Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Jaroslav Fabris: Do Velké s dvojicí tipů

Jaroslav Fabris: Do Velké s dvojicí tipů

V neděli se odběhne náš nejslavnější a bezpochyby také nejsázenější dostih Velká pardubická, takže jsem v nabídce Tipsportu našel dva tipy.

 

MAZHILIS   Nejlepší kůň trenéra Josefa Váni / 5:1

Pardubice (neděle) – 16:40 – 8. dostih

Tipsport   1 bod

Velkou pardubickou už jsme předvčírem rozebírali s Ferdou Minaříkem v tradičním studiu, které naleznete níže. Žádné dlouhé rozepisování tedy není třeba. Trenér Josef Váňa bude mít na startu čtveřici koní. Zkušený Zarif (8:1) sice v posledních čtyřech Velkých pardubických neskončil hůře než čtvrtý a ještě loni jsem ho doporučoval na tabuli, ale jeho letošní výsledky přeci jen napovídají, že ve dvanácti letech už jde dolů.

Bohaté zkušenosti s Velkou má i Ange Guardian (2,25:1). Dosáhl v ní sice na slušné výsledky, ale loni točil do cílové roviny s plnými šancemi a skončil šestý. Bližší jsou mu kratší distance, jak dokazuje v pardubických kvalifikacích. Navíc očekávaná měkčí půda hraje proti rychlejším koním. Mezi ty patří také Theophilos (2,25:1), který Velkou půjde poprvé. V kvalifikacích už sice několikrát podal dobrý výkon, ale když byly v květnu oranice hluboké, byl zadržen za „Havlákem“.

Tím se tedy dostávám ke svému tipu, kterým je MAZHILIS. Také on je ve Velké nováčkem a ještě před rokem neměl absolvovaný jediný pardubický kros. Ve čtyřkách sice dvakrát nesplnil roli favorita, ale v červnu až po boji prohrál s talentovaným Evženem a slušně zaběhl i v zářijové kvalifikaci. V ní ho sice porazil Theophilos, ovšem Mazhilisovi nesedlo pomalé tempo, když z Merana je zvyklý na rychlé dostihy. Ve Velké by se o poctivé tempo měl postarat Bridgeur.

Navíc mu sedne i měkčí půda, když právě na měkku před třemi lety ovládl Gran Premio Merano. To vypovídá o jeho vysoké třídě. I v jeho případě je distance trochu otázkou, protože s ní nemá zkušenost, ale působí dojmem, že by jí mohl prostát. O jeho ambicích napovídá i fakt, že po zranění No Time To Lose se právě do jeho sedla vyhoupne stájová jednička Jan Kratochvíl. Jeho šance tedy vidím srovnatelné s Ange Guardianem a Theophilosem, kteří jsou vypsáni s výrazně nižším kurzem.

 

TZIGANE DU BERLAIS   V / 4,75:1

Pardubice (neděle) – 16:40 – 8. dostih

Tipsport   1 bod

Sázka na favorita sice není originální, ale nabízený kurz za to stojí. TZIGANE DU BERLAIS loni ve Velké absolvoval vítěznou premiéru. Distance mu tedy sedne. Navíc zatímco loni jeho šance snižovala rychlá dráha, tentokrát mu podmínky sednou lépe. Letos se představil dvakrát. V úvodní kvalifikaci předvedl dobrý výkon, když silným závěrem nechytil pouze Hegnuse. Jediným negativem je tak jeho poslední forma ze zářijové kvalifikace. Na té se ale podepsalo pomalé tempo, kvůli němuž se v úvodu Tzigane du Berlais netradičně dostal na špici, a i když se poté schoval do koní, už se nedostal do obvyklého rytmu. Navíc už před startem bylo zřejmé, že se jde především rozcvičit před říjnovým vrcholem. Tentokrát by to tedy mělo být jiné a poté, co byli škrtnuti Hegnus, No Time To Lose a Urgant de Gregaine, jsem očekával jeho kurz minimálně o bod nižší.

... pokračování

 

Statistika tipů od roku 2018:

tipů: 18, správných tipů: 6, vsazeno: 32 bodů, vyplaceno: 66,5 bodů, zisk: + 34,5 bodů

nejvyšší kurz: Mormill 35:1