Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Loterie v Newbury

Ondřej Blahník: Loterie v Newbury

Odložený mítink v Newbury nabízí kromě dvou předzkoušek na Chelntenham Festival tradiční handicap přes proutěné překážky.

Včera se na britské překážkové scéně odehrály dvě velké události. V Betfair Ascot Chase se měl k ofenzivní taktice vrátit Cyrname, který neuspěl v King George VI Chase. Svoji výjimečnou pozici si zde vybudoval před dvěma lety, kdy famózním způsobem deklasoval velmi dobré soupeře a stal se tak nejlépe hodnoceným překážkářem v Británii. I přes porážku Altiora nebo podzimní vítězství ve Wetherby jsme se ale již takhle suverénního výkonu od něj nedočkali.

Tomuhle dostihu jsem se včera vyhnul. Čekal jsem přetahovanou o špici dostihu, ofenzivním koněm je totiž i nadějný Dashel Drasher a bývá i Master Tommytucker. DASHER DRASHER to nakonec rozhodl, Cyrname opět zadržen.

VÝSLEDEK

 

Další událostí byl návrat GOSHENa. Loni v Triumph Hurdle si ve vítězné pozici za poslední překážkou zachytil podkovy, klopítl a ztratil jezdce. Na podzim mu Gary Moore dal dva starty na rovině, v International Hurdle v Cheltenhamu však zcela propadl.

International Hurdle vyhrál Song For Someone, teď mu Goshen v Betway Kingwell Hurdle ve Wincantonu nadělil 22 délek. Jamie Moore se v rovině jen ohlížel. Jeho výkon vzbudil oprávněný dojem a s kurzem 6:1 ho posunul na třetí pozici pro Champion Hurdle za dvojicí favoritek.

VÝSLEDEK

 

Dnes jsou v Newbury na programu dvě předzkoušky Cheltenham Festivalu. V Betfair Denman Chase je favoritem můj oblíbenec Clan Des Obeaux. Tenhle dostih již vyhrál před dvěma lety, kdy byl přesunut do Ascotu. V Newbury ale už taky dvakrát vyhrál. Přestože nezískal hatrrick v King George VI Chase, formu má stále dobrou. 1,85:1 ale pro mě není kurz, který bych doporučil. Lostintransaltion může mít v Newbury konečně podmínky, které mu sednou a přeci jen byl třetí v Gold Cupu.

STARTOVNÍ LISTINA

Ani Betfair Game Spirit Chase mě neláká. Díky posunu termínu zamíří Altior rovnou do Queen Mother Champion Chase a na rozdíl od původní účasti v Denman Chase se zde poprvé v sezóně rozběhá loňský vítěz RSA Chase Champ.

STARTOVNÍ LISTINA

Baví mě ale hrabat se v handicapech. Proto jsem si vybral tipy v Betfair Hurdle. Mezi 24 účastníky to ale bude skutečná loterie.

 

MILKWOOD   V/1-3    13/4,7:1

Fortuna  1 + 1 bod

MACK THE MAN  1-5    4,6:1

Fortuna   1 bod

16:35 – Newbury – Betfair Hurdle – 3300 m

V tomto handicapu se ukazuje řada nováčků, z kterých později může něco být. Mezi vítězi posledních deseti ročníků najdeme třeba My Tent Or Yours, Ballyandy nebo Kalashnikova. Favoritem je tu Skeltonův Cadzand. Vyhrál lehce poslední dva starty, ale že by zrovna někoho porazil.

Možná víc se mi líbí Soaring Glory. Je to takový velký kůň. Na podzim spadl ve Wetherby v dobré pozici a špatně nešel naposledy v Ascotu, kdy vyhrál My Drogo.

Loni se mi mezi nováčky líbil Edwardstone, kurz na Gumbala je přeci jen fakt dost. Na mě z účastníků zatím největší dojem udělal Buzz. Předvádí velmi dobré výkony, ale tím si také vyběhal nejvyšší váhu v poli. I tu může unést, ale poohlédnul jsem se jinde.

Milkwood neběhal špatně ani minulou sezónu, ale tuhle se mi líbí ještě víc. Lehce vyhrál na jím úvodu ve Ffos Las, na stejné dráze se pak střetl ve Welsh Champion Hurdle se silnými soupeři. Tehdy vyhrál Sceaux Royal před Ballyandym, kteří patří ke špičce a nosili vyšší váhy. Milkwood skončil čtvrtý 2 ½ délky za Buzzem, který nosil nižší váhu. Navíc se mu před poslední překážkou zúžil prostor.

Dobrý výkon podal následně v Newbury. V závěrečné fázi ho blokoval padající Harry Cobden z Thyme White (taky slušný koník), přesto závěrečným zrychlením stihl třetí místo za vítěznou Floressou. Od té doby byl hlášen do několika dostihů, ale byl škrtán kvůli měkké půdě. Kdyby se dostih odběhl na měkku před týdnem, nešel bych do něj. „Good to soft“ ale už vypadá líp a myslím, že se tady neztratí.

Mack The Man se tu před rokem zamotal do hromadného pádu na poslední překážce, který způsobil Lightly Sqeeze. Toho na úvod minulé sezóny porazil i s vyšší váhou a pak v Sandownu porazil Protektorata a Song Of Someona, kteří ale nosili vyšší váhu. Zmíněný pád přišel ve chvíli, kdy vypadal, že by mohl získat nějaké umístění, ale posoudit se to dá těžko.

Na podzim začal ve steeplechase, ale přestože nedělal vyložené chyby, skákal dost opatrně a na překážkách ztrácel. Vrátit ho na proutěnky byl dobrý tah. Ve Wincantonu vyhrál, i když jen o ¾ délky. Tady na tom může být líp a kurz na tabuli nevypadá špatně.

Tipsport sázky na tento dostih nevypsal, ale měly by být v Live nabídce. Fortuna to má.

STARTOVNÍ LISTINA

 

Tipů: 146 tipů, 45 správných tipů, vsazeno 197,5 bodů, výběr 218,59 bodů, zisk: + 20,09 bodů (10,2 %, ROI 1,1)

2021: 6 tipů, 4 správné tipy, vsazeno 9 bodů, výběr 19,2 bodů, zisk + 10,2 body (113,3 %, ROI 2,1)

2020: 14 tipů, 5 správných tipů, vsazeno 17 bodů, výběr 34,85 bodů, zisk: + 17,85 bodů (105%, ROI 2,05)