Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Ostrovní překážkové vrcholy mají jasné favority

Ostrovní překážkové vrcholy mají jasné favority

Rozbory čtyř velkých překážkových dostihů, které se odběhnou na ostrovech tento víkend.

O víkendu se na ostrovech odběhne několik velkých překážkových dostihů. Přestože půjde většinou o malá pole, kvalita je vysoká a představí se několik skutečně velkých hvězd. Ty jsou ale všechny v desetinových kurzech, což k nějakým hodnotným sázkám nevybízí. S jejich pozicí ale souhlasíme a nedokázali jsme proti nim někoho najít. Proto jsme vám vybrali koně již v pátek. Byl jím Your Darling, který se dal vsadit 3,75:1 a v Ascotu vyhrál o 9 délek.

 

14:30 – Ascot – sobota

Nirvana Spa 1965 Chase (Gr.2, 4200 m)

SHISHKIN vypadal jako dvoumílový specialita, ale Nicky Henderson měl pravdu, když říkal, že v sobě má vytrvalost. Na jaře to potvrdil výhrou v Bowl Chase na 5000 metrů. Na téhle distanci je ale přeci jen ověřenější, v únoru tu v Ascot Chase nadělil Pic D’Orhymu 16 délek. Nichollsovi koně mají formu a rychlejší dráha je pro Pic D’Orhy výhodná, ale musel by jít o dost nahoru, aby vzájemný poměr sil otočil. Na jaře v Aintree v Marsh Chase porazil o 9 délek Minella Drama, který už je rozběhaný slušným druhým místem v Old Roan Handicapu a o 6 lb nižší váha by jeho šance mohla dorovnat, ale pro ofenzivního Pic D’Orhy je skutečně rychlá dráha devíza. (Ondřej Blahník)

STARTOVNÍ LISTINA

 

15:35 – Punchestown - sobota

Unibet Morgiana Hurdle (Gr.1, 3300 m)

STATE MAN si v loňské sezóně vedl výborně a v pěti startech v Grade 1 proutěnkách ho porazil jen Constitution Hill. Není tedy důvod, aby neobhájil loňské prvenství. Stájová kolegyně Echoes In Rain na Punchestown Festivalu vyhrála proutěnky určené klisnám, v letní sezóně se pak věnovala rovinovým dostihům, kde se dokázala umístit na black type scéně. Willie Mullins s ní počítá na druhé místo. Na něj si ale může dělat zálusk i Pied Piper, který také poslední starty absolvoval na rovinách a v říjnu byl druhý v Cesarewitch Handicapu, na proutěnkách nad ním měl State Man vždy jasnou převahu. Fils D’oudairies sice začátkem října opanoval jedničkové proutěnky v Tipperary, ale tam stačilo udolat jediného kloudného soupeře. (Ondřej Blahník)

STARTOVNÍ LISTINA

 

16:00 – Haydock – sobota

Betfair Chase (Gr.1, 5100 m)

Původně byl jasným favoritem obhájce Protektorat, ale jen do té doby, než Paul Nicholls potvrdil účast BRAVEMANSGAME. Jedním z faktorů bylo, že půda sice bude měkká, ale ne příliš. Pauza před obhajobou King George VI Chase by prý byla moc dlouhá. Vstup do sezóny absolvoval stejně jako loni v Charlie Hall Chase ve Wetherby, ale na rozdíl od minulého roku prohrál. Harry Cobden byl možná až moc v klidu a myslel si, že dotírajícího o 6 lb méně nesoucího Gentlemansgame jistě zvládne, ale pak přišla chyba na posledním skoku a on souboj o vítězství prohrál. To však není důvod, proč ho tentokrát pojede Daryl Jacob. Harry Cobden je totiž smluvně vázán na koně běhající v Ascotu. Paul Nicholls tvrdí, že se od tohoto startu zvednul a loni v Cheltenham Gold Cupu měl z druhého místa 8 délek náskok na Protektorata. Dobrou bilanci v Haydocku má Royal Pagaile, který tu ze čtyř startů prohrál jen před dvěma lety, kdy v tomto dostihu nestačil na suverénního A Plus Tarda, který sezónu zakončil výhrou v Cheltenham Gold Cupu. To se běželo na „good to soft“ a on má radši měkčí půdu, které by se teď měl dočkat. V Cheltenham Gold Cupu skončil 9 délek za Protektoratem, ale neměl ideální sezónu, když začal až druhým místem v King George VI Chase. Corach Rambler si vyběhl vysoký rating vítězstvím v Grand National, ale má co napravovat po nepovedeném vstupu do sezóny v Kelso. (Ondřej Blahník)

STARTOVNÍ LISTINA

 

15:30 – Punchestown - neděle

John Durkan Memorial Punchestown Chase (Gr.1, 4100 m)

Na vítěznou vlnu by se zde měl vrátit obhájce vítězství GALOPIN DES CHAMPS. Svěřenec Willieho Mullinse v minulé sezóně suverénně ovládl také Cheltenham Gold Cup, čímž potvrdil pozici aktuální steeplové jedničky, ovšem nečekanou porážku následně utrpěl v Punchestown Gold Cupu. V jeho závěru měl totiž překvapivě více sil Fastorslow. Tomu na konci loňské sezóny prospělo prodloužení distance. Vždyť třímílovou porci si totiž poprvé vyzkoušel na Cheltenhamském Festivalu, kde ho jen díky váhové výhodě porazil pozdější vítěz Grand National Corach Rambler. Každopádně na kratší distanci by mu měl Galopin Des Champs dubnovou porážku vrátit. Koneckonců loni je zde dělilo přes 20 délek.

Martinem Brassilem připravovaný Fastorslow je jediným koněm v šestičlenném poli, za jehož přípravou nestojí Willie Mullins. Na medailové příčky míří Blue Lord, který sice loni vyhrál i na této distanci, ale častěji míří do kratších dostihů. Asterion Forlonge se vrací do steeplechase po sezóně strávené nad proutěnkami. Kariéru předloňského vítěze Supreme Novices‘ Hurdle Appreciate It přibrzdily zdravotní problémy. Loni si jako nováček ve steeplechase nevedl špatně, ale čekalo se trochu více. Kvalitním koněm je také Stattler. Potřeboval by ale delší distanci, když na loňském Cheltenhamském Festivalu zvítězil dokonce na šesti kilometrech. (Jaroslav Fabris)

STARTOVNÍ LISTINA