Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Sizing John se vrací

Ondřej Blahník: Sizing John se vrací
Sizing John v Irish Gold Cupu foto: The Sun

Dnešními hlavními body překážkové neděle na ostrovech jsou především dostihy v Irsku, kde se poprvé v letošní sezóně představí vítěz Cheltenham Gold Cupu Sizing John.

Dostihy v Británii byly zrušeny. Mítink v Kelso byl zrušen již dřív, v Huntingtonu, kde se měly běžet Peterborough Chase, dnes ráno kvůli sněhové nadílce. Dostihy v Irsku se ale neruší, i když v Punchestownu je po deštích hodně měkko.

 

UN DE SCEAUX 1,6:1

Cork - 15:20 - 4. dostih

Kerry Group Hilly Way Chase (3300 m)

vítěz (Tipsport) 3 body

V Corku, kde je stav dráhy "soft to heavy", vstoupí do sezóny Mullinsův UN DE SCEAUX. Přestože na jaře v Cheltenhamu vyhrál 4200 metrů dlouhé Ryanair Chase, jeho parketou jsou především dvoumílové dostihy, na kterých sklidil mnoho úspěchů. Přestože ponese v dostihu nejvyšší váhu a všichni soupeři jsou již rozběhaní, nedokážu si nějak představit, že by ho někdo z nich dokázal porazit.

 

SIZING JOHN 1,95:1

Punchestown - 15:05 - 4. dostih

John Durkan Memorial Punchestown Chase (4000 m)

vítěz (Tipsport) 3 body

V Punchestownu si budou muset účastníci poradit s hlubokou dráhou. Na startu je silná sestava. Návrat na kratší trať může pomoci druhému z Ryanir Chase Sub Lieutenantovi. Je tu i výborný Mullinsův Djakadam. Jemu by ale sedla naopak delší distance. SIZING JOHN měl loni vynikající sezónu zakončenou výhrou v Cheltenham Gold Cupu. Na jaře tu sice porazil v Punchestown Gold Cupu Djakadama jen těsně, ale jemu by tentokrát měla víc sednout distance, protože kdysi bez problémů zvládal dvě míle. I když těžká půda dostih "prodlužuje", délka dostihu by měla být rozhodující.