Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Jaroslav Fabris: Do Mostu na tříleté vytrvalce

Jaroslav Fabris: Do Mostu na tříleté vytrvalce

O druhém dostihovém víkendu sice není na startovních listinách mnoho koní, přesto jsem našel jeden zajímavý kurz v nabídce pro Most.

 

MONTALIE DE CERISY   V 11:1 / 1-4 2:1

Most (neděle) – 15:30 - 5. dostih

Tipsport 1 bod / 2 body

V prvním letošním dostihu pro tříleté vytrvalce se schází slušná společnost. Na startu bude trojice vítězů, takže ve dvou startech neumístěná Montalie de Cerisy na první pohled příliš nezaujme, ale při důkladnějším prostudování startovní listiny vypadá podceněná. V polovině srpna v Karlových Varech totiž startovala v nejkvalitnějším loňském dostihu pro dvouleté nezvítězivší koně a nevedla si vůbec špatně. Z šestého místa totiž na vítězného Chiouboucara ztratila 4 a ½ délky, přičemž její manko na druhého Kinga Archieho bylo poloviční. Následné úspěchy této dvojice asi není třeba připomínat, přičemž i její ostatní přemožitelé Amazing Gangster, Bobesh a Filip ukázali posléze dobrou třídu. Navíc už tehdy zvládla distanci 1600 metrů, což napovídá vytrvalosti. Na tu ukazuje také její původ, který je z obou stran spíše překážkový.

Díky tomu, že nemá nic vyděláno, navíc ponese nízkou váhu. Podle poměru váha/handicap tak dokonce vychází jako druhá. Lépe je na tom pouze Kristiano, ale tomu jako hodně narostlému koni nemusí sedět mostecká dráha. Monlie de Cerisy tak nepřekvapí ani vítězstvím a minimálně do čtvrtého místa by se umístit měla. K tomu jí totiž stačí porazit čtveřici soupeřů, přičemž trio Abbey Road, Ile Josnes a Ramssio podle loňských forem vychází výrazně hůře. K tomu by jí stačilo porazit aspoň jednoho soupeře ze zbylého kvarteta, přičemž například Boruvka minule kvůli problémům u startovacích boxů výrazně zklamala. Otazníkem sice je, proč Monlie de Cerisy od srpna nevyběhla, přesto má nabízený kurz hodnotu.    

Statistika tipů od roku 2018:

tipů: 8, správných tipů: 2, vsazeno: 13 bodů, vyplaceno: 44,5 bodů, zisk: + 32,5 bodů

nejvyšší kurz: Mormill 35:1