Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Longchamp nabídne zajímavé dostihy i v týdnu

Longchamp nabídne zajímavé dostihy i v týdnu
foto racingpost.com

Jiří Šnajberk se ohlíží za francouzskými klasikami, vítězstvím Ponntose, ale dává i upoutávku na dnešní starty svěřenců Dalibora Töröka.

Blog Jiřího Šnajberka

V neděli 15. května se na centrálním pařížském závodišti Longchamp odběhly první klasické vrcholy nové sezóny, ale zajímavý program se nabízí i v následujících dnech a týdnech.

Poule D'Essai des Pouliches s překvapivou domácí vítězkou

V jarní klasice pro klisny byla dlouho předběžnou favoritkou vítězka anglických 1000 Guineas Cachet s Jamesem Doylem a ta také prakticky celý dostih odvodila až k cílové čáře. V těsném doběhu tří klisen se nakonec prosadila domácí Mangoustine v sedle se zkušeným a i u nás dobře známým Geraldem Mossé. Cachet byla těsně druhá a čtvrtá pak domácí favoritka Rosacea.

VÝSLEDEK

 

 

Poule D'Essai des Poulains pro favorita

Stáj Godolphin má letos pro klasické dostihy velký počet kvalitních koní, takže může jejich síly rozložit. Pro francouzskou cestu byl dlouhodobě připravován loňský neoficiální vítěz BC Juvenile Modern Games (William Buick) a ten své příznivce z pozice favorita nezklamal. Celý dostih se držel blízko čela a v závěru si poradil i s velkým domácím outsiderem Texasem (115:1), třetí byl ve Francii trénovaný další zástupce Godolphinu Tribalist.

VÝSLEDEK

 

 

Pro české příznivce byl pak vrcholem skvělý výkon sprintera Ponntose, který v sedle s jezdeckou legendou Frankie Dettorim triumfoval stylem start-cíl v Prix de Saint-Georges (G3, 1000 metrů).

VÝSLEDEK

 

 

Čtvrteční Longchamp i s českou účastí

V poslední době se dá říci, že účast českých koní ve Francii je velmi častým jevem a několik zajímavých jich bude na startu i ve čtvrtek 19.5. v Longchamp.

V nejhodnotnějším dostihu dne Prix Finlande (L, 1800 metrů) se sejde několik horkých kandidátek pro červnovou Prix De Diane. Yukata a Mascaret obsadily první dvě příčky v dubnové Prix Du Louvre, původní favoritka Raclette naopak ve svém prvním letošním vystoupení zcela zklamala. V poli deseti klisen bude i zástupkyně DS Pegas Zaracampa, která zatím startovala jen ve Francii a letos se uvedla triumfem v handicapu na 2000 metrů v Lyonu.

STARTOVNÍ LISTINA

Svého zástupce bude mít DS Pegas také v dostihu pro starší koně Prix D´Argenteuil (C2), ve kterém se představí nedávný vítěz Velké dubnové z Prahy Vert Liberte. Ani v několika dalších rámcových dostizích nebudou chybět čeští zástupci.

STARTOVNÍ LISTINA

 

Vert Liberte vítězí ve Velké dubnové – foto Jana Syručková