Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Podzimní překážkové vrcholy v Auteuil

Podzimní překážkové vrcholy v Auteuil
foto racingpost.com

Jiří Šnajberk rozebírá podzimní vrcholy francouzské překážkové sezóny, které se o víkendu odběhnou v Auteuil.

Rozbory Jiřího Šnajberka

Již tradičně se v polovině listopadu uskuteční na centrálním pařížském závodišti Auteuil vrcholné podzimní dostihy. V sobotu budou mít hlavní dostih účastníci na nižších překážkách, v neděli mítink nabídne hlavní příležitost pro steeplery.

Sobota – 16:07

Prix Serge Landon – Grand Prix D‘Automne (G1, prout.překážky, 4800 m)

Na startu by se mělo objevit osm účastníků, když nejpočetněji je zastoupen v současnosti nejúspěšnější trenér Francois Nicolle. Proutěnkářská hvězda minulých let L´Autonomie (Angelo Zuliani) bude stále patřit k favoritům, ale v letošním roce už našla své přemožitele. V jarním vrcholu Grande Course De Haies doběhla třetí a stejně se jí vedlo i v poslední předzkoušce na podzim. Zmíněný jarní dostih se stal kořistí dalšího svěřence trenéra Nicolleho Hermes Baie (Betrand Lestrade), který se jistě pokusí o doplnění letošní vítězné bilance. Do poslední předzkoušky nastupoval v pozici jasného favorita, ale nakonec se musel sklonit před dalším tradičním účastníkem Theleme (Pierre Dubourg). Také sobotní dostih by měl být hlavně soubojem těchto tří, když čtvrtý z podzimní předzkoušky Folsom Prison (Jeremy Da Silva) už ztrácel hodně délek. Prosadit se určitě pokusí i jediný zahraniční účastník, svěřenec trenéra W.P. Mullinse Stratum (Daniel Mullins). Ten kombinuje překážkové a vytrvalostní rovinové dostihy, když letos ovládl dostih Queen Alexandra Stakes v rámci mítinku Royal Ascot.

STARTOVNÍ LISTINA

 

Neděle – 15:50

Prix La Haye Jousselin (G1, steeplechase, 5500 m)

Z devíti účastníků hlavního nedělního dostihu je opět nejpočetněji zastoupen trenér Nicolle hned pěti svěřenci. Figuero (Angelo Zuliani) letos jarní sezónu vynechal a představil se až na podzim, když ovládl poslední předzkoušku Prix Heros před další nedělní účastnicí Starlet Du Mesnil (Felix De Giles). Ta tu loni ve stejnou dobu triumfovala v dostihu pro mladší ročníky a tak pro ni stejně jako pro dříve zmíněného bude hlavní prověrkou délka dostihu. Na svou příležitost určitě čeká i obhájce z loňského roku zkušený desetiletý Poly Grandchamp (Bertrand Lestrade), který finišoval ve zmiňované podzimní předzkoušce třetí. Stejně jako v sobotu se i v neděli pokusí promluvit do pořadí svěřenec trenéra Mullinse Franco De Port, v jehož sedle se objeví specialista na místní špičkové dostihy James Reveley. Franco De Port si již místní dráhu vyzkoušel na jaře, když finišoval třetí v GP de Paris. První dva z jarního vrcholu Sel Jem a Gex na podzim neběhají.

STARTOVNÍ LISTINY