Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Jaroslav Fabris: Cappa Bleu vylepší loňské umístění

Jaroslav Fabris: Cappa Bleu vylepší loňské umístění
www.racingpost.com

Grand National je sázkařskou událostí roku, takže ani já nezůstanu stranou. Před rokem jsem v Grand National vytáhl v kurzu 34:1 (já si ho potvrdil v kurzu 55:1) vítězného Neptune Collongese, ovšem letos budu poněkud konzervativnější a neopustím okruh favoritů.

 

Cappa Bleu – V/M

Aintree – 5. dostih (so, 17:15)

Bet365 13/4:1 (boomaker bere 5 míst) - 1 bod

Poté co Cappa Bleu zimu 2010/11 zcela vynechal, předvedl úspěšný comeback završený v loňské Grand National. V ní sice poslední překážku skákal až jako osmý, ale za ní zbývá do cíle ještě 450 metrů, čehož dokázal využít k posunu na čtvrtou příčku. V dobré formě je i letos, což dokázal v polovině února v Ascotu. Tam totiž finišoval druhý v listed handicapu, přičemž jeho přemožitel Vino Griego následně prokázal své kvality na Cheltenhamském Festivalu, kde s přídavkem sedmi liber získat druhé místo v Gr.3 handicapu. Cappa Bleu přesto půjde na start s o 2 libry nižší známkou než před rokem, zatímco jeho loňští přemožitelé z Aintree Sunyhillboy a Seabass jsou výrazně naloženi.

Řada ostatních favoritů zase nemá s takto dlouhou distancí zkušenosti, což platí i pro lídra sázkové nabídky On His Owna, o jehož vytrvalosti pochybuji také kvůli tomu, kolik rychlosti letos ukázal nad proutěnkami.  Dostatek vytrvalosti i přijatelnou známku vlastní předloňský vítěz Ballabriggs, kterého je tedy třeba brát v potaz, ale přeci jen už může být trochu za zenitem. Naopak Cappa Bleu absolvoval během celé své kariéry jen 17 startů (z toho šest v dostizích point-to-point), takže by ještě mohl mít nějaké rezervy a vylepšit loňské umístění.

Tipař hodnotí svůj tip 1 - 3 body