Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Naváže Edwardstone na suverénní sezónní premiéru? (rozbor)

Naváže Edwardstone na suverénní sezónní premiéru? (rozbor)
Edwardstone po vítězství v Arkle, foto: Jaroslav Fabris

V úterý pokračuje vánoční mítink v Kemptonu, když vrcholem programu je dvoumílová Desert Orchid Chase.

 

Rozbor Jaroslava Fabrise

 

15:30 – Kempton

Ladbrokes Desert Orchid Chase (Gr.2, steeplechase, 3200 m)

Tipařův verdikt: Jednoznačným favoritem dostihu je EDWARDSTONE. Svěřenec Alana Kinga vstoupil do sezóny začátkem prosince v Tingle Creek Chase, v jejímž závěru utekl obhájci vítězství Greaneteenovi o 9 délek. Poslední starty sice absolvoval na dráze označené jako „good to soft“, ale ani o něco měkčí podklad by neměl znamenat problém. Vždyť právě na „softu“ absolvoval svůj jediný start v Kemptonu, kde před rokem suverénně zvítězil mezi nováčky. Měl by tedy potvrdit pozici nové hvězdy mezi dvoumílovými steeplery, když v sázkových nabídkách na březnovou Champion Chase se před ním nachází pouze Mullinsův Energumene.

Sezónu zahájil vítězně rovněž Nube Negra, ovšem cheltenhamská Shloer Chase byla hůře obsazena. Přestože mu sedí kopcovitá cheltenhamská dráha, také on má v rovinatém Kemptonu stoprocentní bilanci. Před dvěma lety totiž v Desert Orchid Chase nečekaně zvítězil. Na jeho štítě skončil i výborný Altior, ale ten už měl to nejlepší za sebou a ani další umístění koně toho následně mnoho neukázali. V minulé sezóně Nube Negra dvakrát narazil na výše zmíněného Greaneteena, s nímž v obou případech jasně prohrál.

Překvapivě druhý z loňské Champion Chase Funambule Sivola zahájil sezónu poslední příčkou v Tigle Creek Chase, v níž na Edwardstona ztrácel dlouhých 23 délek. Editeur Du Gite nejlépe běhá v Cheltenhamu, kde boduje v handicapech. Do užší špičky zatím nepatří. Z handicapů přichází i Dolos. Ten sice při vstupu do sezóny nestačil pouze na Greaneteena, který mu ale i přes nevýhodu 9 kg nadělil 7 délek.

Tip: Edwardstone – Nube Negra – Funambule Sivola

STARTOVNÍ LISTINA