Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Sázkaři mi čtou myšlenky

Ondřej Blahník: Sázkaři mi čtou myšlenky

Proč to první den Cheltenham Festivalu bude bez tipu, přestože jsem měl pár koní vyhlédnutých.

Cheltenham Festival je mítink, kam zpravidla směřují všichni dobří koně na ostrovech. Proto si už člověk díky ante-post nabídce vyhledává tipy dopředu a mapuje, koho tak bude hrát. U nás tento druh sázek nemáme, proto musíme čekat u některých dostihů často ještě na ráno před dostihy.

I já jsem si průběžně své případné koně hledal dopředu. Někteří se nakonec vydají do jiného dostihu, než jsem myslel, jiní, jako Thyme Hill, na kterého jsem se těšil ve Stayers‘ Hurdle, se kvůli zranění ani na Cheltenham Festival nedostanou. Třeba Altior Fans ale na to už musí být zvyklí.

Přestože i mě se staly určité přesuny, po zveřejnění úterní nabídky jsem se zaradoval. Především Fortuna začala dávat kurzy dopředu, což mi vyhovuje. Přes stížnosti od některých hráčů, mě třeba 2, 3 stovky i na vyšší kurzy bez problémů vzali. Když je nabídka komplet u obou kanceláří, ještě to pak dorovnávám. Někdy se vyplatí počkat, jindy ne. Včera se vyplatilo neváhat.

Právě díky posunům kurzů u mých favoritů jsem se nakonec rozhodl tipy nedávat. Ani jeden z kurzů už moc doporučit nelze. Přesto se na ně můžeme podívat.

 

14:20 - Sky Bet Supreme Novices' Hurdle – 3300 m

V tomhle dostihu jsem dřív dával důvěru koním, kteří rok před tím zaběhli v Chamion Bumperu. Appreciate It je právě takovým koněm a na překážkách zatím nezaváhal. Přes jeho výkony ale kurz 1,8:1 mezi nováčky není nic pro mě, proto se tomuhle dostihu vyhnu.

STARTOVNÍ LISTINA

 

14:55 - Sporting Life Arkle Challenge Trophy Novices' Chase – 3200 m

Loňský vítěz Shishkin je na těžkých skocích suverénní. Po škrtu irského suveréna Energumena ale má také kurz 1,44:1. Na mě udělal dojem Allmankind při jeho vítězství v Sandownu. Těžký skokanský úsek zvládl bez problému. Proto mě překvapil jeho nečistý styl ve Warwicku. Prý tehdy nechytil správný rytmus. Loni v Triumph Hurdle šel dobře, tak uvidíme, Skeltoni mají formu. Půjdu proti favoritovi, ale jen zlehka.

STARTOVNÍ LISTINA

 

14:05 - Unibet Champion Hurdle – 3300 m

O tom píšu v článku - Kdo bude šampiónem proutěnkářů?

 

16:40 - Close Brothers Mares' Hurdle – 4000 m

Na tenhle dostih jsem chtěl vytáhnout tip. Přestože je na startu víc zajímavých klisen, přijde mi to jako match dvou z nich. Favoritka Concertista (2,15:1) loni s převahou vyhrála Mares‘ Novices‘ Hurdle a letos s lehkostí oba starty. Mě se ale také hodně líbí ROKSANA. Ta tento dostih vyhrála před dvěma lety, kdy jí to ulehčila na posledním skoku padnoucí Benie Des Dieux. Loni za ní byla čtvrtá, když vyhrála Honeysuckle, která je teď favoritkou Champion Hurdle. Letos mi přijde, že tak kvalitní soupeřkou je jen favoritka. Ta je mladší a nadějnější.

Roksana je ale tuto sezónu v životní formě. Krásný úvod sezóny ve Wetherby, jen 2 délky třetí za Paisley Parkem a Thyme Hillem v Ascotu a procházka mezi klisnami na stejné dráze. Vím, že to bylo vždy na 3 mílích, ale podle mě jí ani 4000 metrů nedělá problém. Třeba loňský souboj se Sumerville Boyem se mi líbil. Zvlášť na měkké dráze a stále je hlášen spíš „soft“. Dan Skelton říká, že na ní prostě přišli. Její kurz byl včera 4 i 4,25:1. To jsem si jí dal. Dnes ale klesl na 3,6:1, koukám, že už je zas 3,85:1. Na ostrovech ale už jí mají opět 4 a víc. Tak bych asi počkal na LIVE.

STARTOVNÍ LISTINA

 

17:50 - Sam Vestey National Hunt Challenge Cup Novices' Chase – 6000 m

Tenhle dostih bude jedním z těch, kteří místo amatérů pojedou profesionální jezdci. Dlouhodobým favoritem zde byl Galvin, který tu byl loni druhý v handicapu na proutěnkách na 4000 metrů. První setkání s dlouhou distancí ale pro něj dobře a na podzim lehce v Cheltenhamu vyhrál steeplechase na 4900 metrů.

NEXT DEASTINATION se mi líbil již na proutěnkách, kdy patřil mezi nováčky v Irsku ke špičce. Když jsem byl před třemi lety na Cheltenham Festivalu, byl tu čtvrtý, když v dostihu na 4200 metrů šel hodně koncem. Pak si to vynahradil v Punchestownu, kde na 3 mílích porazil Delta Work. Pak se ale na dva roky odmlčel a když se na podzim vrátil, již nebyl v tréninku Willieho Mullinse ale Paula Nichollse. První start na proutěnkách po takové pauze se mi líbil, když nestačil jen na Roksanu. Pak přešel na steeply a oba starty s jistotou vyhrál. Při výhře ve Warwicku jsem ho tady tipoval.

Přál jsem si, aby šel Brown Advisory Novices' Chase, kde bych si ho v kurzu tak 8:1 dal klidně proti Monkfishovi. Paul Nicholls mu ale prý po tří hodinové s majitelem vybral právě tento dostih. Jeho mínění asi ovlivnilo i to, že byl Royal Pagaille nasměrován do Gold Cupu. Včera jsem si ho u Fortuny vsadil 4,5:1. Dnes je ale nejlíp 3,4:1. 6000 metrů je ale skutečně trochu neznámá, proto jsem od tipu v takovém kurzu upustil.

STARTOVNÍ LISTINA

(Ondřej Blahník)