Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Cheltenham pro Oscara

Ondřej Blahník: Cheltenham pro Oscara
Finians Oscar v paddocku v Aintree foto: Ondřej Blahník

Dnešní dostihy v Cheltenhamu poutají našince účastí druhého z Velké pardubické Urgent De Grigaina v Glenfarclas Cross Country Handicap Chase, jehož povede opět Felix De Giles.

Trenér Emmanuel Clayeux tam bude mít ještě druhého svěřence Vicomte Du Seuil. O tom již píše ve svém tipu Jana Soklová. Já jsem zvědavý i na výkon Cause Of Causes, který na jaře cross country v Cheltenhamu vyhrál a pak skončil druhý v Grand National. Tady ale ponese fakt dost kilo. V Cheltenhamu, na který bere Live sázky Tipsport, jsem si ale vybral jiné dva tipy.

 

FINIAN'S OSCAR 2:1

Cheltenham - 4. dostih (pátek) - 15:25

vítěz (Tipsport Live) 3 body

Svěřenec Colina Tizzarda FINIAN'S OSCAR se loni ukazoval jako velmi talentovaný proutěnkář. Prohrál jen těsně v Punchestownu v Champion Novices' Hurdle s velmi dobrým Bacardysem a má již za sebou vítězný debut na těžkých skocích na náročné dráze v Chepstow. To z něj podle mě dělá zaslouženě favorita. Působivé vítězství na zdejší dráze zaznamenal na jaře i William Henry, jeho debut ve steeplechase ale teprve čeká. Movewiththetimes ho absolvoval zde v Cheltenhamu a skončil blízko čtvrtý. Tentokrát zamíří na delší distanci.

 

CALETT MAD 4,3:1

Cheltenham - 6. dostih (pátek) - 16:35

vítěz (Synottip) 1 bod

Synottip vypsal z nějakého důvodu dnešní šestý dostih v Cheltenhamu. To jsou proutěnky pro nováčky na 4200 metrů. Favoritem je Vision Des Flos, v něhož může něco být, při debutu na skocích v Chepstow ukázal nevyzrálý projev, když zpočátku puloval. Nakonec z toho bylo třetí místo, když vyhrál již na skocích prověřený Poetic Rhythm a nevím, zda s ním dokáže otočit poměr. Zvláštní dojem na mě neudělal ani překážkový vítězný debut Hendersonova On The Blind Side, a tak bych se přiklonil na starnu CALETT MAD. Ten začal kariéru na skocích již jako tříletý ve Francii a loni na ostrovech již běhal steeply, když se i neúspěšně pokusil uspět mezi špičkou. Na podzim se ale opět vrátil na proutěnky a podal na dva suverénní výkony. Naposledy tady v Cheltenhamu. Oproti některým soupeřům tedy může těžit z dostatečné zkušenosti a přestože se specializoval na 3 míle, měl by zvládnout i tuhle distanci.