Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Do Cheltenhamu na International

Ondřej Blahník: Do Cheltenhamu na International

Tipsport vypsal kurzy na pět sobotních dostihů v Británii, mě zaujaly především dva největší dostihy v Cheltenhamu.

Mítink v Cheltenhamu začal již včera, bohužel na to jme si neměli kde vsadit. Cogry v těsném souboji s Rock The Kasbah obhájil prvenství v hlavním handicapu na 5200 metrů. Další díl cross country série opět ovládli Francouzi.

Teď v sobotu je vypsáno pět dostihů. Dva z toho jsou však dostihy pro nováčky na proutěnkách a tomu se rád vyhnu. V Doncasteru jde přední proutěnkář na dlouhých tratích Sam Spinner třetí start ve steeplechase. Přestože první dva vyhrál, větší dojem zřejmě udělal Windsor Avenue.

Mě víc zaujmul Caspian Caviar Gold Cup Handicap Chase na 4100 metrů. Jedním z favoritů je loni druhý Cepage, který měl dobrý vstup do sezóny. Podobný handicap se tu běžel před měsícem. Brelan D’As tehdy bojoval s Happy Divou. Mě možná víc zaujal Warthog, který podílel se Siruh Du Lac na udávání tempa a ještě skončil třetí. Siruh Du Lac úplně odpadl. Dostih byl vůbec hodně náročný. Spiritofthegames odpadl již v oblouk, přestože se mu jinak v takových handicapech daří. Za necelé dva týdny pak startoval v Newbury, kde od začátku nestíhal. Bridget Andrews si to s ním ale jen objela. Kratší pauza sice není optimální, ale kurz 35:1 se mi přeci jen zdá moc a dá sehrát i na „tabuli“.

STARTOVNÍ LISTINA

ELIXIR DE NUTZ   V 7,77:1

Cheltenham – 16:05 – 6. dostih - Unibet International Hurdle (3400 m)

Tipsport 1 bod

Tip jsem si vybral v hlavním dostihu dne. V něm jako favorit nastoupí nejlepší čtyřletý porutěnkách minulé sezóny Pentland Hills. Vyhrál Triumph Hurdle av Aintree porazil velmi dobrého Fikir D’oudairies. Vstup mezi starší koně ale nemusí být tak jednoduchý. Víc koní z nejmladšího ročníku se mezi staršími museli nejprve rozkoukat.

Zkušenými soupeři jsou Call Me Lord, který ale na mě úplně nedělá dojem dvoumílového koně. Běhal spíš na 4000 metrů. Minule v Ascotu podal velmi dobrý výkon, když prohrál těsně s If The Cap Fits. Jeho kurz jde také dolu. Možná kvůli měkké dráze. Nese nejnižší váhu v poli. Ch’tibello dosud patřil spíš mezi handicapové koně. V Cheltenhamu ale jeden velký na jaře vyhrál.

Mě se tu líbí ELIXIR DE NUTZ. S ním jsem si loni myslel do Supreme Novices‘ Hurdle. Před Cheltenham Festivalem se ale zranil. V Cheltenhamu loni absolvoval tři starty. Prohrál s Thomas Darby, jehož jsem si nakonec vybral do „Supreme“ místo něj a on tam skončil druhá za Klassical Dream. Itchy Feet, který tam byl třetí, Elixir De Nutz porazil, i když je pravda, že nesl o něco nižší váhu. Jeho ofenzivní styl se mi ale líbí. Možná, že by potřeboval trochu rychlejší dráhu, ale zvládnul to i na „softu“ v Sandownu. Je to bojovník, a přestože jde po delší pauze, může ukázat, jestli s ním Colin Tizzard může počítat mezi špičku.

STARTOVNÍ LISTINA

 

Tipů: 122, správných tipů: 35, vsazeno: 165,5 bodů, zisk: - 4,96 bodů