Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Odrazí Irové britské nájezdníky?

Odrazí Irové britské nájezdníky?

Pozvánka Eduarda Němečka na první letní vrchol ostrovních dvouletých v Irsku.

Tento víkend si dostihoví příznivci mohou přijít na své. V sobotu početná pole v Pardubicích, v neděli velmi zajímavý program v rámci OAKS mítinku v Karlových Varech. I mezinárodní scéna nabízí lahůdky. V sobotu je v Ascotu na programu Shergar Cup. V neděli je naplánován kvalitní program v Deauville, kde by se měl opět představit Perfect Power. Vrcholem ostrovního víkendového programu by ale měla být první G1 zkouška pro dvoluleté koně v Curragh.

 

Keeneland Phoenix Stakes (G1, 1200 m)

Sobota 6.srpna  17:15  Curragh

Stejně jako v prvních letních srovnávacích zkouškách tříletých a starších se i tentokrát schází málo početné pole tentokrát pouhých pěti dvouletků. Jejich kvalita je však exceletní.

Nejlepší formu zatím ukázal málo exponovaný Bradsell trenéra Watsona. S přehledem vyhrál debut na měkčí dráze v květnu v Yorku. Pak zamířil do prestižních Coventry Stakes v Ascotu , kde pro změnu na pevné dráze opět jistě zvítězil. Trenér i Hollie Doyle, která bude v jeho sedle i dnes, hodnotily jeho výkon v superlativech a pokud předvede něco podobného i dnes, soupeři ho budou těžko chytat. Jeho forma z Ascotu byla následně podpořena výbornými výsledky koní, které nechal za sebou.

Na druhém místě v Coventry skončil Persian Force. Byla to jeho jediná porážka z dosavadních čtyř startů. Po dvou vítězstvích ve 4. a 2. kategorii před Ascotem se počátkem července představil ještě V Newmarketu v G2 a také jistě zvítězil.

Aidan O’Brien, jehož svěřenci opanovali tuto zkoušku už 16x. nasedlá pro Ryana Moora urostlého hnědáka, kterým je  Little Big Bear,. Po druhém místě v debutu tento kůň následně 3x zvítězil a zejména jeho poslední vystoupení, právě v Curragh v G2 na 1300 m, bylo velmi působivé.

Odepisovat se však nedají ani poslední dva účastníci. Vždyť Shartash, který při svém debutu nebyl daleko od Little Big Bear, má následně  na svém kontě dvě vítězství. Při tom druhém dokázal koncem června v Curragh v G2 porazit tehdy favorizovaného Blackbearda.

Ve stejném dostihu se představil i dnešní největší outsider Apache Outlaw, který obsadil blízké 3.místo. Podle analýzy Anguse McNae však v dostihu, který začal pomaleji a v závěru se změnil ve strhující sprint, zaběhl tento svěřenec Josepha O’Briena nejrychlejší poslední dvoustovku. Pokud bude dostih veden takticky, tak ani on v závěru nebude bez šance.

Verdikt: BRADSELL zatím startoval pouze dvakrát a měl by mít největší prostor k progresu. Zkušenost s dráhou v Curragh je jistě výhodou pro Little Big Bear. Výborně se prozatím prezentoval i líbivý ryzák Persian Force. Ale jak už jsem zmínil, šance a slibnou perspektivu mají i ostatní účastníci.

Tip: Bradsell – Little Big Bear – Persian Force