Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Jaroslav Fabris: Kdo dokáže zaběhnout po dlouhé pauze?

Jaroslav Fabris: Kdo dokáže zaběhnout po dlouhé pauze?

Letošní dostihová sezóna je konečně tady, a protože je první dostihový den plánován na pondělí, našel jsem čas k sepsání tipu.

 

ROLALIZA   1-3   3,85:1

Most (pondělí 18. 5.) – 7. dostih (19:00)

Tipsport   2 body

O tomto dostihu jsem psal v rozborech, přesto se trochu rozepíšu. V cenách se potkávají koně s rozdílnou třídou, takže základní nástin šancí jednotlivých koní nabízí rozdíl mezi nesenou váhou a handicapem. Podle tohoto ukazatele vychází ROLALIZA (11:1) jako čtvrtá, ovšem u všech výše postavených koní je nějaké „ale“.

Nejvyšší handicapy vlastní Bob Heart (2,5:1) a Step Star (13:1), ale ani jeden z nich se loni na dráze neukázal. U Bob Hearta to nemusí být takový problém, protože jde o mladého koně, který byl před pauzou na vzestupu. Navíc koně trenérky bývají na úvod sezóny dobře nachystaní. Každopádně takovou tutovkou, jak napovídají kurzy, být nemusí. Býval totiž pomaleji na nohách, což v Mostě není ideální. Zvlášť v početném poli a na distanci, která pro něj může být trochu krátká. Step Star před pěti lety vyhrála Memoriál Harryho Petrlíka, ale už jí je devět let, takže comeback nebude jednoduchý.

Lépe než Rolaliza vychází ještě Touche Finale (13:1). Subtilní klisna ale loni startovala na delších distancích a za poslední rok a půl má už čtvrtého trenéra. Z ostatních si zmínku zaslouží Irando (7,77:1) a Mireček (7,77:1), kteří v sázkové nabídce následují hned za Bob Heartem. Ti nevychází výrazně hůře než Rolaliza, ale dříve jmenovaný dosud preferoval kratší distance, Mireček zase od června nestartoval a do Mostu zamíří poprvé.

Formy Rolalizy sice na první pohled neoslní, když se v posledních sedmi startech jen jednou dostala přes osmé místo, ale několikrát byl na vině špatný průběh. Konkrétně v Mostě koncem července neměla v těsném sprinterském doběhu dostatek prostoru, o měsíc později jí na stejné dráze zastavila kolize na začátku cílové roviny. Každopádně v Mostě zaběhnout umí, když jí jako tempařce nahrávají parametry tamní dráhy. Vítězství sice sbírá výhradně ve Varech, ale loni v květnu skončila v Mostě třetí ve dvojkovém handicapu. Předtím vstoupila do sezóny vítězství ve Varech, kde v trojkové ceně porazila Thailanda. Po pauze tedy zaběhnout umí a do této kategorie sestupuje poprvé od dvojice vítězství z roku 2018.

Rolalizu tedy vidím jako hlavní vyzývatelku Bob Hearta. S tím koneckonců souzní i nabídka Fortuna, která ji nabízí jako druhou šanci v kurzu 6:1. Přeci jen Bob Heart je koněm, pro něhož by tato kategorie neměla být stropem, takže budu opatrnější a doporučím sázku na umístění.  

 

Statistika tipů od roku 2018:

tipů: 20, správných tipů: 6, vsazeno: 34 bodů, vyplaceno: 66,5 bodů, zisk: + 32,5 bodů

nejvyšší kurz: Mormill 35:1