Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Naughty Peter zkusí vyhrát i polské derby

Naughty Peter zkusí vyhrát i polské derby
Naughty Peter se pokusí o získání Českého i polského derby - foto Jana Syručková

Ondřej Blahník rozebírá polské derby, v němž startuje český derbysta Naughty Peter, i vrcholy v nichž poběží Ignacius Reilly a Jardin Michelet.

Rozbor Ondřeje Blahníka

Naughty Peter bude se bude po dvou týdnech od triumfu v Českém derby snažit o double i na domácí půdě. Polské dostihy nejsou moje parketa, proto zde nebudu vytahovat koně, které byste měli hrát. Jen se podíváme na koně, kteří proti němu nastoupí. Zajímavostí je, že mezi osmnácti startujícími je jediná domácí odchovankyně.

17:30 - Westminster Derby (2400 m)

Silnou sestavu zde má majitel Naughty Petera Marian Ziburske, v jehož barvách Westminster Race Horses nastoupí hned pětice koní. Nepůjde ale o žádnou stájovou taktiku, protože jde o svěřence čtyř trenérů a jak prozradil manažer Westminster Race Horses Tomáš Janda, ani majitel nemá jasno, kdo by měl být tím hlavním želízkem v ohni. Naughty Peter po dvou suverénních prvenstvích v menších dostizích prokázal třídu výhrou v našem derby, ale přestože se trenér Maciej Jodlowski dušuje, že mu dostih nesebral moc sil, přeci jen je dvoutýdenní pauza otazníkem. Do dostihu posílá i ve stejných barvách běhajícího Coloniuse, druhého z polské Velké jarní. To je ofenzivní koník, který v hlavní předzkoušce skončil pátý, a jde se spíš postarat o tempo. V osmnáctičlenném poli se ale o něj zřejmě bát nemusíme. Mister Ursus byl na našich stránkách nabízen na podzim k prodeji. Kupce však nenašel, na jaře se zlepšil a po výhře v menším dostihu opanoval 10 délkami menší derby předzkoušku. Bonnie Elizabeth byla pátá v polské Jarní ceně klisen, kde byla druhá u nás pátá Kudafushi. Trenér Ziemiański jí však dal přednost před čtvrtým z hlavní předzkoušky Sir Sirljanem a vytrvalost by nějakou mít měla. Z Německa přijíždí Lovely Lena od Rolanda Dzubasze, která byla po dvou umístěních v maidnech poslední v Diana Trialu, ale jen 6 délek od vítězky a dostala za to německý rating 82 kg, což je slušné.

Trenér Maciej Jodlowski má v dostihu i vítěze polské Velké jarní Zen Spirita, který ji vyhrál působivě o 5 délek. Má ale hodně krátký původ a delší distanci si nevyzkoušel. Naopak tehdy třetí Smoke Plume v dalším startu vyhrál hlavní předzkoušku, což byl jeho třetí životní start. Půjde však z vysokého startovního čísla. Druhý za ním skončil Cunning Fox, který byl v místní Velké jarní těsně pátý za Lynx Westminster. Ten půjde ze dvojky.

 

13:30 - Memoriał Fryderyka Jurjewicza (1600 m)

V tomto dostihu poběží Ignacius Reilly, který stále běhá v dobré formě. Letos vyhrál Velkou květnovou a v Ceně Scottish Rifla na Turf Gala porazil předního polského mílaře Timematera, který půjde i zde. Anatar minule skončil s odstupem za Jardin Micheletem, ale loni když ho stáhli z delších dostihů na míli, porazil v Nagrodě Mosznej o nos právě Ignacius Reillyho. Z Německa tu bude Tarkhan od Rolanda Dzubasze, který loni běhal black type dostihy. V nich ho ale často poráželi Worth Choice a Jir Sun, který ho spolu s Caucasianem porazil i letos v Hoppegartenu.

 

16:15 - Nagroda Prezesa Totalizatora Sportowego (2600 m)

Z elity starších vytrvalců jich v Polsku zůstalo málo. Navíc loni druhý z Wielke Warszawské Jolly Jumper přes nadějný vstup do sezóny úplně vyhořel ve Velké ceně Slovenska. Tam do sezóny vstoupil Jardin Michelet, který loni vyhrál Velkou jarní, Slovenské derby a byl druhý v St Legeru. Po náročné sezóně se stěhoval k Evě Záhorové a na takhle ostrý sezónní debut nezaběhl špatně. Před třemi týdny pak lehce bodoval na jedničkové polské scéně. Dostih to byl sice falešný, ale nechal za sebou loni v derby druhého Senlise. Možná větší nebezpečí mu může hrozit od klisen. Lady Jaguar hezky vyhrála dostih klisen ve Wroclawi. Tam sice od začátku nebyla v dostihu loňská vítězka Oaks Miss Dynamite, ale byl to od ní ojedinělý výpadek. Německý Nordminster, který byl loni čtvrtý v polském St Legeru, ja stále nezvítězivší a německý rating mu klesl na slabých 64 kg.

DOSTIHOVÝ PROGRAM

PŘÍMÝ PŘENOS - WYŚCIGI NA ŻYWO