drahých ročků. Jedna z nejvýznamnějších dražeb pro Střední Evropu. Po dvou letech vrací do Irska z britského Newmarketu, kde byla kvůli irským covidovým opatřením. V nabídce je 480 ročků, dalších 130 ročků je v levnější druhé části September Yearling Sale Part II.

V minulosti z této dražby zamířilo do středoevropského regionu mnoho šampionů. Největší hvězdou je aktuálně vynikající sprinter Ponntos, pořízený za 6.800 €. Loňský vítěz Českého derby Hazarder stál 22.000 €.

 

Gr.3 vítěz Ponntos byl zakoupen na Tattersalls Ireland September Yearling Sale za 6.800 € - foto Tereza Bartoníková

Celou řadu výborných koní na této dražbě koupil pro své klienty bloodstock agent Tomáš Janda. Byly mezi nimi vítězky Oakas Dylanka (2.200 €) a Falcon Baby (15.000 €), vítězka Jarní ceny klisen a třikrát v Listed druhá Partyday (13.000 €), vítězka Slovenských Oaks Ley Percy (6.500 €), výborná proutěnkářka Chemineé (10.000 €), vítězky Ceny zimní královny Fraga (14.000 €) a Muguruza (22.000 €). Giannina (7.500 €) vyhrála Cenu Masise, ale teď si vede dobře na překážkách, což platí i o Kmotrovi (7.200 €). Niamhthree (15.000 €) patří letos k nejlepším dvouletým.

Letos jsou v katalogu potomci pro nás zajímavých plemeníků jako Crystal Ocean, Camacho, El Kabeir, Fast Company, Footstepsinthesand, French Navy, Harzand, Highland Reel, Holy Roman Emperor, Magna Grecia, Make Believe, Masar, Mastercraftsman, Nathaniel, Poets Word, Postponed, Recorder, Saxon Warrior, Sea The Moon, Study Of Man, Tamayuz, Ulysses, Waldgeist, Zoffany. Nechybí ale ani potomci top plemeníků jako Invincible Spirit, Teofilo, Wootton Bassett.

V nabídce koní je řada ročků, kteří jsou polosourozenci koní úspěšných v našem regionu. Například polosestra Carlo Biraghi po Highland Reel, polosestra Niamhtree po Darl Angel, polobratr Cawoka po Havana Grey, polobratr Petardy po Acclamation, polobratr Mike Majk po Havana Grey, polosestra Corstona aktuálně vítězného Hidden Colony po New Bay, polobratr Magnas Miska, který vyhrál Velkou jarní a další velké dostihy v Maďarsku po Highland Reel, pravý bratr Arryny, která startuje v zimní královně, polobratr Blak Darka, který byl třetí v Ceně Masise.

KATALOG September Yearling Sale

KATALOG September Yearling Sale Part II

(Ondřej Blahník)