Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Jak šťastný bude náš člověk z Amsterdamu?

Ondřej Blahník: Jak šťastný bude náš člověk z Amsterdamu?

Začíná Royal Ascot! První den jsou tři Gr.1, já si vybral střetnutí elitních tříletých mílařů.

LUCKY VEGA    V/1-3   7/2,5:1

Royal Ascot – 17:20 - 4. dostih – St James’s Palace Stakes (1600 m)

Fortuna 1+1 bod

Milovníci Pulp Fiction jistě uhodli mnou tipovaného koně již z nadpisu. Je to stejný kůň, jakého jsem tipoval v 2000 Guineas a který na mě udělal dojem již ve dvou letech. LUCKY VEGA sice v Newmarketu nezvítězil, ale ze třetího místa na vítězného Poetic Flare ztratil jen půl délky. Bilanci s ním neotočil ani v Irish 2000 Guineas, kde nastupoval jako favorit, přestože jeho trenérka Jessica Harrington varovala před hodně měkkou dráhou, která by mu neměla sedět. Na ní se dlouho nedokázal rozběhnout, ale nakonec zvládl aspoň čtvrté místo. Teď je půda dobrá a já věřím, že zas může něco ukázat. Není to žádný průchod, ale šance na V/M to je. Tipsport ho má 7,5 na vítěze, Fortuna líp 1-3.

Poetic Flare toho na jaře dokázal hodně, ale už je to jeho pátý start od 11. dubna, kdy vyhrál Listed v Leopardstownu a pak se účastnil klasických dostihů v Británii, Francii a Irsku. Ve všech se ukázal ve velmi dobré formě, i když ve Francii bral až šesté místo. Možná už to na něj může být moc, ale Jim Bolger říká, že je to tvrdý kůň, který hodně práce potřebuje.

V 2000 Guines vyhořeli zástupci Coolmoru, kteří by si tady chtěli dojít pro reparát. Wembley byl loni druhý v National Stakes za Thunder Moonem a v Dewhurst Stakes prohrál jen o půl délky s francouzským klasikem St Mark’s Basilicou. Na rychlé dráze v Newmarketu neměl moment, ale ani na měkké v Irish 2000 Guineas. To u loni druhého z Breeders' Cup Juvenile Turf Battlergrounda se spekuluje, že na zvlněné newmarketské dráze nedokázal najít rytmus. Je pravda, že Ryan Moore ho přestal jezdit ještě když byl na lepší pozici než později pátý Chindit.

Skládat reparát bude i Thunder Moon, který patřil mezi nejlepší dvouleté. Vyhrál National Stakes, na pro něj nevýhodné měkké dráze byl třetí v Dewhurst Stakes. V 2000 Guineas ale byl zcela mimo a Joseph O’Brien pro to nenašel žádné vysvětlení. Do jeho sedla však posadil Frankieho Dettoriho.

Šance se dávají i dvojici Mostahdaf a Highland Avenue, které dělilo půl délky na měkké dráze v Sandownu, ale druhý Highland Avenue nesl o 3 lb víc. Oba koně jdou letos nahoru, ale je to pro ně skok z Listed do nejlepší společnosti.

Rychlejší dráha sedne na rozdíl od Irish 2000 Guineas La Barrosovi, který loni bojoval se stájovým kolegou letos druhým v 2000 Guineas Master Of The Seasem. Maximalovi může být vhod zkrácení distance oproti derby předzkoušce v Chesteru.

STARTOVNÍ LISTINA

Tipů: 172 tipů, 51 správných tipů, vsazeno 239,5 bodů, výběr 260,54 bodů, zisk: +21,04 bodů (8,8%, ROI 1,09)

2021: 32 tipů, 10 správných tipů, vsazeno 51 bodů, výběr 61,15 bodů, zisk +10,15 body (19,9%, ROI 1,2)

2020: 14 tipů, 5 správných tipů, vsazeno 17 bodů, výběr 34,85 bodů, zisk: +17,85 bodů (105%, ROI 2,05)

(Ondřej Blahník)