Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Jarní klasiky o víkendu v Newmarketu

Jarní klasiky o víkendu v Newmarketu

Jíří Šnajberk rozebírá šance účastníků prvních britských klasik 2000 a 1000 Guineas, které se odběhnou tento víkend v Newmarketu.

Rozbor Jiřího Šnajberka

V sobotu a v neděli se na závodišti v Newmarketu uskuteční první klasické dostihy sezóny 2022. Zatímco v sobotních 2000 Guineas by mělo jít především o souboj největších stájí Godolphin a irské Ballydoyle, do nedělních 1000 Guineas by mohly výrazněji promluvit i francouzské vyzyvatelky.

Sobota - 16:40 - Newmarket

Oipco 2000 Guineas Stakes (G1, 1600 metrů, Brit.Champions Series)

Roli favorita se nemůže vyhnout pětkrát neporažený zástupce modrých barev stáje Godolphin Native Trail (William Buick). Ten má navíc jako jediný z favoritů úspěšný i start do nové sezóny, když s přehledem ovládl na zdejším závodišti Craven Stakes na stejné distanci. Možná největším soupeřem může být stájový kolega Coroebus (James Doyle), který loni absolvoval všechny své starty na zdejší mílové distanci a byl jen jednou těsně poražen. Silnou dvojici posílá do dostihu Aidan O´Brien. Loni třikrát neporažený Luxembourg se stal první volbou stájové jedničky Ryana Moora, v sedle druhého zástupce stáje Point Lonsdale bude Frankie Dettori. Ten loni zaznamenal porážku jen při svém posledním startu od favorita dnešního dostihu. Z dalších jedenácti soupeřů se už těžko vybírá a tak bude možná lepší zaměřit se na letos již prověřené koně. Z nich určitě největší naděje má vítěz Greenham Stakes v Newbury Perfect Power, kterého trenér Fahey již od loňska svěřuje Christophu Soumillonovi. O ještě větší překvapení se může pokusit loni vítězná sestava Bolger/Manning s Boundless Ocean.

Verdikt: Favorit NATIVE TRAIL využije letošní start a potvrdí roli favorita. Také na dalších místech zřejmě k překvapení nedojde a největší dotace si rozdělí favorizované stáje.

STARTOVNÍ LISTINA

 

Neděle – 16:40 - Newmarket

Quipco 1000 Guineas Stakes (G1 klisny, 1600 metrů, Br.Champ.Series)

Kurzové nabídce vévodí irské zástupkyně. Loni dvakrát vítězná Tenebrism je volbou stájové jedničky Ryana Moora, letos vítězně prověřená Tuesday bude mít v sedle Frankie Dettoriho. Velké šance se dávají další irské zástupkyni Discoveries (S. Foley) trenérky Jessicy Harrington, která je sestrou bývalé hvězdy stáje Alpha Centauri. Zamíchat pořadím mohou letos francouzské vyzyvatelky Malavath (Ch. Soumillon) a Zellie (Tom Marquand), které obsadily první dvě místa v největší francouzské předzkoušce v Deauville. Možná trochu v pozadí je zástupkyně Godolphinu Wild Beauty (W. Buick), ale i ona vstoupila do nové sezóny triumfem v Newbury. Z dalších klisen by mohla překvapit loňská účastnice Breeders Cupu a letos již také vítězně prověřená Cachet (James Doyle) nebo další irská klisna Juncture (C. Keane) ve slavných barvách stáje Juddmonte.

Verdikt: Trenér O‘Brien vítězí se svými klisnami v posledních letech téměř nepřetržitě a určitě vybral dobře i letos, ale tentokrát by mohla triumfovat další irská klisna DISCOVERIES. Pro překvapení by se na některém dotovaném místě mohla objevit loni velmi nadějná účastnice BC Mise En Scene s Cierenem Fallonem.

STARTOVNÍ LISTINA