Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Kdo je nejlepší polokrevník

Ondřej Blahník: Kdo je nejlepší polokrevník

Sázkové kanceláře nabízejí na Velkou pardubickou velké množství různých sázek, takže je z čeho vybírat. V jiných dostizích se již nějaký ten tip hledá hůř.

Pardubický mítink je nabitý dostihy, pole ale často nejsou velká a většina má velkého favorita. Ve Velké pardubické je to jiné. Řada týmů to radši zkouší ve Velké, než by šla s koněm třeba Cenu Labe o 700.000 korun. Pole je tedy dost početné. Ale pojďme popořadě. Vybral jsem si tip na první den, pak se již budu věnovat Velké, přestože třeba v prvním dostihu se mi zdá dost 12:1 Kornelia a v Poplerově memoriálu jsou podle mě šance Tiara Mana a Medica víc vyrovnané, než napovídají kurzy. Tiara Man je nejvíc 1,6:1, Medic se dá u Fortuny zahrát 4:1. Uvidíme, zda někdo mezi nimi vypíše uličku. V záloze je ale ještě Chrystal Cross, tak se do toho pouštět nebudu. V Ceně Vltavy hodně věřím Evženovi, který je podle mě velká naděje, ale kurz 2,5:1 je podle mě fér. Ani Aeneas není špatným koněm.

 

TRIM      6:1

Pardubice – sobota – 14:10 – 4. dostih – Křišťálový pohár

Tipsport   1 bod

První den jsou na programu dostihy s výraznými favority a jedním z nich je Křišťálový pohár. S favorizováním Cheminée lze souhlasit. Klisna se ukazuje velmi nadějně a všechny tři své starty na překážkách vyhrála. Poslední dva s výraznou převahou. Jako čtyřletá navíc bude mít velkou váhovou výhodu, což se na měkčí dráze může hodit. Na to, že je to ale teprve nováček na překážkách, je její kurz 1,7:1 dost nízký.

Nečekám, že by jí měl vrátit porážku někdo z koní, s nimiž již startovala, ale na startu jsou dva zkušení koně, které bych nepodceňoval. Aztek před dvěma lety tento dostih vyhrál a loni si připsal Gran Corsa Siepi di Merano. Letos začal pravděpodobně kvůli zranění později a na své výkony nenavázal. Možná se mu už moc nechce, přesto v oba starty v Itálii nelze brát jako vyložená zklamání. Stále byl ve hře s velmi dobrými koni. Kurz 5,5:1 mi nepřijde špatný, já si ale vybral jiného koně.

Trim se u nás před lety předvedl extrémně ofenzivní taktikou. První nedotáhl kvůli pádu, podruhé ho soupeři v 4400 metrů dlouhém Zlatém poháru chytli dvě překážky před cílem. V Polsku si letos počínal naprosto suverénně, i když je pravda, že tam není taková konkurence. Podařilo se mu vyhrát i Wielkou Partynickou na 4200 metrů, když ho Andrii Czopyk na začátku podržel. Prohrál jen v Bad Harzburgu, ale porazili ho slušní koně. Shrubland dokázal vyhrát ve Francii, Leierspielerin porazil minule Azteka v Itálii. Navíc tamní dráha je takový kolotoč, kde se podle mě Trim nedokázal tak rozběhnout. 2 míle jsou pro něj ideální distance, proti může být měkčí půda. Nejlepší bude počkat, až jak bude vypadat. Proto se sázením opatrně. Radši bych počkal, až jaká bude dráha. Výrazně měkká dráha by byla proti němu. Jinak bych to za malý obnos proti favoritce risknul.

 

Velká pardubická – 16:40 – 8. dostih

MAZHILIS    1-4   3:1 (Fortuna)  1 bod

RATHLIN ROSE   1-6  4:1 (Fortuna) 1 bod

                 nedokončí  2,7:1 (Tipsport) 1 bod

CHICNAME DE COTTE  nejlepší polokrevník  4:1 (Tipsport) 1 bod 

Velká pardubická je skutečně sázkový hit. Především Tipsport vypsal sázky na kde co. Kurzy na dostih vypsaly i další naše kanceláře Fortuna a Synot Tip. Tradičně to drží i několik sázkovek na ostrovech.

Právě tam je překvapivě vysoko obhájce Tzigane Du Berlais. Přitom ze startujících je nejvíc prověřený. Velmi dobře zaběhl na jaře a jeden výpadek v takticky rozjeté poslední kvalifikaci bych nebral tak vážně. Bookmakeři na ostrovech ho mají v kurzech 5 až 5,5:1, což je podle mě slušné. Vylezl i u našich kanceláří. Fortuna ho má 4,9:1, o 0,05 výš než Tipsport. Podle mě má velkou šanci na obhajobu a kurz bych bral, ale já si už v předběžných sázkách zahrál 22:1 Mazhilise a nechce se mi jít proti němu.

Mazhilis je momentálně nejvíc 13:1, což už je asi tak, jak má být. Mě letos padnul do oka, když odolával útoku nadějného Evžena na 4300 metrů, což je pro něj krátká distance. V poslední kvalifikaci mu podle mě nesedlo počáteční pomalé tempo, přesto nezaběhl špatně. Rychlejší dostih mu jistě sedne líp a o jeho vytrvalost se nebojím. Po zdravotních problémech to vypadá, že se dostal do formy a naučil se zvládat i cross country, i když posledně na Velkém anglickém skoku udělal menší chybu. Před třemi lety porazil v Gran Premio Merano velmi dobré koně. Je sice o něco starší, ale třídu podle mě stále má a Jan Kratochvíl ho dobře zná. Proti „Tziganovi“ nejdu, ale sázím na to, že teď může jít ještě nahoru a má šanci být mezi prvními. Líbila se mi i sázka, kterou vytáhl kolega Jarda Fabris, jako nejlepšího koně od Josefa Váni, protože u zbylých tří jsou otázky buď ohledně distance nebo formy. Já ho dám na „plac“.

Co se týká Rathlin Rose, je to podle mě jeden z nejlepších koní, kteří sem dorazili z ostrovů. Nevím, jestli výkony, které předvádí ve velkých britských handicapech, by někdo z naší špičky zvládnul. Nevýhodou je samozřejmě absence zkušenosti s cross country a především se zdejšími specifiky. Jede ho ale James Best, který podle mě loni zajel dobře Ribelina. To mu dává šanci, že by to mohl přejít. Pokud se mu to povede, věřím, že bude patřit k nejlepším. Za drobné jsem si ho dal i each way, ale v tipu budu rozumnější. U něj to ale podle mě bude hodně buď anebo. Proto se sázka na umístění dá pojistit sázkou, že dostih nedokončí, která je v slušném kurzu 2,7:1.

Do Velké jsem si vybral ještě jeden speciál a tím je sázka, který ze čtyř polokrevníků doběhne dřív do cíle. Tipsport drží dva koně 2,8 a 2,85:1. Čerstvý nákup Beau Rochelais k nám přišel s francouzským ratingem 52 kg, což podle mě není moc. V Pardubicích půjde poprvé, stejně jako jeho jezdec, což pro mě není dobrá vizitka. Bridgeur již dvakrát ve Velké startoval a byl vždy sedmý. Chodí zepředu, ale soupeři ho v konci chytí. Líbilo se mi, jak ho Jaroslav Myška zajel posledně v kvalifikaci, kdy si nechal soupeře přijít k sobě, a ještě dokázali odskočit a v cíli byli blízko třetí. Takový klid ale na špici mít tentokrát nebude. Proto se mi tu víc líbí Chicname De Cotte. Ten chodil ve Francii slušně krosy, ale měl spíš s klesající formu. Bridgeur ho v posledním startu porazil. Bylo to ale na kratší distanci a Chicname De Cotte by měl mít dost vytrvalosti. U nás se představil dvakrát v kvalifikaci a vždy skončil pátý. Vyzkoušel si zdejší podmínky a v posledním startu ho jel Jordan Duchene, který již startoval ve Velké pardubické 2015. Když vezmu, že Temlář podle mě do Velké nepatří, kurz 4:1 musím vzít.

SÁZKOVÁ NABÍDKA 

Tipů: 116, správných tipů: 32, vsazeno: 159,5 bodů, zisk: - 10,96 bodů