Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Jaroslav Fabris: Michalův memoriál může být „úžasný“

Jaroslav Fabris: Michalův memoriál může být „úžasný“

Vrcholem bohatého velikonočního víkendu je Memoriál profesora Václava Michala, tedy hlavní předzkouška klasické Velké jarní ceny.

 

AMAZING GANGSTER   V   8,5:1

Velká Chuchle (neděle) – 15:30 - 4. dostih

Tipsport   1 bod

Osmičlenná sestava Memoriálu profesora Václava Michala vypadá vyrovnaně, a jak už jsem psal v rozborech, až pětice koní vítězstvím nepřekvapí. Do této pětice řadím i Amazing Gangstera, a zatímco zbylé kvarteto favoritů vlastní kurzy do 4,5:1, on je vypsán v poměru 8,5:1. Už proto tedy vidím v jeho kurzu hodnotu.

Vstup do sezóny sice na papíře nijak úchvatně nevypadá, když ho mezi nezvítězivšími porazil i zde startující Torque Power (3,8:1), ale hned z několika důvodů mu může porážku vrátit. Tím hlavním je zkrácení distance. Minule se totiž utkali na 1600 metrů a Amazing Gangster byl hodně chtivý. Proto už v oblouku převzal vedení a po jeho vytočení se zdálo, že dostih bude jeho velkým sólem. V závěru mu ale začaly docházet síly, takže rozcházející se Torque Power ho 100 metrů před cílem „chytil“.

To se mu ale na o 200 metrů kratší trati nemusí povést i proto, že na rozdíl od minulého startu Amazing Gangster nastoupí bez stínidel, díky čemuž by měl být lépe ovladatelný. Jako dobrá volba vypadá i angažování žokeje Radka Koplíka, který si s podobnými typy koní sedí, když je nechá cválat na dlouhých otěžích.

Z pondělních soupeřů Amazing Gangstera navíc není Torque Power jediný, jemuž by sedla trochu delší distance. To samé platí například i pro Great Gunnara (3,8:1), jehož matka skončila druhá v Listed na 2300 metrů, i pro mezi sázejícími hodně populárního českého odchovance Well Absoluta (4:1). Zato polosestra Amazing Gangstera Amazing Beauty vyhrála právě 1400 metrů dlouhý Listed v Baden-Badenu.

Lepší než na papíře jsou ve skutečnosti i loňské formy Amazing Gangstera. Na debut mu totiž jako narostlému koni nesedla menší lysolabská dráha. Následně se ve Varech dostal brzy na špici, kde se kroutil, a přesto ho porazili jen výborní Chiouboucar a King Archie. Do 1800 metrů dlouhého Pražského zimního favorita nastoupil poprvé se stínidly, s nimiž byl i tehdy hodně chtivý, přesto ještě za distancí bojoval o vítězství. Slušně se držel i na sklonku sezóny v Mnichově, kde na měkké půdě dostih odvodil.

Mezi plusy na straně Amazing Gangstera patři i skutečnost, že jako jeden ze tří koní už má start v nohách, byť svěřenci Grzegorze Wroblewského tradičně bývají připravení už na vstup do sezóny. Kurzy do dálky nejsou nic moc, proto doporučím sázku za menší vklad na vítězství, když férový kurz bych viděl kolem 6:1.

 

Statistika tipů od roku 2018:

tipů: 9, správných tipů: 3, vsazeno: 16 bodů, vyplaceno: 48,5 bodů, zisk: + 33,5 bodů

nejvyšší kurz: Mormill 35:1