Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Ladbrokes Trophy zamotá hlavu

Ladbrokes Trophy zamotá hlavu

Ondřej Blahník rozebírá jeden z největších překážkových handicapů britské překážkové sezóny Trophy Chase v Newbury.

16:00 – 6. dostih - Newbury

Ladbrokes Trophy Chase (Handicap)(Gd.3, 5200 m, 246.000 £)

Fiddlerontheroof   V/1-4  9/2,85:1

Tipsport  1+1  bod

KITTY’S LIGHT   V/1-4   12/3,5:1 (doporučen Live kurz)

Tipsport  1+1 bod

Minulý týden vyhrál lehce A Plus Tard Betfair Chase a irský trenér Henry de Bromhead má favorita dalšího velkého dostihu v Británii. Tentokrát je to však handicap, takže jednoduché to mít nemusí, ale Eklat De Rire zatím na těžkých skocích neprohrál, pokud doběhl do cíle. Jedinou chybu udělal v průběhu Brown Advisory Novices' Chase na Cheltenham Festivalu, což je bývalá RSA Chase. Můžeme se chytit formy z Naas koncem ledna, kdy jistě porazil Escaria Tena, který na Festivalu bojoval v National Hunt Challenge Cup Novices' Chase, kde ho porazili Galvin a Next Destination, což jsou velmi dobří koně. Do sezóny také vstoupil vítězně a je možné, že rating 154 lb nemusí být pro něj stropem, takže tu může mít velkou šanci. Jediné, co úplně nesedí je půda, protože dosud vyhrál vždy na hluboké a v Newbury je hlášena „good to soft“. Proto kurz 4,25:1 tolik neláká.

Willie Mullins zde má dokonce trojici koní. Nejvíc je ceněný Ontheropes, který byl před rokem druhý za Monkfishem ve Fairyhouse. Bylo to na trati 4200 metrů, ale šel koncem a mezi poraženými byl také Escaria Ten. Od té doby se na dráze neobjevil až do letošního října, kdy vyhrál Munster National Handicap Chase na 3 míle v Limericku. Stejnou cestou šel i Mullinsův vítěz z roku 2017 Total Recall. Uvidíme, co s ním udělá přívažek 12 lb, ale stále může mít progres. Brahma Bull ponese nejvyšší váhu, s níž naposledy vyhrál v roce 2009 Denman a on nevypadá, že by byl kůň jeho formátu, i když žádný drobeček to také není. Minule byl v Punchstownu lepší Annamix, který chodil kratší tratě, ale jak je vidět, zvládl i 3 míle, když ho porazil o 8 lb více nesoucí Galvin. Oba běhali již v létě, Annamix prý nebyl speciálně chystán na tento dostih, ale pokud dá distanci, nemusel by jít špatně.

Vytrvalost ale může hrát svou roli, přestože se nepoběží na pomalém povrchu. Enrilo si na jaře v Sandownu šel pro vítězství v Gold Cupu na 5800 metrů, ale v závěru začal bočit, vrazil do finišujícího Kitty’s Lighta a byl přesunut za něj. Vítězství však získal Potterman, který vynechal zimní sezónu a na start se postavil po pádu v loňské Trophy Chase, když z trojice nesl nejvyšší váhu. Tahle trojice mě zajímá. Enrilo může mít rezervy, ale asi nesmí jít brzy na špic. Potterman je dobře rozběhaný, ale mě se asi nejvíc líbí KITTY’S LIGHT, přestože váhový poměr oproti jejich poslednímu střetnutí nevychází dobře. Ale je mu teprve pět a vytrvalost je zřejmě jeho předností. Už má za sebou dva starty, sice nevyhrál, ale kázal slušnou formu a na dlouhé rovině by mohl uplatnit finiš. Myslím, že by z něj něco mohlo být. Naše sázkovky ho však obě mají míň než ty zahraniční, takže tolik k doporučení není. Možná počkat na Live sázky.

Proto možná vytáhnu jiného koně a tím je FIDDLERONTHEROOF. Na jedničkové scéně se pohybuje od začátku překážkové kariéry, kdy vyhrál Tolworth Novices‘ Hurdle. To sice bylo na 2 mílích, ale jeho optimum se v dalších letech prodlužovalo. Loni začal kariéru steeplera na tratích okolo 4000 metrů, ale na jaře zvládl i 4900 metrů v Brown Advisory Novices' Chase na Cheltenham Festivalu, kde byl druhý za Monkfishem. Ze sedmi startů minulou sezónu vyhrál jen jednou, ale byl pětkrát druhý a jednou třetí. Do sezóny vstoupil vítězně na 4000 metrů, ale v závěru zrychloval, takže délka dostihu snad nemusí být problém. Loni měl Colin Tizzard špatnou sezónu, ale letos se již jeho svěřenci ukazují dobře, takže na to může navázat. V dostihu bude mít i dva stájové kolegy. Cooperhead byl loni katastrofa, ale před tím se ukazoval dobře. Pokud máte chuť zariskovat na návrat formy, je 20:1 a Tipsport ho má 4:1 do pátého. Neodepisoval bych ani dalšího outsidera Mister Malarkyho, i když ten zaběhne, jen když chce.

Dostih je to ale nabitý. Loňský působivý vítěz Cloth Cup po zklamání v pozici favorita Grand national prodělal operaci dýchacích cest a rozběhal se v Cheltenhamu. Oproti loňskému roku však má o 18 lb vyšší rating. Podle loňských výkonů by si s ním ale mohl poradit.

Šanci může mít i dvojice, která si to spolu rozdala v únoru v Ascotu. Remastered tehdy vyhrál, ale Demachine teď bude mít nižší váhu. Loni čtvrtý Hollow Ginge nastoupí s o 2 lb nižším ratingem než loni a na úvod sezóny málem vyhrál v Cheltenhamu.

STARTOVNÍ LISTINA

 

Tipů: 200 tipů, 60 správných tipů, vsazeno 282,5 bodů, výběr 310,64 bodů, zisk: +28,14 bodů (9,9%, ROI 0,99)

2021: 60 tipů, 19 správných tipů, vsazeno 94 bodů, výběr 111,25 bodů, zisk +17,25 bodů (18,3%, ROI 1,18)

2020: 14 tipů, 5 správných tipů, vsazeno 17 bodů, výběr 34,85 bodů, zisk: +17,85 bodů (105%, ROI 2,05)