Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Jaroslav Fabris: Thisisthekey klíčem k derby

Jaroslav Fabris: Thisisthekey klíčem k derby
Český souboj ve Starohásjském kritériu pro sebe rozhodl Thisisthekey, foto: Zenon Kisza - fotokisza.com

Před týdnem vyšel tip na Mormilla na výbornou. V nabídkách na derby den sice podobnou lahůdku nevidím, ale pár hodnotných kurzů najít lze.  

 

THISISTHEKEY V 12:1/1-4 2,8:1

Velká Chuchle (neděle) – 16:50 - 6. dostih

Synot Tip 1 bod/1 bod

Derby už jsem se věnoval v rozborech, takže se nebudu dlouze opakovat. THISISTHEKEY už jsem vytáhl v rozborech na Turf Gala. Ve slovenské Velké jarní ceně totiž obsadil blízké páté místo, přestože byl v podstatě celý dostih přistrkáván a v rovině ho přibrzdil bočící Quintero. V o 300 metrů delším Starohájském kritériu jsem tak od něj očekával ještě lepší výkon, který také předvedl. V cílové rovině se sice schovával za soupeře, ale poté co byl nasměrován do volného prostoru, předvedl dobrou koncovku. Také tehdy byl v průběhu dostihu dost laxní, což je dalším signálem, že delší distance mu přijde vhod. Můj hlas dostává také proto, že je hodně narostlým koněm, takže změně menší bratislavské dráhy za chuchelský ovál je dalším důvodem, proč by měl pokračovat v progresu. U Tipsportu už sice jeho kurz spadl na 10:1, ale ani to není špatné. Každopádně lepší nabídku má Synot Tip, který od Tipsportu před pár dny kurzy opsal a zatím s nimi nehýbal. Pokud jste navíc vyznavači numerologie, tak vězte, že je to deset let, co se trenér Zdeno Koplík zapsal na listinu vítězů Českého derby zásluhou Tullamora, který měl rovněž vylosováno číslo tři... :)

  

IRISH HIT V 5:1

Velká Chuchle (neděle) - 18:10 - 8. dostih

Synot Tip 2 body

Závěrečný dostih je vyhrazen tříletým nezvítězivším koním. I když koncem června už v podobných dostizích mnoho kvality nebývá, tady to úplně neplatí. Vždyť IRISH HIT byl dokonce směřován do Českého derby, takže se naposled představil ve Velké červnové. V ní sice potřebný handicap nezískal, ale rozhodně nepodal špatný výkon. Dostih totiž v rychlém tempu odvodil, přesto se dlouho držel dobře. V závěrečných stovkách metrů mu sice došly síly, ale na vítězného Saula ztratil méně než 9 délek, což má tady vysokou hodnotu. Koneckonců vlastní nejvyšší handicap v poli. Navíc o 400 metrů kratší distance mu sedne lépe, čemuž napovídá nejen jeho chtivost z posledních startů, ale také původ. Je totiž polobratrem výborné Dally Hit, jejímž optimem byly právě distance od 1600 do 2000 metrů.

Druhý nejvyšší rating vlastní jedenáctá z JCK Makfia. U ní je ale otazníkem delší pauze, když se dokonce objevila na přihláškách na chuchelský den PMU, ale nakonec byla škrtnutá. Alfazive startoval proti špičce v Michalově memoriálu. Skončil sice čtvrtý, ale na jedničkové soupeře ztrácel výrazně a za ním už mnoho kvality nezůstalo. Jeho výkony navíc mají spíše sestupnou tendenci, když nejlépe zaběhl v prvních dvou francouzských startech, a metry navíc mu asi nepomůžou. Největší nebezpečí pro Irish Hita tak představuje Kominik. Ten sice naposled zvítězil nad proutěnkami, ale u koní trenérky Vocáskové není neobvyklé, že roviny s překážkami úspěšně kombinují. Při prvním letošním startu byl diskvalifikován pro nižší nesenou hmotnost. Na dráze ale prohrál s Azdarem, který ve Velké červnové skončil třináctý o 7 délek za Irish Hitem. Také toto srovnání tedy ukazuje na svěřence Ivany Pejškové. Ten už u Tipsportu spadl na 4:1, takže i tady doporučuju nabídku Synot Tipu, který ho stále drží 5:1.