Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Jaroslav Fabris: V Chuchli můžete trefit „Bonus“

Jaroslav Fabris: V Chuchli můžete trefit „Bonus“

Vrcholem první poloviny sezóny je chuchelský derby den, a protože už do něj zbývají pouhé dva dny, je na čase přijít s nějakými tipy.

Samotné České derby minimálně v tuhle chvíli vynechám. Původně se mi líbit Chiouboucar, který byl na tabuli vypsaný 3:1, ale aktuálně je pouze osm desetin. V tomto kurzu vzhledem k počtu šancových koní žádnou hodnotu nevidím. Počkám tedy, jestli se nerozšíří nabídka speciálních sázek, případně jestli mě neosloví nějaká „ulička“.  

Zajímavý je každopádně i rámcový program Českého derby, v němž jsem si vybral dvojici tipů.

 

FALCON BABY   V   5:1

Velká Chuchle (sobota) – 16:20 - 5. dostih

Tipsport   1 bod

Tento tip má nestandartní formu. Já i Ferda Minařík jsme totiž kvůli informačnímu šumu shodně napsali rozbor dostihu pro tříleté klisny, kterému turfmani neřeknou jinak než Cena Hřebčína Napajedla. Aby tedy tato práce nepřišla vniveč, uveřejním svůj rozbor jako tip. Co se vypsaných kurzů týče, Falcon Baby bych viděl zhruba o bod níž na úrovni tréninkové kolegyně Gold Memory.

Rozbor 40. Ceny tříletých klisen:

1 MOON SHOT – Už loni ukazovala, že její parketou budou delší dostihy. Tuto distanci už si vyzkoušela posledně v Mostě a skončila druhá za Falcon Baby. Oproti ní má sice výhodu 1,5 kg, ale minule byla zpět o 2 a ½ délky, takže jejich poměr sil asi zůstane zachován.

2 COLOMBINA – Vstup do sezóny nebyl špatný, když na Falcon Baby ztrácela při výhodě 1,5 kg jen délku. Při premiéře na vytrvalecké distanci se ale v momentě startu vzepnula v boxech, poté byla hodně chtivá a v závěru jí došly síly.

3 LADY ROSEBURG – Chuchelskou premiéru absolvovala ve falešném Frankenbergerovi a finišovala na pátém místě. Distanci by měla zvládnout i v rychlejším tempu, takže znovu míří na tabuli.

4 DARK ABSOLU – V JCK se u nás i na Slovensku vešla na tabuli. Otec Pouvoir Absolu je sice vytrvalec, ale na mateřské straně má naopak hodně rychlosti, a i protože v Bratislavě byla po startu chtivější, metry navíc vypadají spíše jako mínus. 

5 JOSEPHA – Polosestra derby vítěze Josepha byla v posledních startech chtivější, takže jí může pomoct, že tentokrát nastoupí bez stínidel. Vytrvalost jí neschází, ale trocha třídy zřejmě ano.

6 ILE JONES – Ani jí vytrvalost nechybí. Na distancích od 2200 do 2400 metrů už dokonce startovala třikrát, ale maximálně skončila pátá mezi nezvítězivšími. Tady narazí na kvalitnější soupeře.  

7 GOLD MEMORY – V Irsku se sice nedostala přes rating 65 liber, přesto jistě vyhrála mosteckou JCK. Maximálně šla zatím 1600 metrů. Její otec Havana Gold dává většinou koně s optimem do míle, ale polosestra Penny Poet skončila v Anglii druhá na 3300 metrů, takže to může zvládnout. Podle jezdeckého obsazení je stájovou jedničkou. 

8 FALCON BABY – Mezi špičku patřila už loni a nejlepší formu vyběhla právě na této distanci. Před dvěma týdny sice nesplnila roli favoritky mostecké dvojky, ale v závěrečném oblouku rozdala spoustu metrů, když si lepšila pozici.

9 ASTORIA – Při všech startech ukázala, že v ročníku patří k nejlepším klisnám. Podobně jako Gold Memory ale od JCK nestartovala a v jejím případě platí, že oba rodiče měly optimum na distancích do míle.

10 MOTIVATOR LADY – Distanci zvládne, což napovídá i její poslední běhání z Mostu, ale mezi špičkou ročníku se zatím nechytala. CZK vodila pro Dark Absolu a i podle jezdeckého obsazení je znovu dvojkou stáje.

Tipařův verdikt: Poprvé od JCK se představí první a druhá z úvodní klasiky Gold Memory a Astoria. Pro obě může být delší distance problémem, ale více vytrvalosti má v původu Gold Memory, takže by znovu měla mít navrch. Přestože jí ale povede stájová jednička, z dua trenérky Vocáskové může být lepší volbou FALCON BABY, která už si tuto distanci úspěšně vyzkoušela, když na ní v Mostě porazila Moon Shot.

 

BONYS   1-3   4,5:1 / 1-5   2,25:1

Velká Chuchle (sobota) – 16:20 - 5. dostih

Tipsport   1 bod / 2 body

Zlatý pohár vypadá otevřeně a nemyslím si, že BONYS (12:1) je výrazně horším koně než ti, kteří figurují na čelních místech sázkové nabídky. Na startu byl totiž i v předchozích dvou letech a vždy skončil druhý. Zvlášť loni podal výborný výkon, když v rychlém dostihu svedl velký souboj s o kilo méně zatíženým Autorem. Od té doby se ve středoevropském regionu představil pouze dvakrát, přičemž se nejednalo o žádné propadáky. Ve slovenském Zlatém poháru rozdal hodně metrů v závěrečném oblouku a skončil čtvrtý. Ve Velké ceně českého turfu uzavřel tabuli, když od třetí Kihnu (6,5:1) nebyl zas tak daleko.  

Oba letošní starty absolvoval v meranských amatérkách. To jsou samozřejmě těžko čitelné dostihy, ale vždy ho porazil pouze Lamarck, který vlastní vysoký francouzský handicap 43 kg. Před třemi týdny na něj s o 3 kg nižší hmotností ztrácel délku, což je slušná forma. Bonys tedy nenaznačil, že by na tom měl být hůř než v minulých sezónách, takže ho očekávám minimálně v horní polovině výsledkové listiny.  

 

Statistika tipů od roku 2018:

tipů: 14, správných tipů: 4, vsazeno: 24 bodů, vyplaceno: 58 bodů, zisk: + 34 bodů

nejvyšší kurz: Mormill 35:1