Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: Special Tiara to zvládne i na "měkku"

Ondřej Blahník: Special Tiara to zvládne i na "měkku"

Dnes začíná v Leopardstownu dvoudenní Dublin Racing Festival, v jehož nabitém programu jsou první den dva velké dostihy.

Nemělo by se přehlédnout, že se v Sandownu půjde stejně jako loni před Cheltenhamem rozběhnout vítěz Champion Hurdle Buveur D'Air, ale to není nic na sázení. Lepší nabídka je právě v Leopradstownu, kde jsem se koukl na dva vrcholy. Do dostihu nováčků se pouštět nebudu.

 

SPECIAL TIARA 9:1

Leopardstown - 14:45 - 2. dostih - Dublin Chase

vítěz/místo (1-2 3:1) - Tipsport - 1 bod

Díky podpoře momentální Mullinsovi stájové jedničky Paula Towneda je favoritem Yorkhill. Pro něj byla posledně Christmas Chase příliš dlouhá. Tohle je ale zas dost krátké, když své nejlepší výkony zatím podal na tratích okolo 4000 metrů. Jeho stájový druh Min, je na dvou mílové distanci prověřený. Minule mu sice bylo vítězství odňato, protože v rovině poškodil Simply Ned, na začátku dostihu to ale trochu napálil a myslím, že tady bude lepším koněm. O tempo by se tu měl navíc starat vítěz Queen Mother Champion Chase SPECIAL TIARA. To je rychlík, kterému vyhovuje pevnější podklad. Na podzim v Cheltenhamu ale těsně porazil Simply Neda i na "softu" i s váhovou nevýhodou. O Vánocích v Kemptonu si také na podobném podkladu vyšlapoval, než udělal chybu na "open ditch". Půda mu tedy do karet nehraje, nad ostatními soupeři ale také visí určité otazníky. Já myslím, že se mu bude v Leopardstownu líbit, když pro něj může být výhodou kratší rovina. Kurz je lákavý, proč to nezkusit.

 

BAPAUME 1,8:1 1-4

Leopardstown - 16:30 - 5. dostih - Irish Champion Hurdle

Tipsport - 2 body

Nevysvětlený výpadek fenomenálního Faugheena, který se po zranění vrátil ve velkém stylu, ale v dalším startu přestal stíhat a byl zadržen, nebudí dvakrát důvěru. Kurz 2,35:1 je na takového koně sice lákavý, ale já bych ho radši vynechal a počkal si, jak na to skutečně je. Jeho stájový kolega Melon se v Cheltenhamu také předvedl dobře, takže je oprávněně druhý favorit. Mě se ale líbí loňští čtyřletí. Defi Du Seuil a Bapaume byli loni špičkou ročníku. Její členové se ale novou sezónu ve větší míře pouštěli na delší distance, což si myslím, že pro takhle mladé koně není ideální. Příklad je minulý týden Ex Patriot, který v Cheltenhamu nestačil na hluboké dráze na tři míle. Stejnou distanci šel minule i Bapaume a dlouho vypadal dobře. Nakonec nestačil na výbornou Apple's Jade a zde startujícího Supasundae, pro něhož jsou ale delší dostihy ideální. Defi Du Seuil na podzim neuspěl v Ascotu na 4000 metrů. I to podle mě na něj bylo dlouhé, čtvrté místo ale bylo za očekáváním. Větší odstup byl spíš dán tím, že na něj Barry Geraghty již v závěru netlačil. Nemyslím si, že by na tom teď nemusel být lépe, ale přeci jen tahle forma a absence dalšího startu je otazníkem. Proto volím BAPAUME "do dálky", i když podle nabídky zahraničních sázkovek bych si představoval o něco lepší kurz.