Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: V Mostě si dokážu vybrat

Ondřej Blahník: V Mostě si dokážu vybrat

V sobotním mosteckém programu jsem si vybral několik tipů se zajímavými kurzy.

BIG BEN   V/1-3  8,5/3,5:1

Most – 13:30 – 3. dostih – handicap III. kat., 1600 m

Tipsport  1 + 1 bod

O tomhle handicapu jsem psal již v ROZBORECH, takže se nebudu vyjadřovat k jednotlivým koním. Zaujal mě kurz na Big Bena, kterého jsem vytáhl jako vítěze. Líbili se mi oba starty v Chuchli, kdy šel ofenzivně. V létě byl těsně druhý v slušně obsazeném trojkovém handicapu. Fabrian Erste ho porazil o krk, přestože nevyužil úlevy pro tříleté. Minule ale i s vyšší váhou porazil Tropical Bonda, když se po dvou startech vrátil na optimálnější distanci.  

Start v Karlových Varech se mu nepovedl, hned po startu se dostal do skrumáže koní a odpadl na konec pole, což pro něj nebylo ideální. Posledně se na mítinku EJC vrátil k ofenzivní taktice a mezi velmi slušnými zástupci českého chovu získal čtvrté místo.

To je podle mě důkaz dobré formy. Nečekám, že by v Mostě mělo být nějak měkko a myslím si, že se tentokrát se s ním Jiří Chaloupka dostane na přední pozici, což je na mostecké dráze výhodou. Ta mu nedělala problém ani v minulosti a podle mě je to dobrá šance. Takový kurz tedy musím vzít.

 

SPENCER   V/1-3    12/3,5:1

Most - 14:30 - 5. dostih - Velká podzimní cena MoguluR (hdcp I.kat., 2000 m)

Tipsport 1 + 1

I tento dostih jsem dělal v ROZBORECH. Dostih mi přijde vyrovnaný a nikoho bych nepodceňoval. Nakonec jsem vytáhl Zariyannku, která sice ponese nejvyšší váhu, ale na jedničkové scéně sbírá pravidelně cenná umístění. Pokud se na ní neprojeví dlouhá sezóna, měla by zaběhnout dobře.

Jak jsem psal, pokud by Cape Freedom předvedl výkon z Velké letní ceny, nebylo by co řešit. Konkurence tam nebyla tak silná, Grigri De Lancray se tam zranil. Utekla soupeřům ale o hodně délek a vypadalo to, že se stejně jako loňský rok dostal do výborné formy. Ve Velké ceně prahy byl sice až sedmý, ale míle je přeci je pro něj na hraně a bylo to na rychlejší dráze. Oblíbené měkké půdy se opět dočkal při EJC Middle, ale ani tam při obhajobě nepřesvědčil. Jeho formy je tedy otazníkem.

Crush On Me vyhrála lehce v Karlových Varech, ale je to problematická klisna. V dostihu často puluje a často nepomáhá ani když je na poslední pozici za koňmi. V dostihu se musí usadit, což nebývá jednoduché. S nízkou váhou tady může vyhrát, ale také zklamat a v tomhle kurzu to za riziko nestojí.

Pak je tady několik koní, kteří by to podle mě potřebovali o chloupek delší. Těmi jsou Bonys, Avignon, Kenshibu a Orleano. Orlenao sice vyhrál ve Varech na 2000 metrů, ale na jeho oblíbené měkké dráze, které se asi nedočká.

Proto přicházíme k mému tipu. SPENCER má o něco vyšší rating, než s jakým dokázal vyhrát, ale jinak běhá spolehlivě. Nepovedl se mu start ve Varech na 2000 metrů, kde začal vzadu, ale již v oblouku do roviny byl na první pozici. V rovině ho ale soupeři předběhli. Líp chodí z pozice, start před týdnem v Pardubicích se mi líbil a dokázal, že ani po změně trenéra neztratil formu. Ofenzivnější taktika se v Mostě hodí a nevím, proč zrovna on má tak vysoký kurz. Jak říkám, já dostih vidím vyrovnaný. Simona Laubeová ho sice pojede poprvé, po odchodu od Allana Petrlíka nedostává tolik šancí, což pro žokeje není nikdy dobré, přesto si myslím, že to takový problém nebude a v tomhle kurzu zkusím zariskovat.

STARTOVNÍ LISTINY

Tipů: 192 tipů, 58 správných tipů, vsazeno 268,5 bodů, výběr 289,89 bodů, zisk: +23,39 bodů (9,8%, ROI 1,09)

2021: 52 tipů, 17 správných tipů, vsazeno 80 bodů, výběr 92,5 bodů, zisk +12,5 body (15,6%, ROI 1,15)

2020: 14 tipů, 5 správných tipů, vsazeno 17 bodů, výběr 34,85 bodů, zisk: +17,85 bodů (105%, ROI 2,05)

(Ondřej Blahník)