Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Ondřej Blahník: V Mostě startuje nová sezóna

Ondřej Blahník: V Mostě startuje nová sezóna

Okamžik, na který se všichni domácí turfmani těšili, první dostihy nové sezóny. Nebudu chybět s jedním tipem.

Hlavním dostihem úvodního dostihového dne v Mostě je tradiční předzkouška Jarní ceny klisen Memoriál Rudolfa Deyla. Zde je čtveřice favoritek, která to pravděpodobně rozhodne mezi sebou. Všechny ukázaly loni nejvíc, jsou ze stájí, které mívají formu už na jaře, ale těžko se mezi nimi rozhodovat. Kurz na žádnou z nich mě nijak zvlášť neuchvátil. Kurz 20:1 mi přišel zajímavý u Force One, která loni lehce vyhrála mezi českými odchovanci v Chuchli a na EJC se dlouho držela mezi dobrými dvouletými. Stáj ale během srpna měnila trenéra a já nedokážu odhadnout, v jaké formě se teď může nacházet.

Já jsem v rozborech dělal dvojkový handicap Memoriál Jaroslava Podolana. Tam jsem vytáhl Grigri De Lancray. Ten vyhrál poslední dva starty včetně podobného handicapu v říjnu v Mostě, kde vyhrál poměrně jistě, takže 4 kg přívažek nemusí být takový problém. Navíc jako ofenzivnímu koni mu mostecká dráha sedne. Podobnou taktikou tam ale vyhrála Maverana, když porazila velmi solidní koně jako Portorikos nebo Darkolva. U ní mě tam vadí vysoká váha, ale nečekal bych, že bude mezi outsidery dostihu s kurzem 12:1. Přeci jen její stáj běhala přes zimu, takže forma by tam mohla být, a v Mostě předvedla svoje nejlepší běhání. Snad se ale nebude nahánět právě s Grigri De Lancray. Podle jejích nespolehlivých výkonů to vypadá, že klid v dostihu potřebuje.

 

NASCHE   V  10:1

Most – 14:00 – 3. dostih - Cena tříletých vytrvalců – 2200 m

Tipsport  1 bod

Na svůj tip jsem si vybral hodně nevyzpytatelný dostih a tím jsou tříletí vytrvalci. Je tu několik hodně drahých nákupů jako Gott nebo Brilliant Star. Přestože ponesou nízkou váhu, teprve debutují.

Asi nejvíc se mi líbí Kanada, která už na mostecké dráze těsně vyhrála a metry navíc jí jako sestře Krasavy a Kristiana určitě sednou. Ani její stájová družka Famous Catini nešla při jediném loňském startu špatně a koně z tréninkové centrály rodiny Vocásků bývají dobře nachystáni již na první start.

Druhé místo z mostecké dráhy má ze svého druhého loňského startu i Arkadag. Dostih se mi ale nezdál tak silný. Syn vítězky Oaks ale může jít nahoru.

Mě tu i díky kurzu nejvíc zaujala klisna, na kterou mě v rozborech klasických dostihů upozornil Jarda Fabris. NASCHE podle něj v Lysé nad Labem upoutala líbivým exteriérem. Přestože vypadá jako větší klisna, točivá dráha ji nedělala problém. I z vnějšího boxu dokázala být brzo na nohách, udělala si dostih pro sebe a jistě vyhrála před útočící Lokomotivem, který tu má menší kurz.

To byl její jediný start. Je možné, že na ní zanechal nějaké následky, protože se již na dráze neukázala. Teď ale doufám, že je již v pořádku a u trenéra Karla Germiče není problém mít koně připravené na první start.  V dostihu díky problémům s chozením do boxů půjde z vnějšího čísla, ale start na 2200 metrů je v rovině, tak by to tak nemuselo vadit. Ideální není ani nejvyšší váha v poli, protože Jirka Chaloupka na jaře předepsanou váhu neuváží. Pokud v ní ale něco je, mohla by se vypořádat i s tím. Její matka toho tolik na dráze neukázala a Nasche je její první potomek, je ale polosestrou čtvrtého z německého derby Notre Rulera. Zkusím ji prubnout bez místa buď anebo. Buď tam potenciál je nebo ne. Tito koně to teprve musí ukázat.

Tipů: 157 tipů, 47 správných tipů, vsazeno 214,5 bodů, výběr 243,14 bodů, zisk: + 28,63 bodů (13,3%, ROI 1,13)

2021: 17 tipů, 6 správných tipů, vsazeno 26 bodů, výběr 43,75 bodů, zisk + 17,75 body (68,2 %, ROI 1,68)

2020: 14 tipů, 5 správných tipů, vsazeno 17 bodů, výběr 34,85 bodů, zisk: + 17,85 bodů (105%, ROI 2,05) 

(Ondřej Blahník)