Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Sázka na prezidenta

Ondřej Blahník: Sázka na prezidenta

Náš největší dostih na supervytrvalcké distanci slaví 100. ročník a já bych to rád oslavil také.

CACOPHONOUS     V   4:1

Velká Chuchle - 15:00 - 5.dostih

Renomia 100. Cena prezidenta republiky (3200 m)

Tipsport  2 body

Cena prezidenta republiky slaví 100 let, což je úctyhodné číslo. Distance 3200 metrů je ale u nás neobvyklá, na supervytrvaleckých tratích se u nás moc dostihů neběhá, na jedničkové scéně jen Karlovarská dvojnásobná míle, což bývá většinou handicap, a právě Cena prezidenta republiky, což je takový vrchol na závěr sezóny.

Jak říkám, tuhle distanci má málokdo vyzkoušenou, a proto rád sáhnu po někom, kdo s ní nemá problém, naopak mu vyhovuje. Tím je favorit dostihu CACOPHONOUS. Z Británie nepřišel s kdoví jakou kariérou s ratingem 68 lb, ale měl i 80 lb. U nás se chytnul na supervytrvaleckých dostizích, ale byl i třetí ve Velké ceně českého turfu a v říjnu dokonce doběhl pátý v Prix du Cadran (Gr.1) na Arc mítinku. V dostihu na 4000 metrů těžil ze své vytrvalosti, na hluboké dráze zpočátku nestíhal, ale pak porazil vadnoucí soupeře. Do konce roku byl ještě čtvrtý v italském St Legeru.

Letos začal rovnou ve Francii, na Listed konkurenci sice nestačil, ale ostuda to nebyla. Kromě letního startu ve Vichy na pro něj rychlé dráze tam neběhal špatně. U nás byl třetí ve Zlatém poháru, což je také dobrý výsledek. V Prix du Cadran sice nezaběhl, ale letos se říkalo, že je to jeden z nejlépe obsazených ročníků historie. Běželo se na rychlejší dráze, hlavní pole nešlo tak rychle, takže Cacophonous stáhal v poli, když soupeři zabrali, byl rázem mimo hru. Aspoň se ale nemusel tolik nadřít a po třech týdnech může být čerstvý. Žádný z jeho soupeřů takové zkušenosti nemá.

Na Orleana to může být už dlouhé, neměl problém vyhrát na 2000 metrů. Killwort sice porazil Opasana, ale to bylo taktikou, doma ve Zlatém poháru už nezaběhnul a od té doby tři měsíce neběhal. Z tříletých se mi nejvíc líbí Dionis. Pokud to vezme ofenzivněji jako v St Legeru v Chuchli, může otočit poměr se slovenským Cape Crownem. Oba St Legery ale podle mě nebyly zas tak dobře obsazené. Nezapomínal bych na stájovou kolegyni Dionise Lady In Pink. Její třetí místo v předzkoušce Oaks nebylo špatné. Po delší pauze ve Slovenském Oaks měla v rovině karambol a bylo to na ní krátké. Podle mě je moc a při troše štěstí může být pátá, když kurz 1-5 je 3,85:1. Akovku s Cacophonem jsem využil.

STARTOVNÍ LISTINA

 

Tipů: 194 tipů, 59 správných tipů, vsazeno 272,5 bodů, výběr 293,39 bodů, zisk: +22,89 bodů (8,4%, ROI 1,08)

2021: 54 tipů, 18 správných tipů, vsazeno 84 bodů, výběr 96 bodů, zisk +12 bodů (14,2%, ROI 1,14)

2020: 14 tipů, 5 správných tipů, vsazeno 17 bodů, výběr 34,85 bodů, zisk: +17,85 bodů (105%, ROI 2,05)

(Ondřej Blahník)