Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Dnešní nabitá Chuchle

Ondřej Blahník: Dnešní nabitá Chuchle

Dnešní chuchelský program nabízí jedenáct dostihů, mezi kterými jsem si našel pár tipů.

 

SPENCER    V/1-4    15/3,85:1

Tipsport 1+1 bod

OPINION MAKER   V/1-5  17/3,5:1

Tipsport  1+1 bod

Velká Chuchle – 15:30 - 4. dostih – handicap (II.kat., 1400 m)

Dávat dva koně v jednom dostihu má své nevýhody, ale oba jsou v takových kurzech, že stačí, aby se zadařilo jednomu. Když jsem tenhle dostih rozebíral, líbilo se mi tam v 16 koních tak půlka pole a ani další bych neodepisoval. Prostě handicap jak má být.

Favoritem je Vi Fi. Jako dvouletý působivě vyhrál při EJC a porazil Ponntose, který je velmi dobrý sprinter. V Memoriálu Václava Michala však nezaběhl a tím pro něj klasické ambice skončily. Neměl dobrý start, pak zrychloval přes oblouk a už před distancí bylo vidět, že tam nebude. Zkrácení distance v Mostě byla cesta správným směrem. Vypadá jako rozený sprinter. Tam hodně obíhal, nástup v rovině vypadal nebezpečně, ale úplně v konci to neudržel. Teď jde opět z vnějšího boxu, což je číslo 15, takže snadný průběh mít zas nebude. Sice ve třech letech ještě může jít nahoru, ale 1400 metrů je podle mě na něj moc. Nevím, proč by měl otočit poměr s Kathy Ames, která 1400 metrů bez problémů dává.

Dobrou formu ukázala v prvním letošním startu Rabbit Breath. Sice to bylo na míli, ale zkrácení distance by jí tak vadit nemělo. Přeci je tam ale přídavek o handicapera. Wlastina se hezky ukázala v Mostě, Chuchle jí sedne možná víc a je dobře, že nese jen 55 kg. Myslím, že váhy přes 60 kg jsou na ní moc. V takovém dostihu ale chci větší kurz. Solidní už má Orssio, jemuž podle mě bude svědčit návrat do Chuchle. Já si tu ale vybral koně s ještě vyššími kurzy.

Tím prvním je SPENCER. Ten se loni ukazoval velmi dobře. Když vyhrál v Chuchli, vytáhl jsem ho tehdy v rozborech. To bylo na míli, ale zvládl i 1400 metrů v Mostě, i když na měkké dráze. V Chuchli by to ale mohl dát i na rychlejší. Jeho starty ve Francii podchycené nemám. Chodil tam menší dostihy, francouzský rating nemá vysoký. Myslím, že byl nesmysl ho posílat na sprinterské tratě. Proto bych mu odpustil poslední místo v Gomba handicapu. Tahle distance mu bude sedět líp a v takovém kurzu ho podpořím.

OPINION MAKER loni dvakrát vyhrál na 1400 metrů v Karlových Varech. Je to ofenzivní kůň, ale v tamním ostrém oblouku si dokáží i takoví koně odfrknout. Zvládne to ale i v Chuchli. V obou letošních startech podal dobré výkony. V dobře obsazeném dvojkovém handicapu na něj ale míle byla dlouhá, v Mostě upustil od své osvědčené ofenzivní taktiky, přesto nebyl tak daleko. Teď se do jeho sedla vrací jeho stálý žokej Martin Laube. Včera, když jsem tip rozepsal, byl 20:1, teď jen trochu klesl. I to se mi zdá moc.

 

WORTH CHOICE lépe než Pray For Paris   1,9:1

Velká Chuchle – 16:00 - 5. dostih – Memoriál Jaroslava Maška (1400 m)

Fortuna   3 body

V tomto dostihu se mi nejvíc líbí Politicum, který sice EJC Million vyhrál na měkké dráze, ale s rychlou neměl v Gomba handicapu problém. Limitovala ho tam vysoká váha, na 1400 metrů by měl být lepší. Já jsem si ho dal u Fortuny, která ho má stále o něco víc. Kurz k doporučení ale moc není. Pokud by šel Ultimate Fight jako v Gomba handicapu, může mít šanci i on. Na umístění by měli mít šanci Mormill, Manoamano nebo Rabbit Havana.

Dobrý výkon čekám i od Worth Choice. Ve Velké květnové se mi líbil. V konci už přestával stíhat, přesto ho porazili jen hodně kvalitní koně. 1400 metrů pro něj bude lepší a stejně jako ve Velké květnové ponese příznivou váhu. Nával na „tabuli“ ale bude velký. Proto volím uličku s Pray For Paris. Ta se ukazuje v dobré formě, v handicapu v Bratislavě ale těžila z nízké váhy. Worth Choice podle mě podal ve Velké květnové lepší výkon a podmínky teď pro něj budou lepší.

 

Tipů: 169 tipů, 49 správných tipů, vsazeno 232,5 bodů, výběr 251,34 bodů, zisk: +18,83 bodů (8,1%, ROI 1,08)

2021: 29 tipů, 8 správných tipů, vsazeno 44 bodů, výběr 51,95 bodů, zisk +7,95 body (18%, ROI 1,18)

2020: 14 tipů, 5 správných tipů, vsazeno 17 bodů, výběr 34,85 bodů, zisk: +17,85 bodů (105%, ROI 2,05)

(Ondřej Blahník)