Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Jaroslav Fabris: Pardubice s heslem „mládí vpřed“

Jaroslav Fabris: Pardubice s heslem „mládí vpřed“

Ve středu odstartuje dostihová sezóna v Pardubicích sedmičkou kvalitně obsazených dostihů. Já jsem našel tip do třetího z nich.

 

MR SPEX   1-4   2,45:1

Pardubice (sobota) – 15:15 - 3. dostih

Tipsport   2 body

O tomto dostihu už jsem psal v rozborech, takže budu stručný. V nabitém handicapu nelze nikoho odepisovat. Na startu ale bude řada mladých koní, kteří by ještě měli jít nahoru. Jedním z nich je právě Mr Spex (10:1). Ten loni ukázal, že mu pardubické krosy sedí. Patřil totiž ke špičce čtyřletých, což potvrdil třetí příčkou v Ceně ČASCH. V té se nechal dost tlačit, takže 200 metrů navrch vypadá jako plus. V jeho sedle sice bude poprvé chybět Josef Bartoš, ovšem Jan Faltejsek je bezpochyby adekvátní náhradou. Sice bude převažovat 1,5 kg, ale to pro handicapového debutanta, kterého čeká teprve šestý životní start, neměl být nepřekonatelný problém.

Podceněná mi tu přijde také Silk (13:1). Loni šla ale několikrát příliš zezadu, takže jsem si do tipu radši vybral talentovaného Mr Spexe. Hodnotu na něm vidím i proto, že v posledních dvou startech s ním má vyrovnanou bilanci Father Paulo (5,7:1), přičemž rozdíl v jejich kurzech je výrazný.

 

Statistika tipů od roku 2018:

tipů: 11, správných tipů: 4, vsazeno: 18 bodů, vyplaceno: 58 bodů, zisk: + 40 bodů

nejvyšší kurz: Mormill 35:1