Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Jaroslav Fabris: Červnová s tipem do dálky

Jaroslav Fabris: Červnová s tipem do dálky

Největší pozornost se bude v sobotu v Chuchli soustředit na Velkou červnovou cenu a právě v hlavním derby trialu jsem našel jeden tip.

 

WELL ABSOLUT   1-7   2,85:1

Velká Chuchle (sobota) – 16:30 - 6. dostih

Tipsport   2 body

Na start hlavního předzkoušky Českého derby se postaví patnáctka koní. S bookmakerem souhlasím, že nejlépe vypadají první dva z karlovarské dvojky Angkor Wat (4:1) a Chiouboucar (5,5:1) a v Memoriálu JUDr. Otakara Frankenbergera těsně druhý Pacific Hill (4,85:1). Slušně ve Varech zaběhla i Tularka (7,5:1), přestože zhruba 450 metrů před cílem jí přibrzdila kolize s Chiouboucarem. Navíc když už trenérka Helena Vocásková pošle koně do velkého dostihu, tak to nebývá „na náhodu“. Calorific (12:1) zase potvrdil třídu z Irska čtvrtým místem ve Velké jarní ceně, ale spíše by mu měly sedět distance do dvou kilometrů.

Dále následují většinou koně, kteří sice už dokázali slušně zaběhnout na delší distanci, ale v této konkurenci se bez progresu neobejdou. Výjimku tvoří dvojice českých odchovanců. Big Ben (20:1) a WELL ABSOLUT (30:1) už se totiž poměřili se špičkou ročníku a nevedli si špatně. V Michalově memoriálu totiž Well Absolut skončil pátý o krk před Big Benem. Ve Velké jarní ceně měl naopak navrch pátý Big Ben. Well Absolut se sice v závěru propadl na osmé místo, ale na vítěze ztrácel jen 6 délek.

Oba se mi tedy zdají podhodnocení, přičemž volím toho s lepším kurzem. Well Absolut má navíc z obou stran dlouhý původ, když otec Pouvoir Absolu zvládal i supervytrvalecké distance a matka Well Knit dala Wahidu a Whitney Risk, které shodně skončily čtvrté v Oaks. Obě přitom rády volily ofenzivní taktiku a jako tempař vypadá i Well Absolut. Pomalejší úvod Velké jarní ceny mu proto neseděl, takže i když byl ještě 400 metrů před cílem v první vlně, v závěru ho minuli rychlejší soupeři.

Tentokrát premiérově nastoupí se stínidly. To je trochu otázkou, protože minule byl po startu chtivější, ale napoprvé může tato pomůcka přinést zlepšení. V sedle bude mít ve formě jezdícího Jana Vernera a vzhledem ke startu krátce před obloukem je plusem také box číslo 4. Zatímco pro Tipsport je tedy druhým nejhorším koněm v poli, já myslím, že může porazit většinu soupeřů. Férový kurz na umístění do sedmého místa bych tedy viděl kolem 2:1.

 

Statistika tipů od roku 2018:

tipů: 13, správných tipů: 4, vsazeno: 22 bodů, vyplaceno: 58 bodů, zisk: + 36 bodů

nejvyšší kurz: Mormill 35:1