Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: V Cheltenhamu je velký handicap

Ondřej Blahník: V Cheltenhamu je velký handicap

V Cheltenhamu se dnes odběhne první ze série velkých handicapů Paddy Power Gold Cup, kde se utká 20 koní.

V Cheltenhamu probíhá první velký mítink sezóny, jehož dnešním vrcholem je Paddy Power Gold Cup, první ze série velkých handicapů v Cheltenhamu na distanci okolo 4000 metrů. Handicapy se střádají na staré a nové trati. Tenhle se odběhne a té staré s kratší rovinou.

15:15 - Paddy Power Gold Cup Handicap Chase (4000 m)

MIDNIGHT SHADOW   V/1-4  12/3,25:1

Tipsport  1+1 bod

SPIRITOFTHEGAMES   1-5  4,5:1

Tipsport  1 bod

Nabitý handicap s 20 koňmi je vždycky loterie. Úplně nemám čas se o nich rozepisovat. Někteří koně na čele nabídky ve mně úplně nebudí důvěru. Al Dancer býval nadějný kůň, loni tu skončil třetí, ale v dalších startech nezaběhl. Teď poprvé nastoupí v tréninku Sama Thomase, který si ho pochavluje, má o 5 lb nižší rating dobré vstupy do sezóny, ale já bych byl opatrný.

K Paulu Nichollsovi přešla další dřívější naděje Lalor. Ten v podobných handicapech obsadil dvě třetí místa, ale bylo to v zimě 2020 a když se letos vrátil na dráhu, oba starty nedokončil. V Aintree dostih odvodil, ale distance na něj asi byla příliš dlouhá. V letním startu ale byl od začátku mimo. Teď má za sebou čerstvě operaci dechu, ale nedá se na to moc spoléhat. Druhá nová Nichollsova akvizice Simply The Betts vyhrál podobný handicap na Cheltenham Festivalu 2020, loni tu byl šestý, ale od té doby se na dráze neobjevil.

Protektorat se mi líbí víc. Před rokem zde působivě vyhrál steepl pro nováčky a na jaře Gr.1 novices chase v Aintree. První start v sezóně nemusí být problém, musí se však poprat s nejvyšší váhou.

Já bych tu dal přednost koním, kteří už mají start v nohách. Loňský vítěz Coole Cody má letos o 4 lb vyšší rating, ale v minulých startech potvrdil, že mu nedělá problém. Je to hodně ofenzivní kůň a na rychlé dráze může být opět těžko k chytání. Před tímto startem se rozběhal druhým místem na proutěnkách o říjnovém mítinku v Cheltenhamu. Možná mu bude v sedle chybět Tom O’Brien, který jezdí pro Philipa Hobbse, ale Adam Wedge už ho také jezdil. Jeho kurz je možná tak vysoko, protože od roku 1960 se jen pětici koní podařilo opakovaně zvítězit (Fotria, Gay Trip, Half Free, Cyfor Malta a Bradbury Star), což bylo naposledy v roce 1994. Dá se ale hrát sólo místo a kurz 1-4 4,5:1 není špatný.

Z outsiderů si ale vyberu Spiritofthegamese. Ten má v těchto velkých handicapech velmi dobrou bilanci. Pokud se jich účastnil, byl od jara 2019 2., Z, 2., 2., 6., 2. a 8. Teď má o 4 lb míň, než když byl loni druhý a rozběhal se na proutěnkách v Newbury. Na povrch je podle mě flexibilní. Je to sice nevyhrávající tip, ale kurz do pátého 4,5:1 si vezmu. Harry Skelton pojede jejich Protektorata, ale Bridget Andrews ho také jezdí a dobře.

Nejvíc se mi však líbí MIDNIGHT SHADOW. Loni byl druhý v Caspian Caviar Gold Cupu, který se běhá na nové trati, kde mu utekl jen nepodchycený irský Chatham Street Lad, který byl na jaře dobře čtvrtý v Marsh Novices‘ Chase na Cheltenham Festivalu. Midnight Shadow pak šel v únoru proutěnky, které nedokončil a v sezóně již nestartoval. Do té nové však vstoupil mnohem líp než do té loňské. V Monet’s Gardel Old Roan Handicap Chase v Aintree jsem se chvíli bál, že mi porazí Allmankinda, což je podle mě hodně dobrý kůň, stejně Ichy Feet, který ho ještě těsně porazil. Za to dostal ještě 2 lb dolů, takže teď bude mít i jednu míň, než když byl loni na podzim v Cheltenhamu druhý. Ukázal tedy již dobrou formu, rating sedí, stálý jezdec Ryan Mania a starou trať s kratší rovinou by také mohl dát. Kurz beru.

STARTOVNÍ LISTINA

Tipů: 196 tipů, 59 správných tipů, vsazeno 275,5 bodů, výběr 293,39 bodů, zisk: +19,89 bodů (7,2%, ROI 1,07)

2021: 56 tipů, 18 správných tipů, vsazeno 87 bodů, výběr 96 bodů, zisk +9 bodů (10,3%, ROI 1,1)

2020: 14 tipů, 5 správných tipů, vsazeno 17 bodů, výběr 34,85 bodů, zisk: +17,85 bodů (105%, ROI 2,05)

(Ondřej Blahník)