Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Jaroslav Fabris: Klasická předzkouška se zajímavými duely

Jaroslav Fabris: Klasická předzkouška se zajímavými duely

Nabitý Memoriál Jaroslava Maška vynechávám, ale pro Memoriál profesora Václava Michala jsou vypsané zajímavé duely.

 

PLANTEUR’S WHISKEY lépe než MAGIC BARON   2,44:1

Velká Chuchle (sobota 6. 6.) – 6. dostih (16:45)

Tipsport   2 body

O tomto dostihu jsem psal v rozborech a s Ferdou Minaříkem jsme o něm mluvili ve Studiu Tipařova Palce, takže budu stručný. Kurzy, které vypsal Tipsport na hlavní předzkoušku Velké jarní ceny, mě překvapila hned u několika koní. Až druhým favoritem byl původně Rate (do dneška spadl z 2,5:1 na 2:1), zatímco nadhodnoceni podle mě byli Magic Baron (z 6,5:1 na 9:1) a Kenshibu (z 13:1 na 27:1).

Zatímco kurzy Rata a Kenshiba už jsou zhruba tam, kde by měly být, kurz Magic Barona mě stále připadá nízko. V posledních dvou startech totiž zklamal, když naposled se tak stalo před týdnem v Karlových Varech. Z počátku byl totiž hodně chtivý, takže do cílové roviny mu nezbylo dost sil na výraznější závěr a skončil třetí. Po tomto výkonu v konkurenci nezvítězivších koní tedy nevím, proč by měl být lepší šancí než koně umístění v Ceně zimního favorita. V ní třetí skočil Planteur’s Whiskey (16:1) a čtvrtý Joganville (11:1). Pravda je, že Joganville tehdy neměl ideální průběh a díky stájové formě vypadá jako jistější tip, nicméně výrazný rozdíl v jejich šancích nevidím, takže vyberu hodnotnější kurz.

Planteur’s Whiskey předvedl dobrý výkon už koncem srpna v Baden-Badenu, kde skončil třetí, přičemž další tři koně umístění do čtvrtého místa aktuálně vlastní vysoké německé handicapy 78 až 89 kg. Slabší formu vyběhl pouze při EJC v Gerschově memoriálu, ale tehdy volil opatrnější taktiku než v Baden-Badenu nebo Ceně zimního favorita. Každopádně rychlosti má dost a vypadá jako typ koně, který dobře zaběhne už při vstupu do sezóny.

 

Statistika tipů od roku 2018:

tipů: 22, správných tipů: 7, vsazeno: 38 bodů, vyplaceno: 72,2 bodů, zisk: + 34,2 bodů

nejvyšší kurz: Mormill 35:1