Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Fox Norton vstupuje do sezóny

Ondřej Blahník: Fox Norton vstupuje do sezóny
Fox Norton po vítězství v Melling Chase v Aintree foto: Ondřej Blahník

Cheltenhamský mítink pokračuje třetím dnem. To registruje Tipsport, stejně jako to, že se po dvou letech vrací na dráhu vítěz Champioh Hurdle Faugheen.

Úvodní den mítinku v Cheltenhamu přinesl zajímavé srovnání, když účastník Velké pardubické

Urgent De Gregaine startoval v Glenfarclas Cross Country Handicap Chase. Jeho rating byl tentokrát o 6 lb vyšší, než při vítězství v podobném handicapu v lednu a třetím místem nezklamal. Lépe dopadl jeho méně zatížený stájový kolega Vicomte Du Seuil. I nad jeho síly ale byl domácí Kingswell Theatre, který na jaře ve zdejším krosu na nejlepší nestačil a proto odskakoval v kurzu 15:1, když u Tipsportu se dal stále hrát 30:1.

Glenfarclas Cross Country Handicap Chase: 1. Kingswell Theatre 66,7 kg, 2. Vicomte Du Seuil 63,5 kg, 3. Urgent De Gregaine 69,4 kg, 4. Cantlow 72,1 kg.

Oba Francouze měla ve svém tipu na umístění Jana Soklová, takže její odhad byl správný. Mě potěšil Finian's Oscar, který se po svých loňských výkonech na proutěnkách ukazuje v dobrém světle i na těžkých skocích a když do něj Brian Cooper konečně strčil, bylo vidět, že by mohl mít mezi steeplovými nováčky velký potenciál.

Cheltenham Novices' Chase (4100 m): 1. Finian's Oscar, 2. Movewiththetimes

Jdeme ale na dnešní dostihy. V Cheltenhamu pokračuje třídenní mítink, v Punchestownu se na dráhu vrací hvězda Williho Mullinse Faugheen.

FOX NORTON 1,9:1

Cheltenham - 3. dostih (neděle) - 15:25

vítěz (Tipsport) 2 body

Hlavním dostihem dnešního programu v Cheltenhamu je Shloer Chase na 3200 metrů. Ta by se stejně jako loni měla odběhnout na měkké dráze a vítězství bude obhajovat FOX NORTON. Ten na jaře uspěl i v Aintree a Punchestownu, v Queen Mother Champion Chase v Cheltenhamu však nestačil dohnat Special Tiaru. Jeho ofenzivní akci ale tehdy hrála do karet pevnější dráha. Je zde i mladý talent Cloudy Dream, který byl v Arkle druhý za suverénním Altiorem. Pak ale přešel na tratě 4000 metrů a původně měl startovat včera na téže distanci. Na ní se představil i před třemi týdny v Aintree, kde prohrál s více zatíženým Smad Place, který běhá spíš na delších tratích.

 

JEZKI 6,5:1

Punchestown - 5. dostih (neděle) - 15:15

vítěz (Tipsport) 1 bod

Událostí víkendu je ale návrat na dráhu fenomenálního Faugheena. Svěřenec Williho Mullinse je vítězem Champion Hurdle v Cheltenhamu i Punchsestownu a během své kariéry prohrál jen jednou, právě v tomto dostihu před dvěma lety. V následujících startech ale podal suverénní výkony v Christmas Hurdle v Kemptonu i Irish Champion Hurdle v Leopardstownu. K obhajobě na Cheltenham festival se však již kvůli zranění nedostal. Avizovaný návrat na dráhu měl být v lednu, ten se ale neuskutečnil. Willie Mullins chtěl, aby se jeho hvězda vrátila na dráhu ve 100% pořádku a to se zdá být právě teď. Jeho kurz je po škrtu jeho stájové kolegyně Vroum Vrou Mag 1,52:1, což je více než nabízejí britské kanceláře. Každý návrat po takové době nebývá lehký, v jeho sedle bude chybět Ruby Walsh, který si včera zlomil nohu a proto zkusím zariskovat proti němu.

Mým tipem je vítěz Champion Hurdle 2014 JEZKI, který ale v dalším ročníku na Faugheena nestačil a další sezónu vynechal. Vrátil se až letos v lednu, a i když první start vyhrál, v dalších už to tak slavné nebylo. Do nové sezóny ale vstoupil viditelně fit, když na dvoumílové distanci s přehledem zvítězil. Do druhého místa se dá hrát 2:1, když podobně je hodnocený ve stejných barvách běhající mladší Campeador, který ale zatím nezměřil své síly se špičkou. Já to ale zkusím "prubnout" na vítěze.

 

THE NEW ONE 11:1

Cheltenham - 4. dostih (neděle) - 16:00

vítěz (Tipsport Live) 1 bod

Tady se nebudu rozepisovat o startujících. Favorité Greatwood Handicap Hurdle na 3300 metrů jsou mladí koně, kteří ponesou nízkou váhu. Já tady ale mám svého oblíbence THE NEW ONE, který podle mě stále nepatří do starého železa. V nejlepší formě byl před čtyřmi lety, kdy vyhrál Christmas Hurdle a v Champion Hurdle byl třetí. Moc se mi nelíbí, že jeho tým s ním praktikuje ofenzivní taktiku, když právě tehdy dokazoval, že má slušný závěr, s který dokáže cheltenhamský kopec vyběhnout. I když už má nejlepší za sebou, stále se ještě mezi špičkou neztratí a to platilo i při jeho debutu v handicapu, který absolvoval před měsícem ve Ffos Las. Náskok v cíli sice nebyl výrazný, ale vítězství získal s naprostým přehledem. Jeho rating se sice zvedl o 3 lb a v tomto dostihu ponese výrazně nejvyšší váhu, což určitě není nic lehkého, přesto bych mu za malý obnos důvěru dal. Bohužel Live sázky na Tipsportu jsou jen na vítěze, tak se s tím vypořádejte jak chcete.